NBD a.k.a. BNOJzLS

- gitary basowe
Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

NBD a.k.a. BNOJzLS

Postautor: Raven » 14 listopada 2013, 21:05 - czw

...czyli Bliżej Niezidentyfikowany Obiekt Japoński z Lat Siedemdziesiątych :E
Z racji, że zdarza mi się ostatnio dość często grać na basie a zestaw wiosłowy mam ukończony postanowiłem sobie sprawić nowe basidło. Od zawsze jarały mnie stare japońce więc o to i on: poniekąd Greco '51 Precision
Obrazek
(Słaba fota poglądowa, postaram się jutro przy normalnym świetle cosik lepsiejszego wyczarować ;) )
Czemu poniekąd Greco? Bo tak naprawdę to tylko klucze są z Greco, jeśli dobrze zrobiłem research (a przekopałem materiału dość sporo) tak naprawdę jest to Fernandes ze swoich najlepszych lat 70-80, który żeby było śmieszniej nie był sprzedawany jako Fernandes tylko Orange :E Ot taka zawiłość, która nie zmienia faktu, że bas jest potwór. Niby jest to przecież pierwsza ever gitara basowa (tak, Fender ze swoim '51 precision był pierwszy, wcześniej były tylko kontrabasy) a wszystko w niej się zgadza, brzmienie, wygoda, sustain. Zainstalowany jest Seymour Duncan SCPB-2 czyli dość mocno sygnałowy singiel i... jak się okazuje basidło ma dużo większy sygnał niż aktywny Mayo mojego ojca :E Brzmienie jak dla mnie bueno - slapu raczej solidnego na tym nie uświadczym ale palcyma odzywa się tak niesamowicie dźwięcznie, ma ogromny i okrągły punch ;)
Z wyglądu też dla mnie ideał - 40 lat trochę się na niej odbiło (nawet trochę bardzo) na szczęście nijak nie zmieniając grywalności. Pozostaje mi ją tylko wyregulować pod siebie i cieszyć się nią :D
W spoilerze 2 fotki zarypiastego pokrowca z epoki w którym przyszła, trv hipsterski
Spoiler: Pokaż
Obrazek
Obrazek

a tutaj fotki z serwisu, w którym był remontowany - https://www.facebook.com/media/set/?set ... 629&type=3
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
Weed

Re: NBD a.k.a. BNOJzLS

Postautor: Weed » 15 listopada 2013, 08:44 - pt

Haa gratulacje, witam w gronie szczęśliwych nabywców starych, japońskich gitar! Restauracja gitar to spoko ludzie, w pro sposób odnawiają dechy, które są często już jedną struną w grobie.
Też coraz poważniej myślę nad zakupem basidła.. Ale już teraz wiem, że będzie na pewno 'z epoki'. Stare basy imo mają jeszcze więcej stylu niż elektryki.
Do czego go podłączasz?

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 15 listopada 2013, 12:21 - pt

Póki co albo Ashdown niepamiętamjakimodel ojca albo POD UX2 ;) Ale myślę, że jeśli będę potrzebował go koncertowo to będę iść w DI (jakiś sansamp albo może i nawet Aguilar?) - ale to jeszcze nie wiem, mam teraz 2 opcje grania na basie i w zależności, w którą pójdę będę kombinował nagłośnienie :D

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 16 listopada 2013, 14:03 - sob

Wyregulowałem, obniżyłem jak się tylko sensownie da, dokręciłem luźne elementy, założyłem straplocki i pasek z tęczowej krowy i jest bosko, pójdzie tylko jeszcze set D'Addario ProSteels o jeden rozmiar lżejszy i miód. Podpiąłem dziś w stereo do Orange'a na clean i peavey'a rage 158 na lekki drive - instant Red Fang tone :E
Obrazek

Awatar użytkownika
oipryszek
Sponsor

Postautor: oipryszek » 16 listopada 2013, 14:25 - sob

Fajne zdjęcie :) No dobra, basik też :D Miodny, jak tonacja kolorów na zdjęciu :ok: (lampa błyskowa sucks).
Trzy akordy, darcie mordy!

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 11 sierpnia 2014, 10:16 - pn

Super mega vintydż basik, którego - nie wiedzieć czemu - nigdy nie skomentowałem na forum. Świetnie wygląda i tak też gra - widziałem chwilę na żywo i nie mogłem się przyczepić :)
Z minusów, to widzę rozwiązania techniczne z czasów kamienia łupanego (jak ustawić menzurę? hehe), ale to bardzo urokliwe w tym akurat wypadku. Podstawka pod kciuk nie przeszkadza przy kostkowaniu? Ja zawsze atakuję gdzieś w okolicach pickupa, lepiej mi to wtedy gra.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 11 sierpnia 2014, 19:25 - pn

RPA pisze:Z minusów, to widzę rozwiązania techniczne z czasów kamienia łupanego (jak ustawić menzurę? hehe), ale to bardzo urokliwe w tym akurat wypadku.

Archaiczne rozwiązanie, faktoza, ale przecież - to pierwszy ever model gitary basowej, zanim Leoś w '51 wypuścił właśnie takiego precla wszyscy doginali na kontrabasach :D I szczerze to nie miałem problemów z menzurą chociaż mocno się o to bałem - ale śmiga git.

RPA pisze:Podstawka pod kciuk nie przeszkadza przy kostkowaniu? Ja zawsze atakuję gdzieś w okolicach pickupa, lepiej mi to wtedy gra.

Nie przeszkadza ;) Też napierdzielam w okolicy pickupa i ani razu nie trafiłem w podstawkę. Która swoją drogą jest dla mnie zbawieniem, ktoś ją tam mądrze ułożył bo na żadnym basie nie jest mi tak komfortowo jeśli o oparcie kciuka chodzi.

ED: o, teraz zauważyłem, że już pisałem wcześniej o tym, że to pierwszy bas ever :E

Wróć do „LowDown”