NBD - germański k***a oprawca

- gitary basowe
RPA
Moderator

NBD - germański k***a oprawca

Postautor: RPA » 23 lipca 2014, 19:37 - śr

Dotarł pod polską granicę po miesiącu oczekiwania i popuszczania w gacie z obawy, bowiem jest to moje pierwsze wiosło sprowadzane z zagranicy, nie licząc incydentu z Epifonem LP Kastom (Ksantyp - nie zapomnę ci tego :>). Na szczęście dzięki uprzejmości Jacka i jego ziomka dotarł do mnie w stanie nieruszonym. :) Poszukiwania trwały długo, chciałem fendera precisiona piątkę, ale nigdzie nie było, a jak było to za chorą kasę. W końcu zacząłem się rozglądać za alternatywami, i takim oto trafem, na niemieckim ebayu trafiło się to:
Spoiler: Pokaż
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Prawda, że wszyscy spodziewali się Warwicka? :)

A przepraszam, nie to forum... to może jednak coś opowiem na temat. Wiosło jest śliczne i jednocześnie bardzo klasyczne, od klasycznego precla odróżnia go tylko jeden potencjometr więcej na blacie, oczywiście dodatkowa struna i 35" menzury (it will djent). Z dodatkowym potkiem miałem ciężką zagwozdkę, bo byłem pewien, że jest on drugim vol (standardowo w basach zamiast switcha są potki vol osobno dla każdego pickupa), a tymczasem on nic nie ściszał. W zasadzie to nic nie robił. Dopiero po ściągnięciu płytki, palnięciu się w łeb i założeniu słuchawek (jak każdy trv metalowiec gram na toneporcie, zazwyczaj przez głośniki marki Watson) zrozumiałem, że jest to blend - rzecz raczej mało znana gitarzystom. Jak to działa, jest chyba oczywiste, potek ma wyraźny klik na środku skali. Brzmienie jest nowoczesne, prawdopodobnie z powodu Delano. Chrupią środkiem i jadą ciężkim dołem, szczególnie wręcz mulący precel, jednak przy sporej dozie gainu. Ale dość o tym, jak to gra, nie podłączałem jeszcze do wzmacniacza. Pewien jestem że rozjedzie wszystkie moje dotychczasowe basy razem wzięte. Z jakiego jest drewna, każdy widzi. Podpowiem, że nie lipa i nie olcha.

Osprzęt jest ciekawy, ponieważ poza pickupami całość jest produkowana przez Sandberga. Mostek mega pancerny (wygląda na zdjęciu na usyfiony, ale to nieprawda), ale z mało wygodnym strunociągiem (struna wyskakuje w trakcie nawijania, trzeba zalepić taśmą na chwilę) i dziwnym systemem regulacji - na 5 śrubek. Poza czterema widocznymi, z których trzy służą do regulacji akcji, a jedna do ustawiania odległości strun od siebie (!!!), jest również piąta wkręcana pod skosem, trzymająca klocek w miejscu. Przy ustawianiu menzury to utrapienie, kostka zasuwa w każdą stronę czy tego chcemy, czy nie, a nie da się jej dokręcić przy założonej strunie, więc regulacja wygląda iście "floydowsko". Klucze trzymają git, nie mam żadnych zastrzeżeń. Ciekawostką jest próg zerowy, rzecz niemalże już niespotykana we współczesnych gitarach, a przecież mająca wiele zalet (m.in. identyczny dźwięk z pustej struny co z progu). Nawet gniazdo jack pochodzi od nich. W sumie, podoba mi się to :)
garść fotek osprzętu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety, wiosło nie było przez niemiaszka dopieszczane, co można zobaczyć w trzeciej "galerii". Gita rozregulowana, akcja taka, że słoń by po podstrunnicy przeszedł i nie zauważył, że struna nad nim wisi. Brudna, ale to chyba standard jakiś nowy? Obita na rogu, 3 małe, nieznaczne dynksy. No i mistrzostwo lutnictwa, czyli siodełko (które łapało strunę B jak spinacz do bielizny, krzywo spiłowałem, ale działa ok) oraz próg zerowy, gdzie widać doskonale, że koleś musiał grać przede wszystkim na 3 strunach :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dobra, to ja idę dalej grać, a wy napiszcie, co myślicie :)

Obrazek
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Re: NBD - germański k***a oprawca

Postautor: .rogaty » 23 lipca 2014, 19:51 - śr

Nie znam się, ale mi się podoba to co widzę. Wygląda pro, gra pewno też. Conglaturations!
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 23 lipca 2014, 19:58 - śr

BTW, tak się rozpisałem, aż zapomniałem napisać jaki to model. Mianowicie Sandberg VM5, opcja custom, bo bez preampu i z trzema potkami, wykończenie też nie standardowe.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 23 lipca 2014, 20:29 - śr

Widzę potencjał na GC ;)

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 23 lipca 2014, 20:31 - śr

Swoją drogą, korpus to jeden kawałek jesionu? Bo się nigdzie nie mogę dopatrzyć klejeń.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 23 lipca 2014, 20:35 - śr

zdaje się, że jest dwuczęściowy (u dołu deski przy zaczepie widać linię), ale zamaskowano to iście po mistrzowsku.

Co to jest GC? :D
edit: już skojarzyłem, zastanawiałem się, co wspólnego z ciechowskim albo golden circle może mieć moje wiosło. Jak najbardziej za, bo basów tam jak na lekarstwo, niech no tylko znajdę kogoś z sensownym aparatem (foty robione nexusem, ale odpuściłem sobie standardowe pierdolenie, że zdjęcia nie oddają w pełni jej uroku). W rzeczywistości jest sporo ciemniejsza.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 23 lipca 2014, 22:13 - śr

Jest piękna yts bjutiful! Gratulacje!
Muszę ją podotykać przy okazji :)

W ogóle to musielibyście obczaić jak to kupowanie wyglądało.

-Chcę ją!
-Licytować?
-Podróbka?
-Nie, oryginał!
-Ile?
-"kwota"
- albo nie +1000000, nie wyczymie!
- zesrałeś się już?
- zesram się jak przyjdzie.
- wybierz forsę, bo trzeba zapłacić, zaraz przyjadę
- a może masz tyle i zapłacisz bo mi się nie chce wybierać? ale pewnie nie masz.
- mam.
- lol
(...)

I tak dalej :D

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 23 lipca 2014, 23:06 - śr

Co najlepsze, około 90% tego słowotoku to monolog :))

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 23 lipca 2014, 23:21 - śr

RPA pisze:wykończenie też nie standardowe.
*niestandardowe lol

Co ja tam mogę Panie... Ładne toto i tyle :D
Ale propsy za siodełko i próg zerowy się należą :v

Poza tym uśmiałem się, jak czytałem - chuj wie czemu.

ED:
.rogaty pisze:korpus to jeden kawałek jesionu? Bo się nigdzie nie mogę dopatrzyć klejeń

FORNIR?
Obrazek

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 24 lipca 2014, 03:38 - czw

Jakub_Z. pisze:
RPA pisze:wykończenie też nie standardowe.
*niestandardowe lol

Nie wierzę, że tak napisałem :D Forumowy Kapitan Miodek ma chyba spadek formy, albo po prostu nie zauważyłem, na telefonie o to nietrudno.

Wróć do „LowDown”