NBD part 2, powrót NBD.

- gitary basowe
Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

NBD part 2, powrót NBD.

Postautor: Raven » 13 grudnia 2014, 14:28 - sob

Raz czy dwa razy do roku przychodzi czas, kiedy ja albo arpi musimy walnąć posta w dziale dla podludzi.... eee basistów :E No i tym razem czas na mnie jako, że potrzebowałem jakiejś pięciostrunówki do Nabu ;) Parę dni temu dokonałem szczęśliwego zakupu swojego trzeciego basu ever i po raz trzeci udało się bezbłędnie :D

A więęęęęęęęęęęc nadchodzi....

MusicMan SUB 5!

Obrazek

Serię SUB już poznaliśmy na forum kiedy to Kaligula kupił MM Silhouette, który następnie poszedł do Kielczaka jak mnie pamięć nie myli. Wszyscy wtedy się cieszyli jaki to fajny i tani grat od dobrej firmy. Rzeczywiście, seria SUB to nie koreański czy chiński wypust a pełnoprawny MM wyprodukowany San Luis Obespo jak każdy inny. Powstała w 2003 kiedy to Ernie Ball postanowił zdobyć poklask u nieco mniej zamożnych klientów, tworząc linię gitar i basów, które nie odbiegały by brzmieniem i jakością od 'starszych braci'. Cięcie kosztów objawiło się nie dobieraniem dwóch kawałków topoli na korpus tak aby ładnie razem wyglądały czy wykończeniem, które ma fakturę ściany ale wygląda całkiem ładnie - nie wymagało polerowania i wykańczania licznymi warstwami lakieru. Gryf to klon machnięty na czarno z palisandrową podstrunnicą. Skala 34", 21 progów, nieco tańszy hardware ale still robiony przez musicmana, pasywny pickup z dwupasmową aktywną korekcją (bass, treble, vol) - o to co dostajemy kupując ten bas.

Obrazek

Seria po 3 czy 4 latach została wycofana bo z każdą gitarą firma traciła. Dziś są względnie rzadkie i chętnie kupowane właśnie ze względu na wysoką jakość przy baaardzo niskiej cenie.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy po odpakowaniu paczki (btw. dostałem go w tweedowym kejsie <3 ) to OBLEŚNY wręcz pickguard - diamond plate.
Obrazek
Na Mesie to wygląda fajnie ale nie jako milimetrowej grubości powyginana blaszka. Bogu dzięki coś mnie podkusiło, żeby ją zdjąć i zobaczyć jak wygląda bez. Dobrze, że to zrobiłem bo okazało się, że rewers płytki wygląda przecudownie, a że jest symetryczna, bez problemu można byłą ją założyć. Wygląda to milion razy lepiej i jest przyjemniejsze w dotyku :E

Obrazek

A jak już o dotyku to... Gryf. A w zasadzie - GRYF. Grubas straszny, byłem w szoku bo bas ma rozstaw strun naprawdę jeden z mniejszych a tu bejsbol i w dodatku szeroki... ale chyba tele i precel pokazały mi, że wolę właśnie takie gryfy więc szybko przywykłem.

Obrazek

Bas brzmi baaardzo dobrze, jako że był szukany stricte do grania w Nabu, martwiłem się, że brzmienie nie będzie wystarczająco klarowne (wszystkie utwory nagrywane na basach z EMG DC35 albo DC40, które to brzmią przeklarownie) jednak po podłączeniu go po paru dniach do poda okazało się, że dzwoni jak pojebany :D przejrzysty strasznie, porównywalnie do emg, nieco innym pasmem się odzywa, bardziej nosowo ale dopiero jutro sprawdzimy jak siedzi w miksie na próbie :D

Obrazek

Co mogę powiedzieć, trochę tu gadam od rzeczy bo mam dzisiaj wyłączone myślenie więc 'recka' z tego słaba, no ale musiałem się przecież pochwalić! :D Najtańszy hamerykański bas jaki można dostać - polecam serdecznie.
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

RPA
Moderator

Re: NBD part 2, powrót NBD.

Postautor: RPA » 13 grudnia 2014, 14:45 - sob

Jaki to ma radius? Bo wygląda albo na bardzo okrągłą podstrunnicę, albo na turboakcję rzędu 3-4mm :D
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 13 grudnia 2014, 15:03 - sob

11". Akcja może nie 3-4 ale i tak wyoska, będę na dniach obniżał i regulował całość jak mi 145 do drop A przyjdzie ;)
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 13 grudnia 2014, 15:12 - sob

Wygląda na dużo bardziej okrągłą. Fajnie się ogółem prezentuje, cieszę się że brzmieniem siadł. Jak dla mnie MM nie nadaje się do gry kostką, za to czyste brzmienia palcami brzmią mega. Co kto lubi.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 13 grudnia 2014, 17:08 - sob

Bardzo się cieszę, że się cieszysz. I to, że dzwoni też bardzo cieszy - bo takie brzmienie basu kocham.
Patent z opaską zrobioną z rzepa od kabli Proela niszczy każdego FretWrapa :v
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 13 grudnia 2014, 17:14 - sob

Jakub_Z. pisze:Patent z opaską zrobioną z rzepa od kabli Proela niszczy każdego FretWrapa :v

Najlepsza opcja, ja miałem rzep od lapka. Tłumił jak pojebany :D

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 13 grudnia 2014, 17:50 - sob

I znowu mi narobicie smaka, i znów kupię sobie bas i sprzedam go za dwa tygodnie. Nienawidzę was. #weltschmertz
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Wróć do „LowDown”