TBDBŚ, czyli Tani Bas Do Burzenia Ścian...

- gitary basowe
Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

TBDBŚ, czyli Tani Bas Do Burzenia Ścian...

Postautor: Jakub_Z. » 19 września 2011, 17:50 - pn

Póki co tylko w celach rozeznania.

Do czego mi toto potrzebne to się zapewne większość domyśla - nagrywanie niskich rejestrów do moich kawałków, docelowo w Drop B i A ewentualnie. Ano i żeby to było czarne, albo było ładnym meblem :E

Cena powiedzmy do 600zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Re: TBDBŚ, czyli Tani Bas Do Burzenia Ścian...

Postautor: Michuu1059 » 19 września 2011, 18:14 - pn

Z basów to wiem że na pewno wart polecenia jest Cort Action Bass, nie wiem czy jest czarny, ale jest w ładnym "meblowym" kolorze:
Obrazek

i w sumie tylko to z basów znam, sam gdybym kupował tani bas to właśnie tego corta

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 19 września 2011, 19:09 - pn

A ja polecę Peavey International Series Bass. Fajny, niedrogi (500-600 używka), jest wersja 4 i 5 strunowa. Na dropie-A się akurat jego możliwości kończą (dropu-G już nie pociągnął). Wisiał jakiś czas temu mój na giełdzie nawet, pomarańczowy taki. :P Miło wspominam.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
Weed

Postautor: Weed » 19 września 2011, 20:37 - pn

Mój basman w kapeli ma takiego Corta, o jakim pisze Michu, ładny, czarny ;) Indonezja, aktywna elektronika, wygoda po wyregulowaniu powiedzmy że dostateczna, stroi całkiem dobrze. Nie wiem do jakiego stroju można z nim zejść, ale wiem że basman spokojnie grał w swoim czasie w drop C. Nówka stoi ok 600zł, więc jakbyś trafił używkę w jakiejś niezłej cenie, za resztę dokupił struny (bo nie wiem czy wiesz, ale basowe są spoooro droższe niż zwykłe..) to myślę że byłoby warto, bo się raczej nie rozleci.

Awatar użytkownika
Grygorij

Postautor: Grygorij » 19 września 2011, 20:46 - pn

A propos strun - Warwicki czerwone za 25-30 zł można dostać. ;)

Awatar użytkownika
Kroku
Sponsor

Postautor: Kroku » 19 września 2011, 20:55 - pn

Jeśli chcesz stroic basówkę na prawdę nisko, w przypadku 4 strun potrzeba dosc konkretnej rozmiarówki, więc będą ciut droższe, ale bez tragedii :D
Nie zdążysz wyłączyć mojego mikrofonu, zanim prawda dotrze w uszy Twoje. Nie zdążysz wyłączyć prądu! Nie zdążysz krzyknąć - koniec!

Awatar użytkownika
Martyn
aka K_H

Postautor: Martyn » 19 września 2011, 21:33 - pn

Najlepiej piątka, z czwórkami jest taki problem że 34 cale to do niskich strojeń czasem za mało, poza tym struny - albo kupujesz set do piątek i wywalasz najcieńszą, albo bierzesz Warwicki, inni nie robią odpowiednio grubych setów do czwórek. Propozycja ode mnie to Yamaha RBX 375, na Allegro dość często się pojawia i da się trafić poniżej sześciu stówek.
Primus sucks!

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 19 września 2011, 22:04 - pn

RBX 375 jest całkiem pro z tym, że trzeba uważać bo pierwsze wypusty miały taki problem, że aktywne przetworniki po prostu wchłaniały baterię, nie starczyła czasem na miesiać ;)
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 20 września 2011, 13:20 - wt

Martyn pisze:Najlepiej piątka, z czwórkami jest taki problem że 34 cale to do niskich strojeń czasem za mało, poza tym struny - albo kupujesz set do piątek i wywalasz najcieńszą, albo bierzesz Warwicki, inni nie robią odpowiednio grubych setów do czwórek. Propozycja ode mnie to Yamaha RBX 375, na Allegro dość często się pojawia i da się trafić poniżej sześciu stówek.

Hmm... Serio tak ciężko na 4 w niskich strojach? Nawet na grubych szynach? Kurna, to tak jak z gitarami w 24.75" :D

Bo np. taki tani washburn T14 jest na basoofce za 450zł. Nie uciągnie mi to Drop A? Niżej nie zejdę, chyba że kiedyś siódemkę kupię, w co wątpię :)
Obrazek

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 20 września 2011, 14:40 - wt

Na menzurze 34" powinien uciągnąć. Będziesz mu musiał tylko struny od piątki zainstalować. U mnie była najgrubsza .135 bodaj i dawał radę w drop-A/B-std.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Wróć do „LowDown”