Nowy głośnik - jaki?

- wzmacniacze, preampy, paczki
Jacob_X23

Nowy głośnik - jaki?

Postautor: Jacob_X23 » 18 stycznia 2018, 21:00 - czw

Witam, przymierzam się do wymiany głośnika w swoim wzmacniaczu. Skłaniam się głównie w kierunku Celestion Vintage 30 i G12t-75 z chyba oczywistego powodu (najbardziej znane). Słuchałem porównań obu głośników na YT, trochę poczytałem, pooglądałem na ich stronie. No ale niestety nic nie zrekompensuje mi braku doznań na własnej skórze jakie one są i który będzie lepszy dla mnie. Wiem, że charakterystyka tych głośników jest zupełnie różna, ale nie wiem jak to się będzie zgrywało z moim sprzętem, ustawieniami itp. Dlatego przychodze do was by zasięgnąć jakiś wniosków z waszych doświadczeń z tymi głośnikami. Mi zależy, by głośnik pozwalał grać naprawde piękne (wiem kwestia subiektywna, ale chyba wiadomo o co chodzi) cleany - często jakieś ambienty (tzn. dużo delay'a, chorus, swelle na volume pedale, dużo przestrzeni), jakieś klasyczne cleanowe rzeczy są raczej oczywistością przy tych głośnikach to nawet nie pytam. I oczywiście, żeby dało się grać dobre klasyczne partie przesterowane - żeby siedział dobrze w miksie i żeby solówki "grały się same" (Joe Satriani, John Petrucci, Steve Morse, Steve Lukather -brzmienia, które są mi bliskie na przesterach) Przestery to wiem jak brzmią na tych głośnikach ale właśnie z cleanami jest ciężej by z jakiś próbek wywnioskować , który lepszy dla mnie. Informacje o przesterach podałem też bo mam nadzieję, że ktoś poda może inny głośnik, lepszy dla mojej wizji czystych brzmień, ale który nie odbiega daleko jakością przesterów. Podałem przykłady gitarzystów i jesli ten głośnik będzie nadawał się do jakiegokolwiek z nich na przesterach to będzie dobry. Na koniec jeszcze mój aktualny sprzęt : Ibanez RG na pickupach "Steve Morse bridge", "Air Zone" oraz S1 (singiel), Ibanez Roadstar (1984 r) - na singlach, bardzo jasny, wzmak Marshall DSL 40c, głośnik Celestion Seventy 80

PS. Mam nadzieje, ze dobry dział, szedłem tropem "paczki".

Wróć do „Piece”