FBT amplifier JUMBO 200

- wzmacniacze, preampy, paczki
perkoz

FBT amplifier JUMBO 200

Postautor: perkoz » 10 marca 2019, 19:09 - ndz

Witam
Otrzymałem w prezencie wzmacniacz FBT amplifier JUMBO 200 i w związku z tym mam parę pytań.Może ktoś się spotkał z takim "cudem".
Nie znalazłem żadnych informacji na temat tego wzmacniacza oprócz tego że jest 1970 roku.Podłączyłem i działa ale chciałbym wiedzieć coś więcej.Czy ktoś może wie do czego służy wejście lub wyjście opisane "STOP" (duży jack)?Czy istnieje jakikolwiek sposób podłączenia słuchawek do takiego wzmacniacza?Pozdrawiam.ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: FBT amplifier JUMBO 200

Postautor: Jacek B. » 18 marca 2019, 13:09 - pn

Wzmacniacz basowy. STOP to prawdopodobnie wejście na footswitch, którym możesz właczać i wyłączać efekt tremolo wbudowany we wzmacniacz.
Nie podepniesz do niego słuchawek.

perkoz

Postautor: perkoz » 18 marca 2019, 23:10 - pn

Dzięki za odp. aczkolwiek sprawdziłem międzyczasie na włoskiej stronie i nie jest to wzmacniacz typowo basowy,jest napisane "wzmacniacz basowo-gitarowy,również nadaje się do innych instrumentów np. akordeon".Tak dla ścisłości.Słuchawek wiem że nie podepnę ponieważ niema wyjścia słuchawkowego więc moje pytanie było o jakikolwiek sposób który tez już znalazłem ale dziękuję za chęci chociaż odpowiedz bez sensu i pisanie żeby pisać?Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 22 marca 2019, 13:16 - pt

Zapytałeś czy podepniesz słuchawki, odpowiedziałem że nie.

Zapytałeś do czego służy wejście stop, odpowiedziałem do czego

Możesz mi powiedzieć co jest bez sensu w mojej odpowiedzi?

Bo na razie bez sensu jest Twoj post w ktorym mowisz ze pytasz o wpiecie sluchawek, ale chodzilo Ci o cos calkiem innego.

perkoz

Postautor: perkoz » 25 marca 2019, 14:21 - pn

Pytałem "Czy istnieje jakikolwiek sposób podłączenia słuchawek do takiego wzmacniacza".Uważasz ludzi za idiotów?Wiadomo że niema wyjścia słuchawkowego więc niemożna podłączyć bezpośrednio ale jest wiele sposobów (możliwości) żeby to zrobić.Poznałem je bez twojej pomocy.Z przeznaczeniem owego wzmacniacza też byłeś w błędzie,STOP napisałeś "prawdopodobnie" więc stwierdzam że twoja odpowiedź była bez sensu ponieważ nie wiedziałeś konkretnie NIC.Chyba że ty posty nabijasz czy o co chodzi?Naucz się czytać ze zrozumieniem,polecam .Wszelkie pytania zawarte w tym poście są retoryczne.Uważam temat za wyczerpany.Żegnam.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 27 marca 2019, 20:34 - śr

XD
Nie uciekaj, opowiedz jak podłączyć słuchawki do tego wzmacniacza :D

Wróć do „Piece”