Problem z Marshallem JVM

- wzmacniacze, preampy, paczki
Awatar użytkownika
Dudlerus

Problem z Marshallem JVM

Postautor: Dudlerus » 04 listopada 2013, 21:43 - pn

Posiadam obecnie na stanie niejakiego Marshalla JVM 410H. Przywędrował do mnie prosto z czeluści mrocznego garażu, w którym z tego co mi wiadomo spędził cały swój krótki żywot. Ogrywany był dosłownie kilka razy od nowości w tamtym czasie. No i kiedy trafił do mnie wszystko śmigało cycuś glancuś, jednak niejako półtora tygodnia temu zauważyłem że na kanałach overdrive 1 i 2 dzieje się coś niepokojącego. W momencie włączenia któregoś z nich ze wzmaka natychmiast dobiega niesamowity pisk. Wcześniej coś podobnego nie miało miejsca. Dzieje się tak kiedy pokrętło Gain jest ustawione od 2 do góry. Wspomniany pisk występuje także przy grze, co prawda wtedy jest mniej słyszalny przez jazgot gitary, aczkolwiek nie jest to coś z czym można by się czuć komfortowo. Czy może być to sprawa lamp? Chociaż w to wątpię, ponieważ prawdopodobnie wzmacniacz jest z 2012 roku. Na Clean i Crunch wszystko śmiga bez problemu.
Marshall JVM, Gibson SG, BOSS...

Awatar użytkownika
Weed

Re: Problem z Marshallem JVM

Postautor: Weed » 05 listopada 2013, 07:19 - wt

A może lakoniczna kwestia sprzęgania gitary? Spróbuj ustawić się w inny sposób względem wzmaka,zmiejsz głośność..
Trudno ocenić co może być nie tak, nagraj ten dźwięk jak możesz.

Wróć do „Piece”