Lampowy head do około 3k

- wzmacniacze, preampy, paczki
Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Lampowy head do około 3k

Postautor: Jacek B. » 26 czerwca 2009, 11:42 - pt

Poza tym, head za 200 zł? Za 200 zł to nawet dobrego efektu się nie kupi...

Oczywiście, lampy z ruskiego radia, obudowa z wiaderka po kartoflach, ale ja dziękuję i nikt mnie nie przekona, że to będzie zajebiste.

Awatar użytkownika
ToM'@sHeK

Postautor: ToM'@sHeK » 26 czerwca 2009, 11:55 - pt

Odnawiam... Spekulacyjnie, bo po zakupie paczki od Dejla i koniecznym upgradzie kompa zostało mi 700 zł.

Sumy do wydania narazie nie podaję.

Head, innej możliwości nie przyjmuję. Paczka jest, 120W. Head ma być maks 100W

Dobra. Znalazłem post. Wycofuje to "i jeszcze zostanie ci na kolumne 1x12". Cieszę się, że macie czas czepiać się takich pierdółek.

http://licho.rowerpower.org/gitara/ziel.mp3
http://licho.rowerpower.org/gitara/czerw.mp3

To są próbki z ruskiego radia. Cena 200 pln to oczywiście wersja minimum z obudową z wiadra po kartoflach, ale myślałem, że jesteście na tyle elastyczni, że dacie radę ocenić koszt obudowy (ok. 90 zl jak chcesz kupić gotową na alegro)

Akurat nie wiem czemu czepiasz się ruskich lamp. Wytłumaczysz mi?

Edit:
Btw. Ciesze się, że masz stałe poglądy, ale to kielczak wybiera sobie wzmaka, a nie ty :)
- super, ciekawe za co? Z resztą, nieważne.
"Bo oni lubią pop, a nie krwisty rock!"

Animowana Historia Guns N' Roses :D

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 26 czerwca 2009, 12:06 - pt

Ruskie, a w zasadzie radzieckie stare lampy - jak nieużywane i sparowane poważnie dają radę i często sa poszukiwane ze wzgledu na brzmienie.
Próbki chętnie posłucham i nawet wrzuce (opisane konkretniej) do odpowiedniego działu - ale jak będa na wrzucie :)
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 26 czerwca 2009, 12:12 - pt

Pół roku temu przechodziłem przez identyczną dyskusję...

Wycofuje to "i jeszcze zostanie ci na kolumne 1x12". Cieszę się, że macie czas czepiać się takich pierdółek.

Jakbyś sprzedał komuś paczkę tydzień temu, też byś o tym pamiętał.

Co do reszty. Próbki to mnie akurat najmniej obchodzą, bo są tak wiarygodne jak żul z pod biedronki.
Proponujesz komuś head za 200 zł tak? I że niby idziesz do elektronika i on Ci taki head zrobi za 200 zł?
Owszem jest to możliwe, ale gdy posiadasz 90 procent elementów do jego budowy!
5 nakładek na potencjometry to jest koszt 50 zł! Same potencjometry dobrej jakości kolejne 50 zł, sam napisałeś, obudowa - 100 zł. Gdzie lampy (co najmniej 3? wydatek rzędu 100 zł)? Nie każdy ma strych na którym składuje elementy do budowy wzmacniaczy i potrzebuje wydać pieniądze na złożenie tego do kupy i druk płytki.

Akurat nie wiem czemu czepiasz się ruskich lamp. Wytłumaczysz mi?

Znowu wyszło, że nie czytasz tego co się pisze ;) Nigdzie nie napisałem, że mam coś do ruskich lamp, tylko do lamp z ruskiego radia które ma 30 lat co najmniej. Do ruskich lamp nie mam nic, bo na tą chwilę są chyba 2 czy 3 fabryki produkujące lampy, na pewno w Chinach i w Rosji więc za dużego wyboru nie ma.

Btw. Ciesze się, że masz stałe poglądy, ale to kielczak wybiera sobie wzmaka, a nie ty :)

Oczywiście, tylko dlaczego polecasz mu kupę? Nie wyobrażam sobie kupienia sprzętu od elektronika, który złożył 3 wzmacniacze w życiu bo na co dzień zajmuje się telewizorami. Nie ma żadnego pojęcia o tym jak ma coś brzmieć, co zrobić by zabrzmiało lepiej. Nawet nie myślę o kwestiach wykonania i działania tego sprzętu przez dłuższy czas, o próbach i koncertach nie wspomnę.

Awatar użytkownika
ToM'@sHeK

Postautor: ToM'@sHeK » 26 czerwca 2009, 12:25 - pt

Masz na wrzucie :

http://w305.wrzuta.pl/audio/71GVOS35SAF ... sty_fender

http://w305.wrzuta.pl/audio/4LKrRv9DhPH ... ny_mrshall

Uwaga: Koleś zrobił próbki na trochę "nie teges" trafie. Wszystkie części są z starego radia. Ruskiego. Za jakies 2 tyg postaram się wrzucić dłuższe i lepsze próbki.

Dejl - co ty na to? :P

Co do reszty. Próbki to mnie akurat najmniej obchodzą, bo są tak wiarygodne jak żul z pod biedronki.
Proponujesz komuś head za 200 zł tak? I że niby idziesz do elektronika i on Ci taki head zrobi za 200 zł?
Owszem jest to możliwe, ale gdy posiadasz 90 procent elementów do jego budowy!
5 nakładek na potencjometry to jest koszt 50 zł! Same potencjometry dobrej jakości kolejne 50 zł, sam napisałeś, obudowa - 100 zł. Gdzie lampy (co najmniej 3? wydatek rzędu 100 zł)? Nie każdy ma strych na którym składuje elementy do budowy wzmacniaczy i potrzebuje wydać pieniądze na złożenie tego do kupy i druk płytki.

Lampki w tym przypadku to 3 ECC83 (ruskie 6N2P) i jedna EL84 (ruska 6P14P).
http://allegro.pl/item664316469_lampa_6p14p_nowa.html
http://allegro.pl/item666594783_6n2p_no ... ojsko.html
Wychodzi 4 lampy i 50 pln (plus przesyłka)

Znowu wyszło, że nie czytasz tego co się pisze ;) Nigdzie nie napisałem, że mam coś do ruskich lamp, tylko do lamp z ruskiego radia które ma 30 lat co najmniej. Do ruskich lamp nie mam nic, bo na tą chwilę są chyba 2 czy 3 fabryki produkujące lampy, na pewno w Chinach i w Rosji więc za dużego wyboru nie ma.

Lampy z ruskiego radia. Wybacz, można wywnioskować, że lampy z ruskiego radia również są ruskie. Inna sprawa, że nikt nie kupuje zużytych lamp - nawet jak wyjęto je z mesy.
Btw. praktycznie wszystkie lampy są teraz robione w rosji wyjątkiem są tung sol (ChRL) i JJ electronic (kanada i słowacja).

Oczywiście, tylko dlaczego polecasz mu kupę? Nie wyobrażam sobie kupienia sprzętu od elektronika, który złożył 3 wzmacniacze w życiu bo na co dzień zajmuje się telewizorami. Nie ma żadnego pojęcia o tym jak ma coś brzmieć, co zrobić by zabrzmiało lepiej. Nawet nie myślę o kwestiach wykonania i działania tego sprzętu przez dłuższy czas, o próbach i koncertach nie wspomnę.

Poszukaj elektronika na elektroda.pl. Na pewno znajdziesz tam kogoś kto zrobił więcej niż 3 wzmacniacze w życiu. Hmmm. Może nikt mi nie powiedział, a kielczak tymczasem gra koncerty i próby z zespołem. Może ja coś przegapiłem. Znowu. RB nie nadaje się na koncerty. Jak ty widzisz 5 wat na scenie. Chyba z paczką 4x12 i to w małym pubie. Ja juz nie wiem dejl. Dla kogo my wybieramy i doradzamy wzmacniacz?
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2009, 12:49 - pt przez ToM'@sHeK, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 26 czerwca 2009, 12:34 - pt

Ja na to, że Toneport GX używany kosztuje 200 zł.

I argumentów Ci zabrakło ;)

Awatar użytkownika
ToM'@sHeK

Postautor: ToM'@sHeK » 26 czerwca 2009, 12:43 - pt

Przeczytaj dejl temat.

Lampowy head do około 3k

Jak toneport jest lampowym headem to przyznam ci racje.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 26 czerwca 2009, 12:58 - pt

No właśnie, przeczytaj temat, head do 3000 zł, a nie head za maks 200 zł ze starego radia, który się rozpadnie po 3 miesiącach.

Awatar użytkownika
ToM'@sHeK

Postautor: ToM'@sHeK » 26 czerwca 2009, 13:15 - pt

o ku...

200<3000?

Co tu dużo gadać. nie zrozumieliśmy sie dejl. Taki head można zrobić za 2 stówy, ale nikt ci nie każe używać części ze starego radia i robić go za te "maks 200 zł"!
I kto powiedział, że rozpadnie się za 3 miechy?
Ty?
Aha. Ok.
A skąd wiesz? Zrobiłeś i się rozpadł?

A wyjeżdżanie mi z "przeczytaj temat" zaraz po wpisaniu toneporta na listę lampowych headów jest lekko śmieszne. Tym bardziej, że RB jest lampową głową która mieści się w przedziale "do około 3k"

edit:

Aha. Ja wpisałem RB bo uważam (jak chyba wiekszosc), ze wydawanie 3 kafli na wzmacniacz, ktory bedzie gral w stodole jest bezsensem. Tym bardziej, ze jak bedzie mial to 50 lub 100 wat to chyba nigdy nie odkreci go do oporu i nie uswiadczy "prawdziwej" lampy.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 26 czerwca 2009, 14:00 - pt

Jutro wysyłam Ci 200 zł i masz miesiąc na zbudowanie mi tego piecuszka. Bez korzystania z materiałów, które posiadasz w domu lub znajdziesz na śmietniku, lub gdziekolwiek indziej. Wszystko ma być nowe, ewentualnie zakupione używki. Ale lampy mają być nowe, bo chcę żeby grały dobrze. Obicie również jakieś sensowne, co najmniej kocyk, a najlepiej tolex. Do tego rączka, jakiś grill który się nie rozpuści pod wpływem ciepła.
Trafo również ma być nowe i dobrze nawinięte.

Albo nie, najpierw kosztorys zrób, nie będę wysyłał kasy na darmo.

A toneport był porównaniem, urządzenie o milion razy lepszej wydajności, o milion razy większych możliwościach w zastosowaniu w domu. Nie wiem czy nie złapałeś czy co.

Szukamy lampowego heada, o sensownej mocy, do zastosowań różnych, na razie domowych, a w późniejszym czasie pewnie próby i koncerty. Do 3000 zł, a nie budżetowy, za jak najmniejszą kasę.

Czytałem na elektrodzie temat, w którym człowiek zbudował sensownego heada, opartego na Fenderze i Mesie bodajże. Wyniosło go to trochę ponad 1000 zł, mimo tego że miał dużą część materiałów w domu. Teraz gdy ceny trochę podskoczyły, kwota wzrosła by pewnie do 1500 zł. Nie liczę robocizny.
Sensowny wzmacniacz lampowy - minimum 2000 zł.

Wróć do „Piece”