Wzmacniacze i paczki, ktore polecamy

- wzmacniacze, preampy, paczki
Awatar użytkownika
doomEL
Sponsor

Wzmacniacze i paczki, ktore polecamy

Postautor: doomEL » 25 sierpnia 2008, 23:09 - pn

Tutaj mozecie podawac polecane przez Was wzmacniacze i paczki. podajcie cene i najlepiej jakis krotki opis, ktory umotywuje Wasza radę.

0-20W

Vox Pathfinder 10 - 239 Zl.

21-40W

Orange Rocker 30C - 1200-1400 euro
Engl Screamer 30W - 800-1000 euro
Cornford 30W(kazdy jeden) - 1000-1800 euro.

40-70W

Vox AD50VT2-XL - 1221 Zl.
Randall RH50T - 1400-1600 Zl.

70-90W

>91W

Vox AD100VT-XL - 1498 Zl.
Pozdrawiam
doomEL

Awatar użytkownika
Baton

Re: Wzmacniacze i paczki, ktore polecamy

Postautor: Baton » 26 sierpnia 2008, 08:16 - wt

Ja polecam całą serie TBX od Ibaneza. Jeśli ktoś chce grać metal to są to wzmacniacze dla niego stworzone. Przester jest w prost zabójczy, można z niego wszystko wyciągnąć, do tego oferuje podwójną regulacje środka co się bardzo przydaje, zapas gainu jest spory. Cena również jest zachęcająca około 350zł za 15W 500 za 30W 860 za 65W i 1050zł za 100W head. Jedynym minusem jest troche słaby clean, ale i tak jest lepszy niż w Randallach moim zdaniem. Reverb wbudowany jest całkiem przyjemny, footswitch trzeba dokupić. Ogólnie polecam wszystkim fanom ciężkich brzmień.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 28 sierpnia 2008, 15:55 - czw

Ja od siebie polecę dwa piecyki VOXA: AD50VT-XL i AD100VT-XL. Bardzo fajne piecyki, dają masę możliwości brzmieniowych. Wybrałem z tej serii akurat te dwa, ponieważ są na dwóch głośnikach i polecam je w szczególności, sam mam 100-tkę. Porównywałem 50-tkę z Randallem RG100SC G2 i dla mnie Randall był kapkę gorszy ;) Miał mniej jaja, choć do samego brzmienia przesteru nic nie miałem. Seria Randalla G3 wymięka totalnie, VOXy z serii AD, ale bez XL też moim zdaniem można odstawić. VOX daje 2 symulacje Cleanu, co jest b. przydatne IMO, po prostu na clean nie można marudzić. Z przesterów mamy do wyboru 9 różnie brzmiących symulacji. Do wyboru, do koloru. Nie grałem na lepszym tranzystorze. Z resztą na hybrydzie też lepszej nie grałem, a ten piec jest hybrydą ;) Obiecuję próbki od dłuższego czasu, na pewno będą, ale nie mam na razie czym nagrywać :/
Z mniejszych piecy Rolanda Cube 20X oceniam jako najlepszy mały piec. Kilka różnych przesterów i efekty. Jest drogi jak na swoją moc, ale jakościowo na prawdę jest doskonały.
Mogę też polecić lampowy head Grunthella 1W (nie pamiętam jaki model, jest to replika bodajże JCM800). Gruboziarnisty, fajny przesterek, no to po prostu trzeba usłyszeć. Grałem na nim na noisyboxie na eminence'ach (121?) i no, zajebista sprawa ;)

Awatar użytkownika
Rearus
Miś malinowy

Postautor: Rearus » 28 sierpnia 2008, 17:35 - czw

Od siebie polecę LDM'y, clean taki jak powinien być w piecu, nawet bez regulowania gałami daje rade. Jednak żeby jakiś przester ciekawy uciągnąć, musimy niestety kupić osobna kostkę. Przester w środku średnio sie nadaje na mostowej przystawce (bynajmniej u mnie), z uwagi na fakt ze wtedy strasznie pierdzi, a na gryfową jest całkiem milusi. Cena bardzo niewygórowana, jak na 100 W, bo można wyrwać LDM'ka nawet za jakieś 300-400 zł (w grę wchodzi raczej tylko allegro, ale cały czas coś stoi :) ). No ale licząc na coś cięższego od przesteru musimy wydać co najmniej jakieś 200-300 zl na "porządny" (oczywiście w niskim przedziale cenowym) przester. Wiec mamy piec z przyzwoitym przesterem za 500-700 zl, co i tak ma sie dużo lepiej brzmieniowo do Sounderow etc. Taniej czasem o polowe w stosunku 100 W Randalla, Voxa, Line 6 (1200-1500 zł, patrząc na sklepowe ceny), jednak tu brzmieniowo troszkę imho umyka. Recka będzie raczej niedługo napisana przeze mnie i RPA.

I ja się dopisze do tej recki. Znam LDMy odkąd pwstawały, znam ich konstruktora i kilka ciekawostek... - xtp
"Czekanie całe życie aż nadejdzie mesjasz aby zbawić świat to jak czekanie na właściwy klocek w Tetrisie. Nawet jeśli w końcu się pojawi, do tego czasu nazbierałeś już taki stos gówna, że i tak masz przejebane cokolwiek byś zrobił.."

Awatar użytkownika
Alu200
Sponsor

Postautor: Alu200 » 14 września 2008, 21:11 - ndz

Dla tych co maja jakas tam kase i chca profesjonalny sprzet moge polecic Cornfordy(kazdy jeden), Orange(Rocker glownie), Engl(Thunder, Screamer) z comb. Z headow to chyba tlumaczyc nikomu nie trzeba, ale imo radze rzucic okiem na Randalla RH50T, wbrew opiniom jest to dobry, jesli nie powiedziec bardzo dobry, lampowy head. Jesli lubisz pantere to ostatni kanal bedzie dla ciebie niebem
" Sa dwie rzeczy nieskonczone, wszechswiat i ludzka glupota. Chociaz co do tego pierwszego nie jestem pewien." A. Einstein.
www.gitara-online.pl

Awatar użytkownika
Humans_agony

Postautor: Humans_agony » 02 października 2008, 11:40 - czw

No ja się niestety posprzeczam, bo RH50T jest w moim odczuciu bardzo złym lampiakiem. Ma nieregularne dolne pasmo, często ma tendencję do dudnienia nad którym nie ma kontroli. Przester też jest nijaki. Ziarno jest niepełne, przez co zmieniając dynamikę gry robi się z przestera chaos.

Jeśli chodzi o łby, to zaczynając od tranzystorów namber łan jest Ibanez TBX 150H. Ten łeb miażdży i nie ma na niego mocnych wśród tranzystorów. Już kilka osób przkonałem do tego Ibka i porzucili zeszmacone Peaveye VK, Randalle RH, G2, G3.
Comba, to Peavey Bandit i Ibanez TBX.

Lampowy sprzęt, to Bash Sidewinder - jak ktoś ogra, to będzie wiedział dlaczemu (zapraszam do siebie). Z markowych to Engl Powerball, a z klasyki Marshall JCM 800.

Paczek trochę poogrywałem niedawno, bom chciał zrobić zakup. Randalle na V30 odpadają, są zbyt jasne. Ograłem też kilka paczek Mesy i wiecie co? Kupiłem praktycznie w ciemno B-52 , bo inne brzmiały nie tak jak chciałem. Jestem z tej paki totalnie zadowolony, bo po rozegraniu w niej V30 ma wszystko czego potrzeba w paczce gitarowej do mocnego grania. Kontrolowany i szybki dół oraz pełne zwarte brzmienie. Więc z paczek do mocnego łojenia polecam B-52 ST412V.

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 15 listopada 2008, 22:27 - sob

Ja od siebie polecam head Bugery o oznaczeniu 6260. Czysty i crunch średniawe, nu ale przester... Miodzik! Nigdy nie odczuwałem takiej radości z grania jak jamowanie na tym przesterku...
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 15 listopada 2008, 22:53 - sob

kielczak pisze:Ja od siebie polecam head Bugery o oznaczeniu 6260. Czysty i crunch średniawe, nu ale przester... Miodzik! Nigdy nie odczuwałem takiej radości z grania jak jamowanie na tym przesterku...

No tak ale produkty firmy Behringer to bardzo zabawkowa sytuacja.
Ten piecyk to kopia Peaveya EVH z tego co mi się zdaje.
Ja bym pieca Bugery nie kupił, chyba, ze do grania w domu...
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

smieszny

Postautor: smieszny » 16 listopada 2008, 07:43 - ndz

W kategorii 0-20W to ja bym dorzucił tak:
Vox Pathfinder 10/15W - 225/325zł - chwalone przez wielu...
Kustom serie Arrow i Dart - Arrow 245/299/432zł, Dart (szczególnie polecam ten z DFX) 132/189zł - moje odczucia z gry są super...
Epiphone Valve Junior - 699zł - tu kieruję się tym, co oglądałem i słyszałem m.in. od KSANTYPA
Roland Cube 15X/20X - 379/560zł
I to tyle ode mnie...

Awatar użytkownika
Rearus
Miś malinowy

Postautor: Rearus » 16 listopada 2008, 10:12 - ndz

Dorzućcie LDMy do listy ;p.
"Czekanie całe życie aż nadejdzie mesjasz aby zbawić świat to jak czekanie na właściwy klocek w Tetrisie. Nawet jeśli w końcu się pojawi, do tego czasu nazbierałeś już taki stos gówna, że i tak masz przejebane cokolwiek byś zrobił.."

Wróć do „Piece”