Wzmacniacze i paczki, ktore polecamy

- wzmacniacze, preampy, paczki
gorgesh

Re: Wzmacniacze i paczki, ktore polecamy

Postautor: gorgesh » 12 lutego 2013, 11:15 - wt

Jak na cenę to jeszcze Shott daje radę. Miałem SG300R 0-30W, który kosztował ok. 360 zł a brzmiał jak na tą cenę naprawdę dobrze. Do domu/pokoju idealny.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 19 marca 2013, 22:14 - wt

Fender Mustang I

Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=4QTxyRB1KkE

Miałem dzisiaj okazję zabawiać się z tym przyjacielem parę chwil i powiem Wam, że w cenie 300-500 zł to naprawdę mocny strzał dla początkujacych. Prawie 10 brzmień wzmacniaczy, 24 efekty, wbudowany tuner, możliwość nagrywania i wszystko zapakowane w kompaktową obudowę, a co najważniejsze - brzmi.
I to bardzo dobrze. Siarogejny nowocześnie skompresowane, dynamika czystych na niezłym poziomie.
Efekty też całkiem niezłe, mocno ograniczone sterowanie, ale nie mozna mieć wszystkiego.
Naprawdę świetna zabawka.

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 19 marca 2013, 23:53 - wt

Porównywałeś z innymi tego typu wzmakami? Bo jak dla mnie, Vypyr i Cube go troszku zdeklasowały. Choć oczywiście, jako bedroom amp/dla początkujących jest niezły

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 20 marca 2013, 06:57 - śr

Cube może brzmi nieco lepiej w niektórych sytuacjach, ale nie ma takich możliwości podłączeniowych ;)
Obrazek

admaxo

Postautor: admaxo » 22 czerwca 2013, 10:55 - sob

Polecam z całego serca MarkL Subzero 100. Miałem, w klimatach rock/ metal 3ci kanał to miód a pierwszy po dodaniu gałki gain ( mała modyfikacja ) jest mega uniwersalny. Cena na polski rynek to około 6500zł. ;)
Djent machine

Awatar użytkownika
bebniarz

Postautor: bebniarz » 22 czerwca 2013, 11:34 - sob

Za to ja twardo stoje za serią cube od rolanda .
ps: @up 6500zł to chyba troszku nie ta kategoria cenowa :D

Baton: Ale to jest temat o piecach jakie polecamy. Nie koniecznie muszą być tanie.
Jari Mäenpää the best!

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 09 lipca 2013, 20:43 - wt

Dzisiaj w końcu ze znajomym zebraliśmy się do podpięcia jego JCM600 do mojej Zilli. Wniosek - wersja combo tragedia, no nie gada z tymi Celestionami Heritage (65W), które ma tam wpakowane (co ciekawe Engl na nich fajnie śmigał). Ale po wpięciu na V30 sześćseta nagle okazuję się tak genialnym wzmacniaczem, że bania mała, tanio je można w wersji head wyrwać bo chyba nawet mniej niż 1,5k. Z paką na V30 jest naprawdę niesamowicie, zawsze hejtowałem tego JCMa a dzisiaj się zakochałem, więc jak ktoś planuje V30 i szuka fajnego wzmaka za znośny pieniądz to z całego serca polecam ;)
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 09 lipca 2013, 22:00 - wt

Bo JCM 600 powinien mieć G12-75, a JTM 60 Heritage (świetne z resztą głośniki)? W tym modelu popularne jest przegrzewanie się złączy oraz kondensatorów elektrolitycznych ze względu na pierwsze próby montowanie lamp mocy bezpośrednio na małej płytce PCB przez Marshall'a. Regularnie, co kilka lat trzeba przelutowywać i sprawdzać sprawność elektrolitów. JCM 600/JTM60 to budżetowe i tańsze w produkcji wersje większych braci 800/900. Różnica pomiędzy JTM 60 i JCM 600 to tylko kosmetyka i zastosowane głośniki.

Pomimo tego wzmacniacz naprawdę bardzo fajnie brzmiący zarówno na czystym, jak i na przesterowanym (bardziej crunch niż hi-gin). Poza tym w tym wzmacniaczu fajna sztuczka jest z łączeniem we-wy pętli efektów i zwiększeniem poziomu sygnału pętli :) Dodaje kopa :)
Grałem na 600-tce 12", 2x12" oraz JTM 60 4x10" i ta ostatnia brzmiała najpełniej. Typowy sprężysty i bogaty brzmieniowo Marshall.
----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 09 lipca 2013, 22:32 - wt

O to jak tyle o nim wiesz to mam sprawę na pw :E
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
oipryszek
Sponsor

Postautor: oipryszek » 17 lipca 2013, 08:06 - śr

To cenka okazyjna jak na używkę bez switcha, czy raczej normalna?
http://allegro.pl/piec-ibanez-tbx30r-ok ... 62475.html

Daaawno temu mr. Baton napisał:
Ja polecam całą serie TBX od Ibaneza. Jeśli ktoś chce grać metal to są to wzmacniacze dla niego stworzone. Przester jest w prost zabójczy, można z niego wszystko wyciągnąć (...)

Po zdobytych doświadczeniach na przestrzeni wieków, możesz go dalej polecić? Może coś lepszego w międzyczasie ograł ktoś, co miało ognisty przester? Taki do napie**alatorów, grając na piątym piętrze :)
Trzy akordy, darcie mordy!

Wróć do „Piece”