Wzmacniacze które należy omijać szerokim łukiem

- wzmacniacze, preampy, paczki
rcx

Re: Wzmacniacze które należy omijać szerokim łukiem

Postautor: rcx » 27 sierpnia 2009, 17:13 - czw

A powiedz mi grałeś chociaż raz na jakimkolwiek spiderze ? Co do tego przebijania, jest rozkręcony baardzo ale coś jednak słychać .
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2009, 19:49 - ndz przez rcx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 27 sierpnia 2009, 17:45 - czw

Ogrywałem 2 Spidery, 50 i 100 watówki bodajże. Kupa totalna.

Tja, rozkręcasz go na full i słychać - pewnie tak. Teraz powiedz, o ile gorzej brzmi przy tym rozkręceniu ;)
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

rcx

Postautor: rcx » 27 sierpnia 2009, 23:29 - czw

Widzę jak ogrywałeś. Nie ma ani Spidera 50 ani 100W. Przez 5 minut ogrywania w muzycznym nie ma szans ogarnąć możliwości większych spiderów. A brzmienie wcale nie jest złe. Troche bez sensu taka rozmowa, mi się podoba, tobie nie, gusta są różne, ale na pewno nie zgadzam się z opinią że to kiepski piec i najlepiej "omijać szerokim łukiem". Nie rozumiem ludzi którzy z miejsca go skreślają, bo to cyfra, a cyfry mają "plastikowe brzmienie", z tym że autorzy takich komentarzy zazwyczaj nie umieją wyjaśnić na czym ta plastikowość ma polegać, a na piecu grali 5 minut w muzycznym.

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 27 sierpnia 2009, 23:34 - czw

Nie skreślam, bo to cyfra. Skreślam, bo to nie brzmi. Vox AD też chyba jest cyfrą i brzmi świetnie, to samo Roland. Spidery brzmią jak kupa i tyle.

To, że nie spojrzałem dokładnie ile to ma W oznacza, że ograłem po omacku? A zresztą co za różnica, ile ma wat? Jedno miało więcej, drugie mniej i jedno i drugie słabo gadało.

Dobre dwie godziny ogrywałem ostatnio Spidera, na tylu gitarach, że jako tako poznałem jego możliwości.

No więc - jeśli ktoś zaczyna muzykowanie, to będzie zajeb. zadowolony, ale to tak naprawdę niczym się nie wyróżnia.
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

rcx

Postautor: rcx » 28 sierpnia 2009, 00:06 - pt

Może się nie wyróżnia, ale na pewno nie jest to zły wybór. 15w VOX kosztuje o połowę więcej niż spider i jest tranzystorowo-lampowy więc to trochę inna konstrukcja.
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2009, 19:50 - ndz przez rcx, łącznie zmieniany 1 raz.

rouge

Postautor: rouge » 28 sierpnia 2009, 12:11 - pt

kielczak pisze:Nie skreślam, bo to cyfra. Skreślam, bo to nie brzmi. Vox AD też chyba jest cyfrą i brzmi świetnie, to samo Roland. Spidery brzmią jak kupa i tyle.

Zgadzam się. Gram na próbach na Spiderze i nigdy nie udało mi się ustawić brzmienia, które by mnie zadowoliło. Na początku wakacji grałam na Rolandzie i stwierdzam, że to o wiele lepszy wzmacniacz niż Spider :P A o Voxach się nie wypowiadam, bo nie testowałam :P

Awatar użytkownika
miszaxxx

Postautor: miszaxxx » 28 sierpnia 2009, 15:16 - pt

A ja powiem wręcz przeciwnie spider jest wzmacniaczem, w którym mozna ukręcić wiele brmzień tylko trzeba potrafić, a kto sie boi albo nie umie kręcić gałami ten pała i gada że wzmak jest do dupy. Na całe szczęście kielczak nie jesteś wyznacznikiem brzmień. Może nie kupiłbym sobie tego wzmacniacza, ale jako wzmacniacz do domu z szeroką paletą brzmień i efektów myślę że by się nadał, szczególnie jego większa wersja.

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 28 sierpnia 2009, 15:21 - pt

Jeśli wzmacniacz jest dobry, to i ja coś ukręcę ;)
A i potwierdzam, że Spider jest uniwersalny.
(\__/)
( O.o)

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 28 sierpnia 2009, 15:53 - pt

Spidery omijać, ale taka 75 na 12" nie jest wcale taka zła, jest siara lekka, ale nie jest też taki żeby znalazł się w "śmietniku" , chodliwy wzmacniacz na allegro i dużo używek można znaleźć.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 28 sierpnia 2009, 23:00 - pt

Chciałbym zobaczyć jak któryś z Was ukręca fajne brzmienie na Spiderze. I nie cleana, bo clean faktycznie jest niezły. Może jakieś próbki, hę?

Wróć do „Piece”