Przewodnik po wzmacniaczach dla początkujących - pytania

- wzmacniacze, preampy, paczki
eQuuS

Re: Przewodnik po wzmacniaczach dla początkujących - pytania

Postautor: eQuuS » 21 czerwca 2013, 13:10 - pt

Dochodzą nowe, co o nich sądzicie?
Marshall Valvestate 8020
Epiphone Valve Junior (http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-epi ... 2a527a82ca)
IBANEZ GT-100
LDM GA-60 (co sądzicie ogólnie o LDM?)
Marshall Master Lead 30
Ibanez 25 TB
Hayden HGT - P1508 (nowy za 273 zł).

Jeśli warto mogę dorzucić do 500 zł max.
ObrazekObrazek
Hohner RP 250 Pro 1985 + Peavey Bandit 112 80W v2

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 21 czerwca 2013, 17:48 - pt

No to ja nadal polecam Vypyra :D Oszczędzisz kupę kasy na efektach, no i generalnie fajny piecyk, bardzo fajne przestery

Epiego miałem, ten tutaj szkoda, że ma wejście tylko 4 Ohm, moja wersja miała 3: 4/8/16 Ohmowe, o tyle to ważne, że z dodatkową kolumną gada to zupełnie inaczej...

Rozejrzyj się też za Attaxami od H&K, ostatnio na allegro była 80 za niecałe pięć stówek. Bardzo fajne tranzyściaki

Awatar użytkownika
xonerpl19

Postautor: xonerpl19 » 23 czerwca 2013, 19:59 - ndz

Bardzo polecam Epiphone Valve Junior, ja mam wersję Hot Rod Head, naprawdę świetny wzmacniacz, ten tutaj zapewne nie nada się do metalu ( przester co najwyżej do grania Led Zeppelin, trza by czymś dopalić). Brzmi bardzo ładnie, jak wspomniałem nie za bardzo do metalu na surowo, musiałbyś go rozkręcić na pełen regulator, żeby ładnie przesterowało. Jedynym mankamentem jest absolutne minimum wbudowanych opcji kreowania brzmienia, u mnie to jeszcze jest to rozbite na volume i gain, no i oczywiście wbudowany pogłos spreżynowy, jednak znalezienie innego egzemplarza takiego pieca byłoby cholernie trudne, poza tym chyba nie powstała wersja combo. Podsumowując, świetny wzmak, mi się strasznie podoba jego brzmienie( jak podłączam swojego Flame'a, to po prostu blus płynie, płynie i się nie kończy :), natomiast przy Vintage V100 strasznie fajnie gra się takie Whole Lotta Love, czy Communication Breakdown). Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 23 czerwca 2013, 22:34 - ndz

Twoja wersja (hot rod) ma zdecydowanie więcej gainu. Miałem długo zwykłe combo i IMO powyżej "brudnego strata" bez żadnych dopałek żadnego SENSOWNEGO przesteru nie da się za bardzo ukręcić. Zeppelinów od biedy da radę, ale nie ma tego zapasu gainu/dynamiki i trzeba z łapy mocno grać. Ale ładnie gada np. Big Muffem, więc takie połączenie jak najbardziej polecam

Awatar użytkownika
xonerpl19

Postautor: xonerpl19 » 24 czerwca 2013, 06:13 - pn

Masz rację. Przy pisaniu tamtego posta zapomniałem o tym, że moja wersja ma dwie 12AX7/ECC83 na przedwzmacniaczu, natomiast standardowa ma tylko jedną. Najmocniej przepraszam za tę pomyłkę. W takim razie na pewno trzeba by zwykłego junior'a czymś dopalić. eQuus, jeżeli byś się decydował na tego lampiaka, to radziłbym ci poczekać, aż się kajś pojawi starsza wersja, taka jaką miał gizmi, z trzema wyjściami kolumnowymi i wbudowanym głośniczkiem Eminence. Po prostu byłby to lepszy wybór, a jeszcze niedawno były takie na allegro, też po sztyry stówy.

tfagrat

Postautor: tfagrat » 25 czerwca 2013, 08:37 - wt

Jak już pisałem, rozważ poważnie kupno Rolanda Cube np. 20X. Na nim ukręcisz wszystko co będziesz chciał. Dodatkowo ma wbudowane efekty i inne pierdoły jak np. tuner. Do ćwiczeń w domu będzie, moim zdaniem, w sam raz.

Awatar użytkownika
xonerpl19

Postautor: xonerpl19 » 25 czerwca 2013, 15:39 - wt

Jeszcze jedno co do Epiphone- istnieje jeden zabójczo do niego podobny wzmacniacz(nie zdziwiłbym się, gdyby był produkowany w tej samej fabryce), mianowicie Harley Benton GA15. Ten posiada już korekcję barwy, ma 15W mocy, dziesięciocalowy głośnik, wyjścia kolumnowe 4,8 i 16 Ohm, wyjście z przedwzmacniacza, pętlę efektów, wyjście słuchawkowe, 2 lampy 12AX7/ECC83 na przedwzmacniaczu i dwie EL84 na końcówce mocy, śmiem więc uważać, że może mieć ładny crunch i być niezłym wyborem. Niestety, przekracza twoje możliwości finansowe, ale gdybyś trochę pozbierał, to byłoby ok. Pamiętaj o pięknym brzmieniu lampowego wzmacniacza. Swoją drogą, ten jest chyba dość popularny.

Link do sklepu:
http://www.thomann.de/pl/harley_benton_ga15.htm

EDIT:
http://www.youtube.com/watch?v=hIFTWDQYUIE
Tutaj na pewno śą czymś dopalone, ale brzmią pięknie!

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 25 czerwca 2013, 16:07 - wt

Co do filmiku: Oba mają wymienione głośniki, bodajże jeden na Celestion, drugi na Jensen. Filmik służy porównaniu brzmienia na różnych głośnikach. Oprócz tego mają wymienione wszystkie lampy na EHX (preamp) i Sovtek (końcówka), efekty z GNX3 Digitecha.

Awatar użytkownika
xonerpl19

Postautor: xonerpl19 » 25 czerwca 2013, 18:08 - wt

No tak, są pewne przekłamania, ale ten film miał najlepiej nagrane audio ze wszystkich jakie znalazłem.

eQuuS

Postautor: eQuuS » 16 lipca 2013, 23:29 - wt

eQuuS pisze:Dochodzą nowe, co o nich sądzicie?
Marshall Valvestate 8020
Epiphone Valve Junior (http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-epi ... 2a527a82ca)
IBANEZ GT-100
LDM GA-60 (co sądzicie ogólnie o LDM?)
Marshall Master Lead 30
Ibanez 25 TB
Hayden HGT - P1508 (nowy za 273 zł).

Jeśli warto mogę dorzucić do 500 zł max.

Zamówiłem Peavey-a Bandita 112 80W v2 za 450 zł + kw. Dziękuje wszystkim za pomoc.
ObrazekObrazek
Hohner RP 250 Pro 1985 + Peavey Bandit 112 80W v2

Wróć do „Piece”