POD HD300 + Mackie TH 12A

- efekty gitarowe, pickupy, przewody itd.
tfagrat

Re: POD HD300 + Mackie TH 12A

Postautor: tfagrat » 12 lipca 2013, 23:22 - pt

Sam sobie zadawałem takie pytanie, ale wolałem się upewnić. Wiadomo, że sprzęt do grania(np. combo) a do słuchania(głośniczki) to dwie różnie sprawy i nie można ich używać zamiennie. Pewnie stąd pochodziły moje wątpliwości, ale już teraz jestem pewien, że z monitorami i PODem czy GXem wygląda to inaczej.

dareks

Re: POD HD300 + Mackie TH 12A

Postautor: dareks » 19 lipca 2013, 09:05 - pt

Monitory studyjne z założenia mają mieć płaską charakterystykę co właśnie nie zawsze służy przyjemnemu odsłuchiwaniu mp3 tym bardziej kiepskiej jakości.
Sam myślę nad zestawem który dałbymi świetny odsłuch na lata w słuchaniu muzyki i grając na symulacjach gitarowych.
Nie wiem jak to jest że wersja HD Desktop na Thomannie mocno potaniała 1300zł (w polskich sklepach mniej wiecej kosztuje o 400zł więcej) zaś HD300 drożej niż u nas.
Mniejsza o to, w cenie HD300 mieć też nowego HD Bean to chyba niezła opcja? Do domu brak sterownika jakoś można przeboleć, fasola mało miejsca zajmuje a najwazniejsze że możliwościami kreowania brzmienia ma wszystko to co HD500.
Wracając jeszcze do monitorów poczytałem troche i takim chyba niezłym wyjściem byłby zakup KRK GP 5 bądź używka GP 6 Seria monitorów która zbiera w miarę pozytywne opinię. Oczywiście o ich liniowości można zapomnieć, zresztą w tej cenie chyba w każdych innych tak samo ale ponoć ładnie grają i często spotykane jako właśnie odsłuch PODa.

Wróć do „Elektronika”