Ditto looper + Berhinger V-AMP LX = bzyczeznie na bypassie

- efekty gitarowe, pickupy, przewody itd.
teodozjan

Ditto looper + Berhinger V-AMP LX = bzyczeznie na bypassie

Postautor: teodozjan » 06 lutego 2016, 23:03 - sob

Sprawdzałem różne opcje. Próbowałem przemieniać kable efekt jest mniej więcej taki

Looper + piec = OK
Looper + V-AMP(na słuchawkach)= Bzyczenie
Looper + V-AMP + Piec(też na słuchawkach)= OK
V-AMP + Looper + Piec = OK

Zasilacz do muliefektu jest stockowy, taki ciężki więc obstawiam transformatorowy.
Do loopera mam zasilacz warwicka stabilizowany 200mA ale malutki więc pewnie 100% elektronicznie.
Piec jest uziemiony. Oba zasilacze na tej samej listwie. Próbowałem użyć kabla z plastikowymi obudowami wtyczek do rozdzielenia mas efektów ale niewiele to dało.

Przyznam, że berhinger zawsze troszkę bzyczał ale kontakt ręki z masą gitary zawsze pomagał, teraz jak dołożyłem efekt to zrobiło się to nieznośne. Problem znika gdy looper jest aktywny.

Co mam zrobić aby pograć sobie bez wzmacniacza?

--

Trochę podrążyłem temat i jest jeszcze fajniej. Gitara kopie jak się przystawi bardzo cieniutką skórę np wewnętrzną część ramienia. Nie jest to uczucie jakby prąd tam był na stałe ale i tak niepokoi. Miernikiem mierzyłem i na zmiennym nic nie widzi (mam tam zakres 200V) zaś na stałym tańczące 0.1V związane z nowo zakupionym zasilaczem.

Niepokoi to o tyle, że takie uziemienie zawsze może się zepsuć i przestać chronić. Teraz szukam wszędzie zasilacza 9V z minusem w środku i chyba czeka mnie zakup drugiego.

Awatar użytkownika
SebastianNowak

Re: Ditto looper + Berhinger V-AMP LX = bzyczeznie na bypassie

Postautor: SebastianNowak » 09 lutego 2016, 17:10 - wt

Mam ditto i bardzo sobie chwalę ten looper i nie zaobserwowałem takich objawów o których piszesz. Zacząłbym najpierw od sprawdzenia zasilaczy. Spróbuj je przełożyć tj. zamienić (jeśli bieguny będą się zgadzać) - dla loopera daj ten który używasz do v-amp. Najlepiej byłoby użyć jakiś innych zasilaczy na spróbowanie.

teodozjan

Re: Ditto looper + Berhinger V-AMP LX = bzyczeznie na bypassie

Postautor: teodozjan » 11 lutego 2016, 11:09 - czw

Wymieniłem zasilacz na polskiego Tatarka transformatorowego i nie ma problemu. Różnica w cenie nie aż taka duża, a bzyczenia i kopania brak.

Inne moje spostrzeżenie to fakt, że dla bezpieczeństwa użytkownika lepiej aby masa gitary była podłączona do czegoś uziemionego (podejrzewam że efektów celowo sie nie uziemia aby nie robic pętli mas).

Wróć do „Elektronika”