Jaki przewód łaczacy head z kolumną?

- efekty gitarowe, pickupy, przewody itd.
Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Jaki przewód łaczacy head z kolumną?

Postautor: Jacek B. » 22 listopada 2010, 00:04 - pn

Że co? Chcesz stać obok pieca podczas nagrywania? Kielu weź się ogarnij...
Poza tym to już nie ten temat...

Awatar użytkownika
niedouczony
Sponsor

Postautor: niedouczony » 22 listopada 2010, 17:42 - pn

nieodouczony, kolega ostatnio szukał heada i paki za 10000

Nie no to szacun, ja w swym niedouczeniu , a raczej niedoczytaniu , myślałem , że rozmawiam z jakimś napaleńcem , co ma mówiąc elegancko : sprzęt z dolnej pułki za pieniądze babci i mu się zdaje , że kabel mu brzmienie poprawi.
W tym przypadku zalecam dobry przewód, bynajmniej z dobrymi jackami i izolacją :ok:
Mniej gainu, więcej volume i sprawna łapa - tajemnica dobrego brzmienia.

Awatar użytkownika
maclaren2

Postautor: maclaren2 » 22 listopada 2010, 23:18 - pn

Ja nie mówię kabel za 20zł ale za 50 jeżeli go się samemu złoży na pewno nie będzie gorszy od planet waves'a za 100zł tylko lepszy może być.

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 23 listopada 2010, 23:41 - wt

Idziesz do marketu i kupujesz za 3zł za metr kabel głośnikowy (przeważnie Cabletech) na tyle gruby żeby wszedł do wtyczki. Przeważnie 2x2,5mm to maksimum. kupujesz porządne wtyki Neutrika/Amphenola/Switchcrafta (ale niekoniecznie, jak nie będziesz ciągle wyciągał i z powrotem wkładał to może być zwykły, ale metalowy 6,3mm ze sklepu elektronicznego, byle później dobrze polutowany i zaizolowany w środku), lutujesz i za powiedzmy 50zł masz bardzo dobry kabel do kolumn. Próbowałem już chyba wszystkiego, od hi-end'owych Van Den Huli, QED'ów poprzez składanki Klotza i Planet Waves i po zrobieniu swojego nie odczuwałem ABSLOUTNIE żadnej różnicy w połączeniu między głową, a paczką.
To nie jest sprzęt High-End'owy, żeby odczuwać jakieś zauważalne spadki pasma, czy słabą stereofonię, brak "odrywania się" instrumentów z przestrzeni, szerokości sceny itd. Nieodpowiedni kabel może ucinać pasma wysokie i niskie, a że w sprzęcie gitarowym użyteczne pasmo to 75Hz-6kHz to musiałby być naprawdę beznadziejny przewód, a zwarcia czy przerwania na połączeniu z wtyczką słychać od razu, co można natychmiast naprawić.
----------------------------
Obrazek

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 24 listopada 2010, 00:03 - śr

W sumie byłbym za taką samą opcją jak Darrex, jednak dla spokoju duszy zainwestowałbym w droższy, bardziej markowy przewód.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 25 listopada 2010, 18:04 - czw

Sukces marketingu :)
----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Dod

Postautor: Dod » 30 grudnia 2010, 14:27 - czw

Troszke odświeże i byc moze zadam glupie pytanie, ale ciekawi mnie co jezeli glowa i kolumna sa polaczone zwyklym kablem gitarowym? Moga byc skutki uboczne tzn moze sie cos niechcianego zdarzyc?

Awatar użytkownika
rafaufaufau
Sponsor

Postautor: rafaufaufau » 30 grudnia 2010, 19:01 - czw

Ja bym nie ryzykował. :)) Pewnie coś się może stać, bo gdyby się nie działo to by nie produkowali kabli łączących head z paką.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 30 grudnia 2010, 20:08 - czw

Kabel gitarowy, jeśli nie każdy wie zbudowany jest tak:
Obrazek

Żyła sygnałowa, cienka, około 1,5 mm średnicy, izolacja, jedna lub dwie, no i ekran, w przypadku sommera pleciony. Ekran służy ochronie żyły gitarowej przed zakłóceniami, czyli przed polami eleketromagnetycznymi i innymi falami radiowymi które są cały czas wokół nas. Słaby ekran = szumy i zakłócenia.
Sygnał z gitary to nie jest zabójczy prąd więc żyła sygnałowa jest cienka, tak samo ekran.

Kabel kolumnowy:
Obrazek
Prąd który wytwarza końcówka mocy jest duży, stąd żyły którymi jest przesyłany musząbyć grube, 2,5 - 4 mm średnicy. Ekran jest niepotrzebny, gdyż ... nie pamiętam :D ktoś wspomoże? ;>
Ale w każdym razie zakłócenia nie występują.

Co się może stać jak się podepnie kabel gitarowy?
1. Może się nic nie stać.
2. Może się spalić kabel, co może prowadzić do spalenia transformatora wzmacniacza.
3. Zapewne może się też spalić paczka.

Ktoś mądrzejszy pewnie jeszcze coś dopisze.

Awatar użytkownika
Dod

Postautor: Dod » 30 grudnia 2010, 20:29 - czw

O, ales sie rozpisal :D Wielkie dzieki o takie cos mi chodzilo ;) Czyli na kablu do polaczenia paczki z glowa nie mozna oszczedzac, dobrze wiedziec :)

Wróć do „Elektronika”