[v] Epiphone Les Paul JAPAN

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

[v] Epiphone Les Paul JAPAN

Postautor: ksantyp » 03 czerwca 2012, 19:31 - ndz

EPIPHONE LES PAUL

MADE IN JAPAN

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gitara, której się pozbywam z największym żalem. Japoński Epiphone. Najlepsza produkcja z tym logiem poza kilkoma modelami z USA. Wiadomo powszechnie, że japońskie Epi są najlepsze i przebijają jakością czeskie i koreańskie produkcje, które to znowu zabijają obecną produkcje z Indonezji i ChRL.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu mamy produkcję japońską, naprawdę zbliżoną do oryginału tak, że musiałem porównywać je bezpośrednio do moich dwóch SG z USA, bo nie wierzyłem co słyszę. Gibson USA ma bardzo specyficzne i niepowtarzalne brzmienie, tak zwane to coś. Żaden z Epi, nawet na amerykańskich przetwornikach Duncana, DiMarzio, Gibson czy EMG nigdy nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak to wiosło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gitara gra jak Gibson, ma to charakterystyczne brzmienie, które do tej pory słyszałem tylko w amerykańskich wersjach Gibsona. Nie piszę tu żadnej lipy, gitara naprawdę jest tak bliska oryginałowi ze do tej pory mam szczękę na podłodze. Grałem w swoim życiu na ponad 50 Epi i około 20 Gibsonów, mam dobre porównanie, wiele z tych gitar sam posiadałem lub mieli je moi znajomi, więc miałem okazję się nimi pobawić. Powtarzam kolejny raz ten japoński Epiphone gra jak Gibson, rasowo, konkretnie i do przodu. Brzmienie do nagrywania płyt i grania pro koncertów.

Obrazek

Obrazek

Korpus mahoń z klonową nakładką, gryf mahoń z palisandrową podstrunnicą.

Przetworniki Gibson, odpowiedniki obecnych '57 czyli PAFy. Te są oznaczone >>pat no 2737842<<, przeszukałem internet i są to amerykańskie starsze Gibsony. To słychać i gitara gra przepięknym klasycznym soundem. Spokojnie daje rade w klimatach blues, rock, ale i metal na niej gra sie konkretnie, naprawdę gra tutaj konkret pasmo i nawet te klasyczne pickupy dają radę. Oczywiście maniak cięższego brzmienia może sobie wstawić coś mocniejszego, ale to wiosło już jest gotowe na gitarowe wojny.

Obrazek

Same przetworniki w tej gitarze są warte około 500 pln, do tego poprzedni właściciel zamontował blokowane klucze Sperzel (około 200pln). Mamy japońską produkcję za naprawdę dobre pieniądze z najlepszym osprzętem.

Obrazek

Ktoś sie spyta czemu tak tanio skoro tak wspaniale... wiosło było oryginalnie Tobacco Sunburst, normalny Les Paul Standard, z bindingiem na korpusie - jednak poprzedni właściciel je przemalował na czerwono, zamalował binding, zostawiając go tylko na gryfie widocznym. Zamalował także nalepkę z numerem seryjnym, więc nie mam pojęcia z którego roku jest wiosło. Klucze Sperzel są w układzie liniowym, a nie 3+3, więc dolne struny musimy kręcić odwrotnie - jednak to tylko kwestia przyzwyczajenia. Gitara jest ustawiona nisko, wygodnie, stroi i sie nie rozstraja. Progi są w stanie dobrym, spokojnie posłużą jeszcze kupę czasu. Cena ustawiona jak za koreańskie Epi na stockowych pickupach, chce żeby wiosło trafiło w dobre ręce i było wykorzystane do nagrań i koncertów, bo jest tego warte. Ma oczywiście kilka drobnych obić, ale jak przypuszczam ma około 15-20 lat więc nie ma się co czepiać. Gitara nie była uszkodzona, nie wiem czemu poprzednik ją tak przemalował, wygląda jak wersja Les Paul Studio i gra jak konkretny Gibson.

Obrazek

Obrazek

próbki - http://www.youtube.com/watch?v=Z3n-1RYuO40
Komenty - viewtopic.php?f=21&t=7915
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Wróć do „Gitary”