[v] Tokai JSR 604

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

[v] Tokai JSR 604

Postautor: ksantyp » 26 sierpnia 2012, 08:26 - ndz

TOKAI SUPERSTRAT

MADE IN JAPAN

JSR604

Obrazek

Tym razem pozbywam sie prawdziwej perełki, jeddnak postanowiłem sie z wami nia niejako podzielic...

Japońskie Tokaie to jedne z najbardziej udanych wioseł z tamtych lat a zarazem nie sa to wiosła obecnie czesto wystawiane, bo ludzie je trzymają. Nie ma się co dziwic, grałem na nie jednym Tokaiu, yen jest moim osobistym drugim, zostawiam sobie Stratocastera od nich bo jest lepszy ni Fenderowski... Tokai to konkret z konkretów.

Obrazek

Obrazek

Tak jest i tutaj. Superstrat z 1987 roku, Tokai Custom Edition wiosło bezposrerdnio nawiazujące do ówczesnych Charveli i Jacksonów - mam do czego porównac i to ta sama półka co japoński Jackson czy Charvel.

Obrazek

Bardzo dobry instrument do muzyki rockowej i metalowej - klimaty jakie można osiagnać na tym instrumencie zależa tylko od palcy. Mimo jednego humbuckera i gałki volume ta gitara jesli ktoś potrafi zagrać ma do zaoferowania wiele.

Obrazek

Humbucker to L.White - przystawka używana wtedy prez Tokaia, bardzo mocna maszyna. Powiem tak ta gitara ma kopa jak mało która.

Korpus -Basswood

Klonowy gryf

Palisandrowa podstrunnica

22 progi Jumbo

Humbucker L.White

Mostek Jackson JT-580

Obrazek

To jest zawodowo grajace wiosło, pozadny kawałek japońskiego drewna. Gra samo z siebie.

No i pytanie czemu w takim razie tak tanio za taką legendę?

Obrazek

Wiosło nie jest w 100 procentach oryginalne, mostek jest zmieniony na Jackson JT580, bardzo dobrY Floyd Rose z Jacksona. Mostek działał oryginalnie jak w gitarach Van Halena - tylko w dół, tak i ten działa. Mostek jest zablokowany. Zamiennik pasuje, gitara stroi i ma normalny zakres menzry, po prostu kiedys na przestrzeni dziejów komus sie mostek zepsuł i wymienił - wszystko stroi i się nie rozstraja.

Wymieniona jest takze blokada na główce, oryginalna była w innym miejscu, ta która jest teraz jest w miejscu siodełka, pod nia jest blaszka pozwalajaca osiagnać porządaną wysokosc. Wszystko to gra i nie przeszkadza w użytkowanu, mne nie przeszkadza,a lubie to wiosło i sobie na nim gram ostatnio... rece same chcą śmigać po gryfie i strunach.

Obrazek

Nie mam warunków w domu, aby doprowadic to wiosło do stanu oryginalnego,a le też i nie miałem takiej potrzeby, sprawuje sie znakomicie w takiej formie jak jest. Kokretny metalowy Killer z rodowodem. wiosło konkretne dla konkretnego gitarzysty. prosty i skuteczny SUPERSTRAT z Japonii, wysoka jakosc materiałów i wykonania.

http://www.youtube.com/watch?v=xiGSTxbP ... e=youtu.be - PRÓBKI
KOMENTY - viewtopic.php?f=21&t=8368
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Wróć do „Gitary”