[V] CrazyTrain REVOLVER

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent
Posty: 2143
Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 11:26 - czw

[V] CrazyTrain REVOLVER

Postautor: DarreX » 05 października 2011, 23:24 - śr

Revolver to efekt typu overdrive/distortion/hi-gain, a nawet muff/fuzz ze sporymi możliwościami kreowania brzmienia.


Obrazek

Sterowanie opcjami brzmienia jakie oferuje jest analogiczne do legendarnej kostki Fulldrive MOSFET firmy Fulltone, na której się wzorowaliśmy i która jest wzorem dla wielu konstrukcji oraz pożądanym elementem zestawu gitarzystów od wielu lat. Jest to jednak jedyne bliskie podobieństwo z naszą konstrukcją.
Charakter brzmienia REVOLVER'a kreowany jest przez tranzystory MOSFET dużej mocy renomowanych światowych producentów. Zakres jest na tyle szeroki, że wspaniale dopasuje się zarówno do fenderowskiej szklanki jak i szatańskiego wzmocnienia przetworników aktywnych oferując bardzo szeroki wachlarz brzmienia pomiędzy skrajnymi ustawieniami.
Dzięki przełącznikowi trybów "dry/mod/vint" można osiągnąć trzy podstawowe poziomy brzmienia:
- "dry" - sygnał najbardziej naturalny typu overdrive, gdzie regulacja nasycenia gain pozwala bardzo płynnie i powoli przechodzić pomiędzy następnymi etapami wzmocnienia. Tryb "dry" posiada najbardziej zrównoważone i ciepłe i spokojne brzmienie.
- "modern" - sygnał najbardziej wzmocniony następnymi kaskadami MOSFET oferując paletę brzmienia typu distortion od hardrockowego po heavymetalowe. Charakteryzuje się lekko wycofanym środkiem i uwypuklonymi rejestrami niższymi oraz średnimi wyższymi, odpowiadając obecnym trendom brzmieniowym
- "vintage" - jest to tryb podobny do modern jednak bardziej "spłaszczony" i wycofany w stosunku do poprzednika - posiada stosunkowo mniejszą ilość "mięsa" od poprzedniej opcji i stosunkowo mniejsze wzmocnienie sygnału. Prezentuje brzmienie pokroju "brudnego" crunchu starszych wzmacniaczy gitarowych - bardzo przekonująco brzmią w tym trybie instrumenty "klasyczne" takie jak Fender Stratocaster/Telecaster czy Gibson Les Paul/SG, najbardziej przypominając rockowe brzmienia starszego sprzętu wzmacniającego z zakresu lat 1970-1980. Wyraźnie reaguję na zmianę siły sygnału gitary za pomocą pokrętła volume gitary.


Obrazek

W każdym z tych trybów uruchomienie wzmocnienia BOOST powoduje gwałtowne przejście do maksymalnego wzmocnienia (brzmienie typu distortion, aż do brzmienia typu hi-gain), oczywiście w zależności od ustawienia potencjometra regulacji Boost. Osobna dioda sygnalizuje pracę włączonego trybu Boost.
Również w każdym z tych trybów możliwa jest zmiana typu brzmienia przełącznikiem "mode" powodując różnicę charakterystyki wzmocnienia:
- mode 1 - układ diód germanowych dodających trochę "futra" i ziarna brzmieniu, w skrajnych ustawieniach zbliżając je do terytoriów Muffowo-Fuzzowych.
- mode 2 - para tranzystorów FET dająca "standardowe" ostre, klarowne wzmocnienie

Jak każda z naszych kostek posiada indywidualnie trawioną, według ustalonego wzoru, aluminiową obudowę.
Efekt posiada oczywiście połączenie typu mechaniczny true-bypass realizowane za pomocą wandaloodpornego włącznika 3PDT.

Pierwsza próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=Mj15iY-a48g

Specyfikacja:
1. Regulacje:
a) BOOST
b) GAIN
c) TONE
d) VOLUME
2. Przelącznik hebelkowy przelączający pomiędzy trybami dry, modern i vintage.
3. Przełącznik hebelkowy przełączający pomiędzy trybami wzmocnienia - mode 1 i 2
4. Włączniki wandaloodporny typu true-bypass - SHOOT i BOOST.
5. Pokrętła potencjometrów przykręcane typu MXR.
5. Diody sygnalizujące działanie : efektu po włączeniu przyciskiem SHOOT oraz trybu dodatkowego wzmocnienia sygnału przyciskiem BOOST
6. Zasilanie 9V, polaryzacja "Bossowska" czyli minus w środku wtyczki zasilającej, plus na zewnątrz.
7. Zabudowane gniazd jack wysokiej jakości oraz gniazdo DC do podłączenia zasilania. Brak możliwości zasilania z baterii.
8. Obudowa aluminiowa indywidualnie trawiona o wymiarach 118mmx100mmx35mm.

P.S. Może się kiedyś dorobię porządnego przedwzmacniacza mikrofonowego :/

Koments:
viewtopic.php?f=21&t=6355
----------------------------
Obrazek

Wróć do „Wzmacniacze, kolumny, efekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość