[v]Zoom Q 3 Handy Recorder

Awatar użytkownika
kaligula
Sponsor

[v]Zoom Q 3 Handy Recorder

Postautor: kaligula » 14 grudnia 2010, 22:17 - wt

Chcialbym zaprezentować mobilny rejestrator audio-video Zoom Q 3
Rozwijając się wraz z sukcesem linii poręcznych i przenośnych rejestratorów audio, Zoom ogłosił wypuszczenie na rynek nowego modelu Q3 Handy Video Recorder (Q3 Poręczny Rejestrator Wideo), rejestratora audio/wideo wielkości dłoni, który nada większą wartość uchwyconym przez Ciebie inspirującym momentom i wspomnieniom. Zdolny rejestrować nagrania audio w tej samej wysokiej rozdzielczości co udany model Zoom'a - H4n, Zoom Q3 może nagrywać wideo w rozdzielczości 640x480 pikseli, 30 fps i wyświetlać je na 2.4 - calowym wyświetlaczu LCD (w rozdzielczości 320x240). Para baterii AA wystarcza na około dwie godziny nagrywania, a urządzenie jest kompatybilne z kartami SD o pojemności aż do 32GB, by móc nagrywać bardzo długi materiał. Q3 rejestruje dźwięk w częstotliwościach 44.1 kHz/16 bit oraz 48 kHz/24 bit liniowo PCM lub do 320 kbps w formacie MP3. Gdy nagrywamy wyłącznie dźwięk, częstotliwość rejestrowanego materiału może wynosić aż 96 kHz. Dzięki fajnemu wbudowanemu głośnikowi jaki posiada Zoom Q3, możemy natychmiast obejrzeć i posłuchać materiału wprost z urządzenia. Później, odsłonić schowany port USB 2.0 by podłączyć Q3 do swojego Mac'a lub komputera z Windows'em i zgrać pliki do ulubionego edytora wideo lub prosto na YouTube. Możemy także obejrzeć nagrany materiał na zewnętrznym monitorze komputera lub TV używając połączenia NTSC/PAL i kabla który jest w komplecie. Q3 posiada mozliwość zainstalowania na 3 nożnym statywie, karte SD pojemności 2GB i miękki pokrowiec.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cena w Polsce to ok 800zł w UK będzie to ok 100zł mniej.Udało mi się dostać to urządzenie z drugiej ręki za ok 470zł i myślę że stanie się moim podstawowym towarzyszem na koncertach,imprezach czy nagrywaniu prób lub próbek
Miałem okazje wypróbować już urządzenie w kilku różnych sytuacjach i jestem zadowolony.Baterie trzymają długo,starczyły mi na kilka sesji,obsługa jest prosta i intuicyjna,każdy kto miał w ręku aparat fot.poradzi sobie bez instrukcji.Jakości obrazu nie można zmienić jest za to spora gama w wyborze dźwieku ja nagrywałem próbki video na dźwiękuMP3 320kbps.Myślę że teraz w końcu będę mógł nagrać kilka bardziej miarodajnych póbek niż na tone porcie:)Oto nagrania dokonane w różnych miejscach i sytuacjach:
Koncert w małym pubie :
http://kalygula.wrzuta.pl/film/a8EnKwlSrkJ/zoom_q_3_iii

Nagranie z mojego pokoju na niskiej głośności:
http://kalygula.wrzuta.pl/film/6ybHSCHvRdv/zoom_q3

Komenty: viewtopic.php?f=21&t=4533
...nic bardziej człowieka nie wzrusza niż prosta fujara pastusza...

Wróć do „Inne”