[K] Ranking gitar

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

[K] Ranking gitar

Postautor: ksantyp » 07 marca 2010, 21:16 - ndz

Zapraszam do typowania swoich faworytów i przegranych.
viewtopic.php?f=17&t=2935
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Re: [K] Ranking gitar

Postautor: DanielWOLF » 07 marca 2010, 22:09 - ndz

U mnie to będzie wyglądało tak:

na plus:
9. Gibson V-factor Faded - USA 2008
3. Epiphone Korina Flying V + EMg81 - Korea 1998
10. Squier Stratocaster - Japan 1993
2. Epiphone Les Paul Standard + Seymour Duncan sh5 - Korea 1997
7. Fenix Stratocaster + DiMarzio FastTrack2 - Korea 1989
5. Yamaha rgx 420 + Seymour duncan sh11 - Taiwan

na minus:
6. Yamaha rgx 420 drop6 + Bill Lawrence 500xl - Taiwan
11. Jackson Professional Stealth hx - Japan 1993
4. Yamaha rgx 110 + EmG81 - Taiwan, koniec lat osiemdziesiątych

bez oceny:
1. Epiphone g 400 + EMG81 - Korea 1996
8. Fender Telecaster - USA 1992
12. Ibanez rg 350 ex + DiMarzio Super 3 - Korea 2004

Więc tak, ustawione po kolei wg. mojej kolejności.

Na plus: Wszystkie wiosła co tam są w pewnym stopniu się różnią i brzmienie mi się podoba. Ogólnie to tylko pierwsze 4 bym sobie zostawił, żeby jakaś słyszalno/gustowa granica została.

na minus: Nie przepadam za Billem, RGX110 mi się nie podoba, bo jakoś EMG w niej płytko brzmi. A Jackson jakoś na kranczu wychodzi tak bezpłciowo...

bez oceny: G400 jest spoko, ale brzmi ciut ciut inaczej od Koriny V, lecz mogę stwierdzić, że nie potrzebowałbym dwóch "podobnych" wioseł. Czemu Korina? , bo mi się SG przejadło :P
Telecaster: Może jestem ograniczony, ale tele tylko do krancza, reszta mnie nie przekonuje. Nie minusuje, bo to dobre wiosło jest, tylko nie do "łupania".
Ibanez RG: hmm Crunch z dupy jakiś, owszem gain spoko, ale bez rewelki. Czemu jest tutaj a nie w minusach?, ponieważ w konfrontacji z "Jackiem" wypada lepiej.

Słowem zakończenia: Dużo jest niuansów, świeżość/rodzaj strun, wysokość pupa, no i łapa... ale tylko pierwsze 4 wiosła bym zostawił a reszte... na deal :D

PS. Spoko teścik :ok:

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 08 marca 2010, 22:47 - pn

Z Epiphonów wybieram LP, bo tak najfajniej, najsurowiej jakby brzmi. SG ma chyba jakby więcej kopa, mocniejszy sygnał, ale mniej surowy. A korina najkiepściejsza IMO. Chyba nie lubię EMG.
Fendera lubię za charakter, fajnie brzmi sam w sobie po prostu :)
Fenixa od Les Paula trochę ciężko odróżnić, ale LP tu znów jest surowszy, z kolei Fenix jakby więcej mięsa :) wyboru mógłbym tu dokonać jedynie grając osobiście, po te różnice IMO są bardzo minimalne.
Gibson zdecydowanie najbardziej mięsisty do tej pory, brzmieniowo przypadł mi do gustu najbardziej (nie biorę pod uwagę w tym porównaniu Tele).
Ibanez brzmi znośnie, ale jestem na nie, bo nie brzmi taką pełnią, jest jakby... z niższej półki w porównaniu do poprzednich. Trochę zamulony też mi się wydaje.
Jackson zdecydowanie pełniejszy niż Ibanez, ale zamulony w porównaniu do Gibola. Również od LP, tak mi się wydaje więc LP>Jackson.
Hee, Squier jak najbardziej spoko na swój sposób, ale na pewno nie będę go porównywał tu do niczego innego ;) No może do Fendka. Fender fajniejszy, znów - bardziej surowy i ciekawiej brzmi, ale Squier jest bardzo w porzo.
Yamaha 420 - chyba fajniejsza od Jacksona, ale nie od tych, które są imo lepsze.
Yama drop cośtam - fajniej 'brzęczy' od tej poprzedniej, ale to chyba ze względu na strój i struny, nie? lepiej niż poprzednia IMO.
Yama 110 wyszła też dość ciekawie, nie wiem czy porównywać ją do fendka/squiera czy do reszty, ale wydaje mi się być taką pośrednią gitarką.
Nie chce mi się tego sumować ,bo już późno, miałem liczyć całki, ale mi się odechciało. To moje takie jakby spostrzeżenia na bieżąco.
Ogólnie najbardziej spodobały mi się chyba Tele, LP i może Gibson ;) Pod wszystkimi stawiam Ibaneza, brzmi inaczej, nie tak jak bym chciał, żeby brzmiała gitar, tuż nad nim chyba Korinę, wyżej pewnie Jacksona, albo pierwszą Yamahę 420. Gdzieś tam pod pierwszą trójką Fenix i G400. Jackson w połowie, a poniżej może squier i po nim pozostałe yamahy.
No dobra zsumuje, to poniżej to ostateczne, trochę się jednak różni od tekstowego:

Tele=LP=V>G400=Fenix>Squier>Jackson=YamahaDrop>Y110>Y420>Korina>Ibanez

To jest kolejność gitar, jakie bym wybierał, nie do końca chciałbym niektórych z powyższych porównań dokonywać na tle 2 gitar, więc nie traktujcie tego w ten sposób, że Squier jest IMO lepszy od Jacksona - tu po prostu nie chcę porównywać, ale wolałbym mieć Squiera. Tak samo Tele vs LP.
A mojego Ibka tak z bicza wstawiłbym sobie gdzieś zaraz po pierwszej trójce :D

Ogólnie pomijam fakt, ze niektóre różnice, o których tu piszę są ledwo słyszalne również dla mnie, ale jednak! :P

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 08 marca 2010, 23:03 - pn

Szymek jak ty Korine odróżniasz od g400 ? :P

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 08 marca 2010, 23:08 - pn

No Korinę ogólnie odróżniłem od wszystkiego jak widać, nie podobała mi się po prostu :P Jakie masz głosniki i jak EQ ogólnie? Bo u mnie gitarki dobrze słychać, moje grają w sumie środkiem, mimo że są małe to dużo słychać. Na słuchawkach za 50zł, które mam, pewnie bym nie rozróżnił, bo nie grają ładnie środkiem, ale skasowałem próbki i nie sprawdzę teraz, bo już mi się nie chce ściągać :P

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 21 marca 2010, 14:44 - ndz

Jakby to było w ślepo, to byłoby więcej radochy myślę ;)
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 21 marca 2010, 15:43 - ndz

jak było ślepo to marudzilśta, że ciężko i bez sensu... ludzie wam to dogodzić.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 21 marca 2010, 18:25 - ndz

To nie ja marudziłem ;) A i tak jakoś bodajże połowę gitar trafiłem...
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 22 marca 2010, 00:29 - pn

To się wykazaliście maniactwem gitarowym... myślałem, że przyniesie wam to wiecej radosci.

Nie kumam, powiem tylko, że uważam się za amatora gitary z naciskiem na granie ;)
Poza tym wypowiadałem się raczej o tym co słyszę nie biorąc pod uwagę co w czym siedzi i z czego jest... po prostu starałem się oceniać na równej linii, bezpośrednio.
Jak wytłumaczysz o co chodzi z "wykazywaniem się" to będzie fajnie :>
Czyżbyś miał na myśli 13-dniowy brak odzewu?:P

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 22 marca 2010, 06:57 - pn

No właśnie raczej chodziło o mały odzew.

Wróć do „Komentarze do próbek”