Strona 1 z 2

Poradnik "Od zera do mistrza"

: 08 maja 2013, 11:52 - śr
autor: kojot
Witam, pragnę Wam przedstawić poradnik, który napisałem dla osób mających trudności ze znalezieniem informacji w internecie. Ja sam na początku miałem trudności z szukaniem informacji, które często są sprzeczne, niepełne. Dlatego postanowiłem zrobić coś pożytecznego :P i napisać poradnik, który byłby zbiorem informacji dla początkujących gitarzystów. Takie coś można otworzyć, nic nie wiedząc o teorii, i zamknąć, będąc w teorii obeznanym. Przynajmniej taki jest cel, dzisiaj dostępna jest część pierwsza. Ale nie martwcie się, dalszy ciąg "pisze się" ;)

Link do poradnika

Ważna uwaga: poradnik nie należy tylko czytać, trzeba siedzieć z gitarą w ręku i sprawdzać, czy rozumie się temat!! Przy każdej następnej lekcji zakładam, że poprzednia jest opanowana. Ten forumowy temat
jest przeznaczony m.in. dla czytelników mających wątpliwości. Pytajcie!


Wypadałoby podziękować osobom, bez których ten poradnik pewnie w ogóle by nie powstał. Zacznijmy od początku.

ridemybike - użytkownik, który zainspirował mnie do pisania. Prowadzi blog początkującego gitarzysty https://www.youtube.com/user/ProjectXGuitar. Pokazał, że nie wszystko trzeba robić dla siebie :) W dodatku od początku pomagał mi w pisaniu, sprawdzając poradnik z pozycji żółtodzioba. Od początku jest najbardziej zaangażowany w projekt, dzieląc się spostrzeżeniami.

Krzysztof Błaś - osoba, która przyczyniła się do powstania poradnika, gruntownie go sprawdzając pod względem koncepcji oraz teorii. Dał mi bezcenne wskazówki odnośnie planu tematów oraz wytłumaczył, że nie warto iść na łatwiznę ;) Dzięki niemu udało mi się uniknąć popełnienia wielu gaf, które odróżniają zwykłego gitarzystę od profesjonalnego muzyka.

kavoo - człowiek odpowiedzialny za opracowanie graficzne, skład i łamanie. To dzięki niemu poradnik nie wygląda jak kilka stron wyrwanych z zeszytu :) lecz profesjonalnie jak pełnoprawna książka. Dzięki niemu przejrzystość i przyjemnośc czytania jest o wiele większa.

Podziękowania za sprawdzenie pod wzgędem teorii należą się również użytkownikom RiffingMan oraz Blisher.

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 08 maja 2013, 12:01 - śr
autor: Jacek B.
Proszę bardzo jakie mocne uderzenie ze stajni gitarzysci.pl.
Bardzo ładne opracowanie, rzekłbym nawet, że lepsze niż moje.
Oby starczyło sił na całość, powodzenia.

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 08 maja 2013, 13:28 - śr
autor: gizmi7
Świetna robota! Sam sobie dzięki temu odświeżyłem dzięki temu trochę informacji, życzę powodzenia przy dalszych pracach!

Z takich ewentualnych zastrzeżeń, w dziale "Tonacja" brakuje wyjaśnienia, co to jest "akord toniczny" i moim zdaniem, przydałoby się jeszcze przed pentatoniką wyjaśnienie progresji akordów. Jeszcze gdzieś tam się znalazła się chyba literówka na stronie 9 w ostatniej niebieskiej ramce. Ale i tak, powtórzę się, świetna robota!

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 13 maja 2013, 20:37 - pn
autor: kojot
Dzięki za porady, gizmi ;)

Wersja 1.1 jest dostępna, link w pierwszym poście.

Ludziska, naprawdę zachęcam do komentarzy!!! Czy pozytywnych czy nie, wszystko jedno. Pochwały naprawdę zachęcają do dalszej pracy, natomiast konstruktywna krytyka pozwala uniknąć wielu błędów. Także proszę komentować, wyrażać zdanie, prosić o wytłumaczenie niezrozumiałych fragmentów ;)

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 13 maja 2013, 20:44 - pn
autor: RPA
Nie wiem czy taka jest idea tego poradnika, ale na koniec każdego zagadnienia proponowałbym chociaż jedno ćwiczenie, żeby "zwolnić tempo" czytania.

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 13 maja 2013, 20:55 - pn
autor: kojot
Dobry pomysł, już ktoś [;)] mi to sugerował. Postaram się to wprowadzić, w części drugiej nawet już jest takie ćwiczenie.

Ważna uwaga: poradnik nie należy tylko czytać, trzeba siedzieć z gitarą w ręku i wszystko sprawdzać!! Przy każdej następnej lekcji zakładam, że poprzednia jest opanowana. Dlatego należy spędzić na 1 lekcji więcej czasu i raczej odpuścić sobie czytanie dwóch tematów jednego dnia ;)

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 13 maja 2013, 21:25 - pn
autor: RPA
Fakt, tak być powinno, ale trzeba to wskazać czytelnikowi.

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 01 lipca 2013, 21:36 - pn
autor: kojot
No i doczekaliśmy się wersji 2.0. Link - jak zawsze w pierwszym poście :) Zachęcam do komentowania.

Jeszcze jedna sprawa. Od pewnego czasu moje artykuły ukazują się również na stronie http://www.e-kamerton.pl
Polecam dla chcących wiedzieć więcej - wymagana jest tylko darmowa rejestracja :)

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 21 marca 2016, 08:58 - pn
autor: slawo00
Witam. Po kliknięciu w link do poradnika wyskakuje błąd, że podana strona nie istnieje. Pozdrawiam

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

: 06 lipca 2017, 11:11 - czw
autor: funucor
Równiez nie moge otworzyć tego linku a jestem bardzo zainteresowana tym kursem.

Pozdrawiam