ćwiczenia szybkie kostkowanie plus pytanie o prawą rękę

- skale, akordy, interwały, tabulatury itd.
xtormentorx

ćwiczenia szybkie kostkowanie plus pytanie o prawą rękę

Postautor: xtormentorx » 09 stycznia 2014, 21:53 - czw

1.Jak w temacie, potrzebne do thrash metalu/ death thrashu, coś na dokładne i szybkie granie
2. http://www.youtube.com/watch?v=C_fqkNglmGA Czy to się sprawdza i ktoś tak gra? Do tej pory miałem problem z kontrolą prawej ręki podczas grania, ponieważ palce którymi nie trzymałem kostki albo były jakoś oparte o przetwornik albo trzymałem w powietrzu, nie dawało to za dużych efektów i gra mi się "zacinała"
3. Podczas robienia trioli szesnastkowych(slayery sepy itp), przekrzywiam trochę kostkę pod kąt żeby było łatwiej i szybciej wchodziły, to jest poprawne czy kostka nie może być pod dużym kątem w czasie gry?
4. Czy jeśli ręka jest oparta o mostek jej jakby "kantem" to jest to dobrze czy źle?

Pozdr i dzięki za odpowiedzi

Awatar użytkownika
bebniarz

Re: ćwiczenia szybkie kostkowanie plus pytanie o prawą rękę

Postautor: bebniarz » 10 stycznia 2014, 18:57 - pt

Trzymaj kostkę, układaj dłoń jak ci wygodnie - nie ma takiego czegoś jak poprawnie czy nie poprawnie ważne jak jest ci wygodnie ;]
Jari Mäenpää the best!

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 11 stycznia 2014, 19:11 - sob

Wydaje się, że gość mówi logicznie, ale na tą chwilę nie jestem sobie wyobrazić łatwego zagrania w ten sposób przejść o dwie struny w tę i z powrotem. Np. gdy gramy coś szybkiego na trzech strunach, przy czym niekoniecznie każde kolejne uderzenie jest na sąsiedniej strunie do poprzedniego :) A co dopiero 4 struny? Może gość nie ma takiej potrzeby. Albo ja czegoś po prostu nie skumałem.

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 11 stycznia 2014, 22:37 - sob

xtormentorx pisze:3. Podczas robienia trioli szesnastkowych(slayery sepy itp), przekrzywiam trochę kostkę pod kąt żeby było łatwiej i szybciej wchodziły, to jest poprawne czy kostka nie może być pod dużym kątem w czasie gry?
4. Czy jeśli ręka jest oparta o mostek jej jakby "kantem" to jest to dobrze czy źle?

3. Ja praktycznie cały czas uderzam kostką pod katem.
4. Jak Ci tak wygodnie, to nie widzę problemu.

Wróć do „Warsztat gitarowy”