Guitar RIG - Dyskusja, pytania i problemy.

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Kukielek

Re: Guitar RIG - Dyskusja, pytania i problemy.

Postautor: Kukielek » 05 lutego 2013, 21:54 - wt

Czy wymagasz zebyśmy na forum proponowali Tobie jakieś nielegalne drogi kupna programu? Nie ma mowy....

Blueszy

Postautor: Blueszy » 28 lutego 2015, 12:57 - sob

Witam! Panowie i Panie!

Dość niedawno zacząłem używać GR5, dostałem interfejs gitarowy - Guitar Link (lecz ten za 40 zł nie Behringera za 160), zainstalowany GR i podłączony interfejs USB w pełni spełniały swoje zadania dopóki nie zacząłem nagrywać. W tym momencie zauważyłem, że nagrany plik w WAV zupełnie inaczej brzmi z podłączonym interfejsem (odtwarzanie w GR5) i zupełnie inaczej z odłączonym (odtwarzanie foobar, WMP itd.). Przy odłączonym Guitar Linku dźwięk jest jakby obniżony w porównaniu do tego odsłuchu jaki jest z podłączonym interfejsem. Następujące screeny przedstawiają ustawienia jakie posiadałem podczas nagrywania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje przeczucie mówi, że jest to spowodowane innymi parametrami przy sterowniku ASIO od Guitar Linka i innymi przy sterowniku karty dźwiękowej. Nie wiem, nie znam się, dlatego pytam :)

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 28 lutego 2015, 13:58 - sob

Spróbuj nagrać coś z próbkowaniem 44.1 khz. Teraz masz ustawione 48khz i jak znam życie renderujesz plik. WAV do 44.1 - stąd różnica w brzmieniu.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Blueszy

Postautor: Blueszy » 28 lutego 2015, 21:33 - sob

.rogaty pisze:Spróbuj nagrać coś z próbkowaniem 44.1 khz. Teraz masz ustawione 48khz i jak znam życie renderujesz plik. WAV do 44.1 - stąd różnica w brzmieniu.

Dzięki za odpowiedź. Zmieniłem na 44,1 kHz ale niestety tym razem cały czas wszystko pierdzi i trzeszczy... :(
Tzn. w słuchawkach trzeszczy i pierdzi a po nagraniu i odłączeniu Guitar Linka wszystko jest git. :) tylko teraz jak uporać się z tymi trzeszczeniami...?

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 01 marca 2015, 11:03 - ndz

Nagrywaj i odłączaj guitar linka. I przede wszystkim wybij sobie z głowy wysoką jakość i bezproblemową obsługę interfejsu za 40zł...
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

dziarsky

Postautor: dziarsky » 23 listopada 2015, 20:17 - pn

GuitarRig 5 + Asio4All 2.
Karta zintegrowana Realtek ALC-887.
Gitara wpięta bezpośrednio jako mikrofon.

Czysty kanał brzmi dobrze, dynamicznie, bez opóźnienia, zwykły reverb czy delay działa bez zarzutu.
Jakikolwiek dodany przester czy preset ze wzmacniaczem - jeden wielki szum, trzask i słaba moc dźwięku (jakby drive zredukowany do 0).

Co może być przyczyną?
Faktycznie bez interface'u audio się nie obędzie?

Awatar użytkownika
brilo

Postautor: brilo » 30 listopada 2016, 08:44 - śr

Jak podpinasz gitarę? korzystasz z jakiegoś interfejsu?
Jak szukacie leki na łupież pstry bez recepty to zajrzyjcie sobie na tę stronę.

dziarsky

Postautor: dziarsky » 30 listopada 2016, 10:50 - śr

Mam już guitar link i jest super. Wszystko gra dobrze.
Wprawdzie mam problem z jednoczesnym graniu na gitarze przez guitarrig5 i puszczanie w tle mp3 ale to pewnie kwestia asio4all.

Wróć do „Recording”