Słuchawki - słuchanie, nagrywanie, co, jak i gdzie?

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Słuchawki - słuchanie, nagrywanie, co, jak i gdzie?

Postautor: Jacek B. » 25 października 2012, 18:41 - czw

Tematu nie ma, a ważny. Większość z nas używa słuchawek w końcu, czy to do nagrywania, słuchania czy jako ozdoby. Poczytajmy więc może o dobrych słuchafonach ;)

Ja używam Superluxów 608b, półotwarte. Nówesie wyniosły mnie niecałe 150 zł. Grają jak złoto.

Awatar użytkownika
Kukielek

Re: Słuchawki - słuchanie, nagrywanie, co, jak i gdzie?

Postautor: Kukielek » 25 października 2012, 18:50 - czw

Ja mam HD 660. Przy nich moje k77 naprawde okazaly sie gratem pomimo ceny o 30 zl drozszej. Wiecie ze na sluchawkach nie powinno sie w ogole miksowac?

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 25 października 2012, 18:57 - czw

Ja podobnie jak Dejl używam 668B. Jakoś tak od początku tego roku je eksploatuję i muszę powiedzieć, że to bardzo przyzwoite słuchafony, za bardzo przystępną kasę. Granie na wieśle na słuchawkach wreszcie nabiera sensu, bo wszystko słychać jak należy, a że są półotwarte, to nie męczą ucha i głowa nie zaczyna boleć po półgodzinie ciupania. Poza tym są bardzo lekkie i wygodne. Jedyne do czego można się przyczepić to takie sobie plastiki, ale nie oszukujmy się - za ~150 PLN nie dostanie się chyba niczego lepszego i jednocześnie nowego.

Po krótce:
Plasy:
- b. dobra jakość dźwięku
- wygodne
- lekkie
- mają odpinany kabelek (w zestawie dostajemy dwa 1m i 3m)
- ponoć pasują do nich welurowe pady z jakichś AKG
- b. dobry stosunek ceny do jakości

Majnesy:
- niemobilne (do dupy grają z mp3, a fakt, że są półotwarte dodatkowo wszystko komplikuje)
- takie sobie plastiki
- mnie na początku małżowiny uszne od nich bolały (nie wiedzieć czemu)
- muszą się "ułożyć" (ale to raczej nie minus, prędzej cecha gatunkowa)

@Kuki: wiemy, i z premedytacją w to wbijamy. :P
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 25 października 2012, 19:04 - czw

niemobilne (do dupy grają z mp3, a fakt, że są półotwarte dodatkowo wszystko komplikuje)

A powiem Ci, że wczoraj podpiąłem się do swojej turbo Nokii i całkiem fajnie mi to gadało. Niezły bas, duża selektywność, nie powiem, jestem zadowolony :)

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 25 października 2012, 19:08 - czw

W takim razie ja mam gównianą mp3. W sumie czemu tu się dziwić, to najtańszy możliwy Creative. :P EOT
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 25 października 2012, 19:30 - czw

Za <100 polecam Phillipsy SHP5401. Wyjebiste półotwarte. Jak się mają do Superluxów JESZCZE nie wiem. Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły, w dodatku za ok 6 dych je w makro na wyprzedaży dorwałem. Problemem może być delikatny kabel, w którym już muszę przelutować końcówkę, bo przerywa. Spora, jak na tę kategorię cenową przestrzeń, ładne, czytelne basy, wyraźna, nie pizgająca, górka, całkiem sporo środka. Wygodnie leżą na uszach małych i dużych, nawet dłuższe noszenie nie męczy.
EDIT: Nokie mają zajebiste, jak na telefony, wbudowane odtwarzacze. Moja stara e52 i iPhone to 2 różne światy (na korzyść nokii).

Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Postautor: Michuu1059 » 25 października 2012, 19:36 - czw

Creative Aurvana Live! - polecam do 180zł, podobno po recablingu grają jeszcze lepiej, ponieważ głośniczki są takie same jak w którymś modelu Denonów za 5 stów. Ale po co wydawać 100zł na kabel do słuchawek za 180zł? Coś dla audiofili.

Do mp3 (Sandisk Sansa Clip+) używam MEElectronics M9, bardzo fajnie grają, w odtwarzaczu musiałem trochę zmniejszyć tony wysokie, ale słuchawki charakteryzują się potężnym subbassem i polecam każdemu komu brakuje basu, perki i tego mięcha w gitarach w mp3.

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 25 października 2012, 19:38 - czw

Live! są świetne, ale mają dla niektórych za małe muszle. No i nie każdemu musi się podobać ten specyficzny "charakter" tych słuchawek; pokochasz albo znienawidzisz.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 25 października 2012, 19:41 - czw

No to też postaw wysmaruję, coby w przyszłości ludzie z dylematami mieli się czym pożywić.

Również jestem posiadaczem tego co .rogaty i Dale. Jestem bardzo zadowolony, a zapłaciłem 139 z wliczonym kurierem. Tak jak .rogaty pisał są wygodne i mają bardzo dobrą jakość dźwięku. Wiadomo, że na początku może być dziwacznie i ciężko się przyzwyczaić, ale z czasem się ułożą. No i po czasie też zaczynają grać lepiej - u mnie na początku prawa słuchawka grała nieco słabiej. Ale na szczęście to tylko przez mój zepsuty słuch i mózg po pewnym czasie to zignorował i wyrównał poziomy :D

Co do grania z MP3 to się nie zgodzę - w moim megatanim Kriejtivie 1GB grają prześlicznie. Tylko niestety trzeba głośność pocisnąć na maksa i wyłączyć jakiekolwiek dodatkowe EQ.

Poza graniem/miksowaniem używam ich też do grania w gry i spisują się spoko - po paru godzinach wciąż jest wygodnie, a i jakość mamy niesamowitą (łojezu, jak w World Of Tanks Obiekt wystrzeli to się wszystko trzęsie!).
Obrazek

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 25 października 2012, 19:50 - czw

Ja mam od jakichś 4 lat Sennheisery HD465. Za tą cenę mogłem wybrać lepiej, ale wtedy się nie zastanawiałem dłużej nad zakupem.

Brzmienie:
- słaby i mało wyrazisty dół
- średnie jeszcze jeszcze, ale bezpłciowe
- góra ciekawsza, przynajmniej nie drażni uszu jak w innych słuchawkach z podobnej półki cenowej i jakby leciutko "skompresowana"
Generalnie brzmienie sprawia wrażenie mało żywego i stłumionego. Stereofonia i precyzja rozmieszczenia dźwięków w panoramie z kolei bardzo dobra. Świetne do "wybuchowych" i przeładowanych efektami gier typu Battlefield czy Call of Duty :)
Z tytułu brzmienia do muzyki jednak nie polecam, chociaż mam wrażenie, że po tych latach rozgrzewania grają zdecydowanie lepiej, a porównanie z Kossami i innymi HD mam.

Ergonomia i wykonanie:
Chollernie wygodne, lekkie i świetne wykonane. Odłączany na małego jacka kabel, z mocarnymi pozłacanymi końcówkami, który można dowolnie wymieniać. 4 lata, używane codziennie i nic się w nich nie wyrobiło, zaciski pałąka cały czas pracują tak samo, nie pękły nigdzie, chociaż nie raz spadły czy zostały zerwane z głowy/haka za kabel. Bawełna, którą są wyłożone nauszniki absolutnie się nie wytarła, ani w żaden sposób nie zużyła. Założone na głowę nie męczą i po krótkim czasie zapomina się, że są głowie. Bajeczka, dlatego je jeszcze mam :)
O takie, ło:
Obrazek
----------------------------
Obrazek

Wróć do „Recording”