Słuchawki - słuchanie, nagrywanie, co, jak i gdzie?

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Lubder

Re: Słuchawki - słuchanie, nagrywanie, co, jak i gdzie?

Postautor: Lubder » 26 października 2012, 14:25 - pt

Ja używam Superluxów 668B, kupiłem sobie w lipcu na imieniny. Moje 1 porządne słuchawki, używam głównie z mp3 Samsunga i jest spoko, zwłaszcza że kosztowały mnie tylko 120zł. Wkurza mnie tylko to, że jak siedze z nimi za długo na łbie, to mnie lewe ucho boli.

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 26 października 2012, 14:35 - pt

Ja jestem dumnym posiadaczem Aurvana Live! od Creative od jakichś dwóch lat. Dla mnie w słuchawkach do 200 zł za bardzo nie ma czego innego szukać, jedynie kabelek mógłby być trochę lepsiejszy. No i właśnie wczoraj siadł mi ten kabelek przy jacku, no ale jak cały czas je męczę, wpinam i wypinam, noszę w kieszeni no to dwa lata musiały minąć, żeby jebły ;)
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
wlosien
I have 12" d***!

Postautor: wlosien » 26 października 2012, 14:52 - pt

w przyszłym tygodniu zajadając się tynkiem ze ścian będę sprawdzał superluxy hd669 (czyli nie takie jak wszyscy). <trudna sprawa> wkurwiłem się srogo, bo próbując zarejestrować się na stronie banku, żeby zrobić przelew zablokowałem sobie konto i musiałem iść do oddziału (przynajmniej jeszcze dziś zdążyłem), żeby wszystko odblokować. telefoniczne serwisy rządzą, ale panie dobrze reagują na wkurwiony głos i ostrzeżenie, że "komuś się urwie głowę". kocham swój bank! </trudna sprawa>
Ruchasz się, czy trzeba z Tobą chodzić?
Yo Koks.http://www.youtube.com/watch?v=lXbVUbfJcvI

Awatar użytkownika
Grygorij

Postautor: Grygorij » 26 października 2012, 23:38 - pt

Jestem użytkownikiem Superluxów HD669... :D Gdyby nie to, że jestem wymęczony dzisiejszym dniem, to napisałbym więcej... Ale:
-podoba mi się w nich cała prezencja basu, ta jego obecność, ale nie nachalność :)
-wiernie oddają dźwięk
-odczuwalnie tłumią dźwięki z otoczenia :)
-mocno uciskają głowę... I nic nie pomaga na to..

W porównaniu do AKG K601 --> Superluxy bardziej idą w stronę basu, K601 momentami mogą dawać siarą... HD669 ma jakby taką hmm... szerszą scenę? Lepszą panoramę? Większą selektywność?

Polecałbym każdemu te słuchawki, bo jak dla mnie świetnie brzmią.. Gdyby nie ten koszmarny ucisk na głowę..

Awatar użytkownika
OctaveFuzz
Sponsor

Postautor: OctaveFuzz » 27 października 2012, 10:11 - sob

Na moich uszach od ponad pół roku wiszą AKG K77 - budżetowe słuchaweczki wokółuszne. Moooże kiedyś je sobie wymienię, ale teraz na prawdę nie widzę potrzeby, by to robić. A na słuchawkach słucham muzyki, nagrywam. Nigdy nie miksuję tylko na słuchawkach.
You don't know the power of the baked maple!

The force is with you, young maple, but you are not an accepted fretboard yet.

Awatar użytkownika
Pierzak

Postautor: Pierzak » 27 października 2012, 12:01 - sob

Posiadam Panasonic RP-HTF600, wygodne, dobra jakość dźwięku, we współpracy z telefonem nie ma się do czego doczepić, 3 metrowy kabel, brak dodatkowego potka na kablu (dla mnie plus), miękkie, dobrze leżą.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 02 listopada 2012, 22:54 - pt

Po prawie dwóch miesiącach użytkowania 668b mogę coś w końcu o nich powiedzieć. Przede wszystkim zgodnie z tym co .rogaty opowiadał, basik się zmniejszył. I dotychczas najwięcej czasu spędzałem grając na sucho, ewentualnie na głośniczkach przy nagrywaniu. Na dzisiaj nie wyobrażam sobie grania bez tych słuchawek. Miazga totalna. Wszystko słychać, pierwszy raz "zausłyszałem" brzęczenie struny za siodełkiem. Szczerze polecam. Ponownie ;)

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 03 listopada 2012, 13:16 - sob

Czyli dobre wyjście Słuchawki + POD? :)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 03 listopada 2012, 13:46 - sob

Pewno. Ale mje jednak trochę łeb boli po dłuższym graniu dość głośno.
A co do wypowiedzi Delja: aż trudno uwierzyć, że to takie tanie jest. Ano jak i słyszysz brzęczenie za siodełkiem to koniecznie fretwrapa zakup!
Obrazek

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 04 listopada 2012, 19:19 - ndz

Ja tylko dodam, że posiadając te słuchawki zdziwiłem się jak chujowo brzmią niektóre z moich ulubionych bandów. Dość brutalnie obnażają wszystkie detale przeoczone w produkcji.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Wróć do „Recording”