.rogatego po ynterfejsach przewodnik - czym nagrywać się.

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: .rogatego po ynterfejsach przewodnik - czym nagrywać się

Postautor: Jakub_Z. » 08 listopada 2012, 22:06 - czw

Właśnie pewnie TYLKO o PODach HD będziecie mogli poczytać jak już, bo Sraktali i Elewenów u nas nikt nie ma w sumie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Postautor: Michuu1059 » 07 stycznia 2013, 15:44 - pn

Zastanawiam się nad ponownym podejściem do ESI, lecz tym razem tylko do nagrywania. Mam mały piecyk do grania w domu, więc karta nie byłaby już podłączona non stop, a tylko podłączałbym ją do nagrań, więc może by się nie zepsuła.
Innej alternatywy nie widzę, soft sam w sobie działa dobrze na W7 więc to chyba najlepszy pomysł na tanie nagrywanie :/

A tak od siebie dodam, że ostatnio nagrywają płytę szkolnego zespołu i trochę się dogrywam na Zoomie H4n, podpiętym jako interfejs. Na W7 zwiechy i nie da się nagrywać, ale na XP działa wyśmienicie i jakość jest taka jak powinna być, więc jak ktoś ma trochę więcej gotówki to polecam Zooma H4n lub starszą, zapewne tańszą (jeśli chodzi o używki) wersję H4.
Oprócz interfejsu mamy też dobrej jakości mikrofon do nagrywania prób/koncertów czy jakichś sampli. Oczywiście pod warunkiem że nagrywać będziemy pod XP.

tfagrat

Postautor: tfagrat » 20 lipca 2013, 20:03 - sob

Czy Line6 GX bardzo wpływa na dynamikę?(chodzi mi o to czy bez znaczenia jest to, jak mocno uderzymy w struny, bo dźwięk i tak będzie tak samo głośny)

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 20 lipca 2013, 20:35 - sob

tfagrat pisze:Czy Line6 GX bardzo wpływa na dynamikę?(chodzi mi o to czy bez znaczenia jest to, jak mocno uderzymy w struny, bo dźwięk i tak będzie tak samo głośny)

Oczywiście, że tak.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 20 lipca 2013, 22:58 - sob

DanielWOLF pisze:Oczywiście, że tak

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Konrad_89

Postautor: Konrad_89 » 25 sierpnia 2013, 15:43 - ndz

Moje ESI UGM96 zaczęło mnie mocno wkurwiać... Na starym lapku i XP wszystko działało bez problemu. Teraz mam WIN7 x64 (coraz mocniej się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem, że downgrade'owałem z win8) i za chiny nie mogę tego ustawić. Już pomijam, że połowa pluginów mi nie działa na 64 bitach, ale to raczej nic dziwnego. Do ESI ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony producenta pod WIN7 x64 i qpa. Ani nie odtwarza dźwięku, ani nie nagrywa. Nic. Mimo przestawiania w panelu sterowania na ugm nic nie słychać. No może co jakiś czas jakieś trzaski i pyknięcia... Ktoś miał podobnie, albo wie co zrobić? :P

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 25 sierpnia 2013, 16:31 - ndz

Spróbuj zainstalować driver 2.3. Jest dostępny na stronie producenta. Jak to nie pomoże, to będziemy myśleć, bo akurat moja ESI właśnie do mnie jedzie. :P A, i poinstaluj wszystkie najnowsze drivery do chipsetu, wifi i innych peryferiów. W sensie, nie te dostępne na stronie producenta lapka, tylko od producentów tych podzespołów. U mnie właśnie instalacja najnowszego INF-a od Intela rozwiązała wiele problemów związanych z interfejsami. BTW. jaką speckę ma Twój komp? Bo jak ostatnio zainstalowałem inną ESI na netbooku mojej kobiety, to miała problemy z playbackiem, bo komp zwyczajnie nie wyrabiał (Na Win7 Starter).
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 25 sierpnia 2013, 16:46 - ndz

Ma dobrego - jeżeli kupił tego Lenovo Y580 ;)
Co do sterowników - nie instaluj nowszych od zintegrowanej grafiki Intela, bo Ci przestaną działać ustawienia jasności dla każdego z trybów zasilania. Just saying.

Pluginy x32 Ci nie działają? Dziwne - mi w FLStudio śmigały takowe. A postawiona była właśnie Winda 7 x64 i POD HD. W ustawieniach DAWa może coś być na ten temat - coś jak 'mostkowanie' 32-bitowych vst czy jakoś tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Konrad_89

Postautor: Konrad_89 » 25 sierpnia 2013, 17:01 - ndz

Mam i3 2.4 giga i 8 giga ramu. WIN7 Proffesional. Apropo rozkimny i3 vs i5 z tematu o kompach: Tam gdzie wcześniej mój stary lapek wysiadał ten ma użycie procka na poziomie 6%, więc... :P Sterowniki w wersji 2.3 nie pomogły :( Wyłączyłem całkowicie kartę Realteka, bo myślałem, że nie do końca dobrze powybierałem karty, ale to nie pomogło... No właśnie nie do końca chcą działać pluginy. Tak mniej więcej 15% nie działa, reszta śmiga. Popróbuje jeszcze ze sterownikami od innych podzespołów...

Sygnał na pewno dochodzi, ponieważ po podłączeniu gitary działa i AP Tuner i Reaper ( w sensie widać że jest sygnał, pojawia się na skali i wszystko ok, ale nic nie słychać) Dźwięków w windowsie też nie odtwarza.

Wróć do „Recording”