Tani mikrofon do amatorskich nagrań

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Tani mikrofon do amatorskich nagrań

Postautor: Michuu1059 » 27 sierpnia 2013, 21:01 - wt

Witam, chciałbym się dowiedzieć, co polecacie do nagrywania wzmacniacza tanim kosztem. Nie chce mi się bawić już w vst, chcę po prostu tanim kosztem nagrać dźwięk wzmacniacza, ale w lepszej jakości niż aparatem. Zastanawiam się nad jakimś tanim mikrofonem i tutaj zauważyłem Behringera C1U. Ktoś korzystał może z takich tanich mikrofonów? Jak to się sprawuje na przesterowanym dźwięku?

dangoma

Re: Tani mikrofon do amatorskich nagrań

Postautor: dangoma » 09 września 2013, 18:59 - pn

C1U odpuść sobie, nie polecam. Jeśli za małe pieniądze to CAD U37 jest o wiele lepszym wyborem.

Awatar użytkownika
graz

Postautor: graz » 25 grudnia 2013, 15:15 - śr

Może coś z tańszych modeli senka albo samsona.

Ten link był podejrzany, może powiesz coś więcej?
shymchack

Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Postautor: Michuu1059 » 01 września 2014, 19:32 - pn

Odświeżam...
Coś taniego, ważne że będzie lepiej nagrywać od telefonu i w czasie rzeczywistym będę to miał na komputerze, ktoś coś?

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 01 września 2014, 19:56 - pn

A przez co chcesz nagrywać?

edit/ A juz widzę, szukasz przez usb? Czyli maksymalnie po kosztach. To sorry, nie pomogę w tej sprawie. Co najwyżej mogę podyskutować na temat wyższości nagrywania przez wtyczki vst niż tradycyjną metodą przez wzmacniacz + mikrofon w warunkach domowych :) Nagrywanie przez mikrofon ma sens, kiedy znajdziesz dla paki zaadaptowane akustycznie pomieszczenie, ktore bedzie ladnie z nią współbrzmieć. Ale to nie ten temat.

Jak chcesz, bierz Behringera, podejrzewam ze nie znajdziesz nic innego w tej cenie :)

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 01 września 2014, 20:28 - pn

Przez USB? To nie lepiej się w już zwykłym mikrofonem do line in wpiąć? Jakiś tani Shure to koło 100 zł kosztuje przecież, może i mniej. U mnie sie nawet jakiś wala gdzieś :P

Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Postautor: Michuu1059 » 01 września 2014, 20:31 - pn

Ale będą opóźnienia straszne bo mam cienką zintegrowaną w kompie :) Nagrywałem już przez interfejsy, ale chcę nagrywać prosto wzmaka jak gram w domu, bez zabawy w vst bo mnie to po dłuższym czasie irytowało. Niestety nie stać mnie na porządny sprzęt więc lecę bardzo po taniości, czyli cokolwiek co będzie lepsze od telefonu a nagra bez opóźnień.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 01 września 2014, 20:36 - pn

Ziom :D
A jak nagrasz przez USB to przez co dźwięk będzie leciał? Przez płytę główną? Gdzie masz przetworniki A/D i D/A?
Przemyślałeś to trochę? Wpinając mikrofon w USB przedłużasz jeszcze bardziej drogę sygnału.
Chyba, ze majk ma przetworniki w sobie, ale wątpię że będą lepsze niż w te w Twojej karcie.
(A/D na pewno ma, ale D/A już i tak Ci musi karta przetworzyć).

Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Postautor: Michuu1059 » 01 września 2014, 20:37 - pn

To te na USB nie mają wbudowanej dźwiękówki? Bo chyba mają, a będzie lepsza niż moja w kompie, więc nie będzie opóźnień :)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 01 września 2014, 20:50 - pn

Nie no te USB działają jak pseudo interfejs audio z tego, co się orientuję. Więc coś tam w środku mają Jacku ;)
W takich piniondzach zostaje Bery jedynie, więc nie ma za bardzo co przebierać. Za dwa razy tyle masz MXLa dopiero. Ale Berego ludzie kupowali dużo i nikt nie narzekał, zatem musi być dobry :D

A tak serio - VST zią...
Obrazek

Wróć do „Recording”