Line 6 GX Studio - Cubase, problem z nagrywaniem gitary...

- jak nagrywać w domu i nie tylko
waple

Line 6 GX Studio - Cubase, problem z nagrywaniem gitary...

Postautor: waple » 12 października 2013, 15:37 - sob

Witam.
Od pewnego czasu nagrywam ze znajomym utwory i dziś nadszedł czas nagrywania gitary, perkusja już jest, bass też, gitara została.
W POD Farm 2 wykręciłem idealną dla siebie gitarę, więc chciałem ją nagrać do czasu, aż Cubase, to program w którym to nagrywam, inaczej brzmi po nagraniu owej gitary niż ta w odsłuchu bezpośrednio z PODa.
Mam tu na myśli to, iż w podzie ustawiłem sobie dwie ścieżki, jedna na lewe ucho, druga na prawe i w odsłuchu PODa jest idealnie, piękny dźwięk, mocno brzmiący, rozchodzący się po słuchawkach , lecz po nagraniu tej gitrary w Cubasie na jednej ścieżce dźwięk nagranej gitary jest płytki, bez mocy i ogólnie cichszy i taki bez wyrazu... Po prostu w samym Podzie jest miazga, a po nagraniu jest byle jaki, nie taki jaki jest ciągle w odsłuchu...
Więc teraz proszę Was serdecznie o pomoc w tej kwestii i wytłumaczenie dlaczego w odsłuchu PODa dźwięk jest mega, a po nagraniu go jest całkiem inny. Przecież to co słyszę w słuchawkach powinno być nagrane identycznie w Cubasie, a tak właśnie nie jest...
Klękam na kolana jeśli ktoś pomoże mi naprawić ten problem, będę niezmiernie wdzięczny bo bez tego nie skończymy swojego singla.
Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kukielek

Re: Line 6 GX Studio - Cubase, problem z nagrywaniem gitary.

Postautor: Kukielek » 12 października 2013, 22:49 - sob

Może głupie pytania- czy ścieżka na której nagrywasz w cubase'sie jest stereo? I czy zatroszczyłeś się o poziom nagrania oraz o to żeby cubase działał na line 6?

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 13 października 2013, 00:18 - ndz

No i czy nagrywasz PODa podpinając go przez USB i używasz jako kartę w DAWie?
Bo tak jakoś po tym co czytam nasuwa mi się wpięcie PODa w zintegrowaną kartę dźwiękową ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 13 października 2013, 14:10 - ndz

o, to byłby hicior wtedy!

Wróć do „Recording”