nagrywanie na salce low budget

- jak nagrywać w domu i nie tylko
RPA
Moderator

nagrywanie na salce low budget

Postautor: RPA » 08 sierpnia 2014, 15:09 - pt

Poszukuję sprzętu, który będzie nagrywał co najmniej 4 ślady jednocześnie i kosztuje jak najmniej :) Obecnie nagrywamy się przez dwa pody studio (ux1 i ux2), co jest dość upierdliwe.
Wypatrzyłem coś takiego:
http://sklepmuzyczny.pl/produkt/zoom-r1 ... f650374028
na allegro wisi aukcja z takim za 9 stówek. Dobre to? Wygląda solidnie i ma wszystko, czego mi trzeba.
Jak ktoś ma inne propozycje, proszę się nie krępować :)
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Re: nagrywanie na salce low budget

Postautor: DarreX » 08 sierpnia 2014, 18:10 - pt

A nie lepiej (i taniej) mikser działający jako interfejs (np. Allen & Heath ZED10 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=allen+heath+zed10&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-2-e-0805) + laptop + jakiś reaper? Miałem dwa takie rejestratory (BOSS i ZOOM) i obsługa ich jest upierdliwa, przedwzmacniacze słabe, generowały szumy, które jedynie cyfrowo można było niwelować, a jedyny plus tych zabawek to efekty na pokładzie, które można używać "w locie". Ale do nagrywania stricte nikt nie używa efektów pokładowych ;)

I ciekawostka:
Możliwość nagrywania w wysokiej rozdzielczości 24 bit/96 kHz z wykor zystaniem oprogramowania firmy DAW
:D
----------------------------
Obrazek

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 08 sierpnia 2014, 19:06 - pt

Bardziej mobilny jest taki sprzęt. Zadziała bez komputera, od biedy nawet bez kabli. Wbudowane efekty rzeczywiście nie wiem do czego potrzebne. ;) A jakaś alternatywne rozwiązania poza tym a&h?
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 08 sierpnia 2014, 20:15 - pt

Kurna, były jakieś NA SERIO dobre Behringery - wielokanałowe miksery z możliwością nagrywania sesji na kartę SD i podłączenie do kompa USB. Już nie pamiętam modelu, ale chyba były tylko drogie po 12 i 24 ścieżki...

Zara popaczę, chociaż to co Darek podał to chyba najlepsze rozwiązanie.
Obrazek

Wróć do „Recording”