Problem ze ścieżką dźwięku

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Chris88

Problem ze ścieżką dźwięku

Postautor: Chris88 » 14 listopada 2014, 16:42 - pt

Moim problemem jest ścieżka dźwiękowa nagrywana mikrofonem. Kiedy nagrywam gitarę i później odsłuchuję, co kilka sekund jest zapaść i nagranie cichnie lub zmienia dźwięk (słychać to tak jakby wah był włączony). Trwa jakoś 1-2s po czym na chwilę znowu jest ok. I tak faluje przez całą ścieżkę. Z początku myślałem, że to wina programu ale wypróbowałem ich kilka i w każdym mam ten sam problem. Nagrywam najzwyklejszym mikrofonem jaki znalazłem w domu. Na poprzednim komputerze nagrywałem tym samym mikrofonem i wszystko było w porządku.
Jeśli ktoś ma pojęcie jak to naprawić to proszę o rady. Jeśli będzie trzeba mogę dać screeny ścieżek lub próbki.

RPA
Moderator

Re: Problem ze ścieżką dźwięku

Postautor: RPA » 14 listopada 2014, 16:56 - pt

Wrzuć przykładowe nagrania, ja nie za bardzo rozumiem o co ci może chodzić...
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 14 listopada 2014, 20:03 - pt

Strzał w prawie zupełne ciemno: przypuszczam, że sygnał jest za silny i włącza się jakiś zaprogramowany kompresor, limiter czy coś w karcie dźwiękowej/oprogramowaniu.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 14 listopada 2014, 22:27 - pt

Chujowa karta dźwiękowa albo jakieś dziwne sprzężenia zwrotne spowodowane kompem/mikrofonem/softem. Albo jedno i drugie. Też strzał w ciemno.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 14 listopada 2014, 22:31 - pt

+1 dla Szyma

Chris88

Postautor: Chris88 » 15 listopada 2014, 09:33 - sob

Łapcie skrina i próbkę.
1: http://pl.tinypic.com/r/2e3d542/8
2: https://instaud.io/3Ev

Gdyby któryś z waszych strzałów w ciemno był trafny to jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 15 listopada 2014, 22:10 - sob

Strzał Szyma odpada, limiter bo ściał natychmiast, a tu się ścisza.
W co ten mikrofon jest wpięty?

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 16 listopada 2014, 08:47 - ndz

Ja tak czy siak wszedłbym w ustawienia urządzeń do nagrywania, właściwości mikrofonu i popaczył dla spokoju czy nie jest włączony jakiś fantastyczny wspomagacz do nagrywania czy coś (opcja "zwiększ wydajność mikrofonu" jest ok, nic nie powinna psuć). Ewentualnie, wpisałbym model sprzętu w google'u (laptopa lub karty dźwiękowej, ew. płyty głównej) i poszukał czy ktoś nie ma tego samego problemu, może to common issue. Można też ewentualnie spróbować zaktualizować sterowniki, bo jak coś jest wadliwe, to często po krótkim czasie od wydania softu pojawiają się takie fixy.
Generalnie sprawa wygląda dziwnie i raczej szukałbym problemu z oprogramowaniem (również ze sterownikami) niż stricte sprzętowego (co nie wyklucza, że np. kontroler w karcie dźwiękowej jest skopany - albo wspomniany przeze mnie limiter może po prostu źle działać - a nuż testerami byli praktykanci :D).

Chris88

Postautor: Chris88 » 16 listopada 2014, 10:17 - ndz

Panowie. Rozwiązałem problem. Zgodnie z radą szyma wszedłem we właściwości gdzie rzuciła mi się w oczy częstotliwość próbkowania. Zmieniłem ją z 48000 Hz na 96000 Hz.
Teraz nie ma żadnego falowania ścieżki. Wszystko idzie elegancko.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
:)

Wróć do „Recording”