EZDrummer 2 + Made Of Metal

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

EZDrummer 2 + Made Of Metal

Postautor: Jakub_Z. » 04 marca 2015, 17:33 - śr

W zasadzie to nie wiem, czy obecnie ktoś w ogóle jeszcze korzysta z EZDrummera tutaj...
Coby nie było już dość dawno temu pojawiło się drugie wydanie tegoż plugina i parę dodatków. W tym najpotrzebniejszy ze wszystkich, czyli ten do metalu - zwie się Made Of Metal, a jakże.

Urlop jest, więc trochę czasu na testowanie miałem. Generalnie wiele się nie różni od "jedynki", jeżeli chodzi o funkcje. Za to samo brzmienie i obsługa na wejściu zdają się być o wiele bardziej przystępne.

Ale nie o tym chciałem.

Udało mi się na dłużej przysiąść nad dodatkiem i ukręcić od zera jakieś tam w miarę sensowne brzmienie. Wrzuciłem na szybko jakieś MIDI stockowe z dodatku Made Of Metal i brzmi to mniej więcej tak:
https://soundcloud.com/jakub_z/ezdrumme ... e-of-metal

Oczywiście jest mocna kompresja, bo zmiksowałem całość jak pełen kawałek z gitarami i w ogóle, ale brzmi to całkiem spoko.

Korzysta ktoś? Jakieś fajne presety?

Ja tam polecam, bo jest o wiele bardziej toto przystępne niż Superiordramery i inne takie klocki, a jakość też jest spoko.

Polecam, JZ.
Obrazek

Awatar użytkownika
Franq
Sponsor

Re: EZDrummer 2 + Made Of Metal

Postautor: Franq » 07 marca 2015, 17:28 - sob

Werbel ma potencjał. Reszta brzmi bardzo tak sobie. Na pewno nie jest to brzmienie już do miksu.

Superior może jest mniej przystępny ale to surowe sample, które można potraktować zupełnie jak żywe gary i osiągnać imo lepsze rezultaty (wypuszczając wszystko na osobne kanały DAW i tam obróbka).

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 08 marca 2015, 13:11 - ndz

Nie no to są tylko dopasowane głośności poszczególnych elementów w EZD ;)
Kompresja i eq to zbiorczo na sumie jest tylko.

Coby nie było i tak bębny zawsze mi chujowe wychodzą, a układanie tego to już w ogóle :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 08 marca 2015, 14:44 - ndz

eee, z tego co pamiętam, w EZD można wypuścić wszystko na osobne kanały, nawet kiedyś wiedziałem jak to się robi ;)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 08 marca 2015, 15:59 - ndz

Nosz kurna, aż taki głupi to ja nie jestem :D
Chodziło mi po prostu o to, że w żadnych pluginów ani EQ nie zapinałem na poszczególne elementy na kanałach miksera w DAWie.

EDIT: No to się kurna cytuje posty :P
Ostatnio zmieniony 08 marca 2015, 20:48 - ndz przez Jakub_Z., łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 08 marca 2015, 20:28 - ndz

Chodziło mi o post Franq ;)

Awatar użytkownika
Franq
Sponsor

Postautor: Franq » 08 marca 2015, 21:14 - ndz

No pewnie, że można ale zdaje się, że to nie są surowe sample. No i Jakub pytał o presety ;)

Wróć do „Recording”