Scarlett 2i2 - trzaski przy nagrywaniu i zwiechy

- jak nagrywać w domu i nie tylko
myst

Scarlett 2i2 - trzaski przy nagrywaniu i zwiechy

Postautor: myst » 23 lipca 2015, 17:09 - czw

Hej,
To mój pierwszy post na forum, więc od razu się przywitam - WITAJCIE ;-)
Jak pierwszy post to musi być odrobinka biadolenia na początek.
Kupiłem interface Focusrite Scarlett 2i2. Po pierwsze okazało się że moje Humbuckery go przesterowują, i będę musiał jakiś tłumik wymyślić (2i4 ma już ponoć wbudowany).
2i4 ma już dedykowany mikser - 2i2 niestety nie. Czy możecie polecić jakiś mixer poza windowsowym, w którym można by trochę zamieszać z poziomami i sygnałami I/O?
No i zasadnicze dwa problemy: W czasie nagrywania , co jakiś czas pojawia się bardzo krótki, pojedynczy trzask, w nieregularnych odstępach czasu. Nie ma to związku z poziomem sygnału. Nagrywam w Audacity.
Poza tym interface lubi co jakiś czas się zwiesić i wymaga odpięcia i podpięcia do USB.
Sterowniki to ASIO4All , pracuje z laptopem, którego zbytnio proces nagrywania nie męczy.

Pomożecie?

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: Scarlett 2i2 - trzaski przy nagrywaniu i zwiechy

Postautor: Jakub_Z. » 23 lipca 2015, 17:40 - czw

Ale zaraz - nie ma regulacji poziomu sygnału wejściowego bezpośrednio na interfejsie? Wydawało mi się, że ten ma gałkę input.

Sprawdź dokładnie sterowniki i ustawienia bufora. No i jaki DAW i czy dobrze go skonfigurowałeś w DAWie? Laptop nie ma przypadkiem oszczędnego trybu zarządzania energią włączonego?

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Ewentualnie interfejs się gryzie z systemem i procem.

EDIT:
No tocz Scarlet 2i2 ma potencjometr Gain. To może tutaj sobie dopasuj poziom, żeby nie było przesterowywania.
Obrazek

Wróć do „Recording”