Podstawy DAW na przykładzie Cockos Reaper

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Kukielek

Re: Podstawy DAW na przykładzie Cockos Reaper

Postautor: Kukielek » 16 lipca 2013, 19:26 - wt

A jak ta gitarę nagrywasz, co to za karta/interfejs. Bo Np z moim tascamem jest tak ze ma on funkcje odsluchiwania surowego materialu który wchodzi w kartę- nie ma żądnych opoznien i gra. Ale tez tez kazda karta dzwiekowa posiada buffering. Im jest on mniejszy tym latencja nagrywania mniejsza, analogicznie in buffering większy tym sygnal z pewnym opóźnieniem wchodzi do kompa- ale zużywa mniej mocy obliczeniowej komputera. Pobaw sie tym parametrem.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 25 lipca 2013, 22:11 - czw

Generalnie przyczyna tkwi w tym, że coś nie nadąża rejestrować w czasie rzeczywistym przy jednoczesnym odsłuchu. U mnie kiedyś był to problem z mało wydajnym procesorem w kompie. Przyczyną może być też oczywiście to wszystko, co zostało wymienione we wcześniejszych postach.

Mayo

Postautor: Mayo » 14 września 2013, 18:13 - sob

Czy ktoś sobie z tym poradził- że gitara przy nagrywaniu idzie w "siatce", a później się okazuje że cała ścieżka jest przyśpieszona? Strasznie mnie to irytuje przy tworzeniu muzyki :zly:

Aha- jest to Reaper + TonePort GX

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 15 września 2013, 10:42 - ndz

Wydaje mi się, że w takim przypadku jedyne wyjście bez zmiany hardware'u (o ile kombinowałeś już z ustawieniami ASIO - spróbuj zmniejszyć częstotliwość próbkowania może, buforem się pobaw...) to nagrywanie na tyle krótkich fragmentów, żeby nagranie nie zdążyło się słyszalnie rozjechać :P

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 15 września 2013, 17:33 - ndz

albo jest inna opcja- jak masz otwarty projekt kliknij sobie alt + enter. tam masz 2 pozycje dotyczące Timebase. Nie pamiętam ktore jest od czego ale chyba jak ustawisz sobie i jedno i drugie na time to juz bedzie cacy. ;) bo moze niechcacy zmieniales tempo utworu w zwiazku z tym wszystkie regiony tobie reaper wyskalowal do siatki.

Mayo

Postautor: Mayo » 15 września 2013, 21:40 - ndz

Przeinstalowałem sterowniki, pobawiłem się próbkowaniem i buforem i jest lepiej.

Wróć do „Recording”