Podstawy DAW na przykładzie Cockos Reaper

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Re: Podstawy DAW na przykładzie Cockos Reaper

Postautor: .rogaty » 18 grudnia 2011, 19:48 - ndz

No tak, to wyjaśnia rzecz lub dwie. :E Kup pan se pentiuma 4 chociażby - kosztuje to to grosze, a jest zdecydowanie lepsze do obróbki danych. No i powinien pasować na podstawkę po Celofanie. Tak jeszcze z 1gb ramu dodatkowo teżby Ci sporo poprawił podejrzewam.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
gvt
Redaktor

Postautor: gvt » 18 grudnia 2011, 19:55 - ndz

To jest laptop i raczej ten P4 nie wejdzie. Jak brat kupi laptopa to dostanę od niego kompa na i5. Na razie musi mi to wystarczyć...

Awatar użytkownika
maclaren2

Postautor: maclaren2 » 05 września 2012, 21:43 - śr

Da się uruchomić Pod Farma w trybie wtyczki VST tak żebym nagrał czystą gitarę wybrał z wtyczek POD Farma no i brzmienie zmieniało mi się na bieżąco zgodnie z tym co zmieniam w POD Farmie? Jeśli tak to jak jeżeli były ktoś łaskaw...?

PS. Posiadam wersję 2.5.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 05 września 2012, 21:49 - śr

No masz UXa, nie?
No to z L6M można sobie chyba pobrać wersję VST z tego co kojarzę. I to co piszesz też da się zrobić w Reaperze.
Obrazek

gacek87

Postautor: gacek87 » 04 stycznia 2013, 19:05 - pt

Witam wszystkich.
Mam pytanko. Czy program ktorym, nagrywam wpływa na jakość nagranego dźwieku tj. czy jesli uzywając tej samej karty dzwiekowej, na tych samych ustawieniach calego sprzetu, sciezka nagrana w cubase bedzie "lepsza" od nagranej w np. audacity. Pytam bo mam dosc slabego compa i na cubasie troche mi ssie. Nie licze na cuda bo na zintegrowanym gownie bosko nie bedzie ale trzeba sprobowac. Czy pomysł nagrania np w audacity i eksportu w .wav do cubasa i tam miks i zmasterowanie jest dobrym pomysłem?
Kolejne pytanie. Bede eksperymentował :P Mam niezly mikrofon tj, shure SM58 wiec sprobuje popracowac nad nagraniem pieca własnie ze szczura i tu kwestia, jak ustawic najlepiej mikrofon? Porównam brzmienie z linii i z micro. Dodam, ze mikrofon pojdzie przez powermikser Yamahy ciekaw jestem efektów.
Pozdro gajs

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 05 stycznia 2013, 10:02 - sob

1. Nie, tylko chce się Tobie tak bawić z tym? Nagrywać, renderować, szukać, importować.... Naucz się Reapera i będzie po sprawie ;)

2. Co do mikrofonu. Ogólnie faza jest taka, ze sm58 to ten sam mikrofon co sm57, a jak wiadomo sm57 to klasyk w rejestracji gitary i nie tylko. Jedyne co musisz zrobić to odkręcić sitko i masz sm57 -dlatego jak będę sobie kupował jakiś danamiczny mikrofon to będzie to właśnie sm58 ;) A z ustawieniem mikrofonu to kombinuj. Ja polecam ustawienie takie, żeby majk był prostopadle do membrany głośnika dokładnie w 1/4 jej średnicy.

Powodzenia!

gacek87

Postautor: gacek87 » 05 stycznia 2013, 10:13 - sob

Jasne, troche sie niejasno wyraziłem:) Audacity byl tylko dla przykladu słabszego programu. Mysle własne o reaperze albo fl studio bo jak zainstalowełem sześąciogigowego cubasa 5 to komputerek troche sie wystraszył. Z tego co sie orientuje te programy obsługuja wszystkie wtyczki, pluginy, vsti i nievsti zgadza sie?

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 05 stycznia 2013, 10:22 - sob

Tak. Widzisz u nas w szkole Reaper jest bardzo promowany. Jednym z fajnym argumentów wyższości Reapera nad innymi starszymi programami jest..... jego kod ;) Repaer to nowy program, o dość młodym kodzie i łatwo jest dzięki temu go modyfikować. A jak ktoś non stop poprawia ten sam kod od roku 1989 (to jest data wypuszczenia Cubase'a 1.0) to wprowadzenie kolejnych modyfikacji jest coraz trudniejsze. Tak przynajmniej mnie uczyli w szkole.... Co więcej, Reaper wazy tylko parę mega a posiada szereg funkcji nieraz niedostępnych u konkurencji ;)

gacek87

Postautor: gacek87 » 05 stycznia 2013, 10:27 - sob

Wypas, dzieki kukieł.

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 05 stycznia 2013, 13:04 - sob

No i jest tutorial do reapera na forum ;)

Wróć do „Recording”