Podstawy mixowania i masteringu

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: Podstawy mixowania i masteringu

Postautor: Jakub_Z. » 15 listopada 2010, 18:33 - pn

Druga wersja faktycznie fajniej zrobiona, bardziej napompowania - czyli tak jak lubię :)
Chociaż nie wiem czy momentami nie jest to trochę przegięcie - bo ten broomstick bass trochę za głośno zdaje się grać. Poza tym fajny pomysł z reverbem na perkusji - w trakcie utworu fajnie to brzmi, ale na początku jak perka gra solo to trochę nienaturalnie to wypada... Ale najogólniej rzecz biorąc jest o wiele lepiej IMO - tak trzymać!

Poza tym kawałek całkiem spoko. Wokal by się przydał :)
Obrazek

szszk

Postautor: szszk » 16 listopada 2010, 15:31 - wt

Z tym basem to problem bierze się z braku odpowiedniego odsłuchu. I tutaj pojawia się kolejne pytanie. Jakie słuchawki byś polecał do miksów i odsłuchów ??

Do najbogatszych nie należę więc cena też gra istotną rolę.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 16 listopada 2010, 22:19 - wt

Stary, ja pracuję na mega-starej wieży AIWA i słuchawkach filipsa za 20zł :)
Zatem wystarczą jakieś słuchawki i tyle moim zdaniem, chociaż ktoś to by pewnie powiedział, że koniecznie monitory itd...
Obrazek

Awatar użytkownika
rafaufaufau
Sponsor

Postautor: rafaufaufau » 16 listopada 2010, 22:38 - wt

Ja mam sluchawki philipsa za 39 i z kolei basów nic nie slysze;/ A wszystko na nich siarzy jak cholera, więc jestem przeciwnikiem słuchawków hifi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Michuu1059
ex Pajlok

Postautor: Michuu1059 » 01 marca 2011, 22:20 - wt

Dobra łapcie mój cover do oceny.
http://www.4shared.com/audio/4hKrE69F/A ... Night.html
Pierwszy raz w życiu mam styczność z nagrywaniem, brzmienie z POD Farma, jakieś gotowe presety trochę przerobione, solo mi trochę trzeszczy, nie wiem czy jeszcze bardziej ściszyć, bo wtedy będzie za cicho, już cały podkład ściszyłem żeby mi nie przesterowało nagrania, nie wiem jak to dokładnie poustawiać xd
EQ użyłem tylko na podkładzie, za długo nad nim nie siedziałem, tak machnąłem to co wg mnie powinno być podgłośnione i zostawiłem.
Jeszcze takie pytanko, od czego są te kwadraciki, bo ustawiłem jedną ścieżkę w jedną stronę po skosie a drugą w drugą stronę i nawet fajnie to wyszło:
Obrazek

Jeszcze posiedzę nad brzmieniem solówki żeby nie trzeszczało tylko.

@edit
wyciszyłem trochę całość i poprawiłem, teraz już chyba nie trzeszczy solo, możecie mi jeszcze powiedzieć co poprawić bo już więcej nic nie wymyślę:
http://www.4shared.com/audio/I89Hlib7/acdc.html

Awatar użytkownika
MithOnFrenzy
Sponsor

Postautor: MithOnFrenzy » 03 marca 2011, 16:18 - czw

Jak poprawnie eksportuje się midi ścieżkę gitary basowej z Guitar Pro, żeby działało pięknie z Broomstick Bass?
Kombinuję i ciągle nie słychać najniższych dźwięków. Dźwięk jest dopiero od któregoś progu struny A...

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 03 marca 2011, 16:38 - czw

Musisz zmienić oktawę w GPro na wyższą, bo te basowe z GPro przekształcane są na jeszcze bardziej basowe i BB wtedy nie gra.

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 03 marca 2011, 16:53 - czw

Albo już w DAWie w broomsticku podwyższyć.

Awatar użytkownika
lupus

Postautor: lupus » 26 września 2011, 09:15 - pn

miśki, potrzebuję Waszej pomocy w pewnej kwestii.

otóż nagrałem kawałek i cały czas mi w nim nie pasuje brzmienie całości - inne produkcje są nie dość, że głośniejsze, to bardziej czytelne niż mój miks. mimo długich godzin kombinowania ciągle wszystko włazi sobie nawzajem na pasmo, najgorzej na początku.

Platforma do miksu: FL10
Gitary rytmiczne: line-in / Guitar Rig 4, wycięty dół i górka, podcięte 2,9 kHz, podbite szeroko w okolicach 1,6 kHz
Bas: Broomstick, Guitar Rig 4, Fruity Compressor (Blower), delikatnie podbite 50 Hz, szeroko wyjebany cały środek, podbicie w okolicach 2,9 kHz
Gitara solowa: totalna katastrofa, Guitar Rig 4, syczy to i brumi mimo włączonej bramki szumów, jak dam za dużo thresholdu to w ogóle tej solówki nie słychać, całkowicie brakuje mięsa i normalnego brzmienia.
Perkusja: Drumsite, nierównomiernie głośne blachy (już zauważyłem), poza tym chyba OK
Klawisze: jakieś chorusy i ensemble z GR 4, wycięty środek

Będę bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś obeznany z miksowaniem rzuci na to uchem i konstruktywnie oraz bezlitośnie opierdoli mnie od stóp do głów. :)

http://ulfheobar.wrzuta.pl/audio/7ggP9jrtdYy/miks_z_arcyciemnej_pizdy_wyjety
http://www.mediafire.com/?sxsti946y8tedlb

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 26 września 2011, 11:41 - pn

Będę mieć dzisiaj trochę czasu wieczorkiem to posłucham i obadam. Też pracuję na FLStudio, więc może mi być trochę łatwiej niż innym :)

A w ogóle to by było fajnie, gdybyś mi podesłał projekt. Ale to i tak może być problem, bo na Win7 nie mam BroomstickBassa. Jakbyś tak wyeksportował ścieżki same bez EQ i kompresji to mogę się pobawić i sprawdzić co jest nie tak.

Póki co obstawiam kiepską equalizację perki i tych klawiszy różnistych. Ale to jeszcze nie słuchałem :)
Obrazek

Wróć do „Recording”