Podstawy mixowania i masteringu

- jak nagrywać w domu i nie tylko
shymchack
Moderator

Re: Podstawy mixowania i masteringu

Postautor: shymchack » 13 marca 2010, 20:37 - sob

Eee, jak ktoś używa reapera to proponuję zwrócić uwagę na jeden istotny fakt. Reaper jest tak zj@#$ny, że w momencie, gdy przy zapisywaniu nagrań zabraknie mu miejsca na dysku, to nie dość, że nie zapiszą się te nagrania, na które nie starczy miejsca, to dodatkowo znikają one w ogóle z wszelkiej pamięci :] Zamiast tego wszystkiego na ścieżkach pojawia się OFFLINE i nic nie można z tym zrobić :]

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 13 marca 2010, 20:42 - sob

Ale o tym, że Cię powiadamia gdy na dysku jest mniej miejsca niż 1GB nie wspomniałeś ;).

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 13 marca 2010, 21:03 - sob

Tu jest kolejny mankament ;) owszem, gdy od samego włączenia reapera było mało miejsca, powiadamiał mnie za każdym wciśnięciem rec, że jest mało. Ale gdy odpaliłem reapera na nowo i operowałem na drugiej partycji, gdzie było więcej miejsca, to już mnie nie powiadomił jak zrobiło się mało, przez cały czas program działał tak jakby miejsce było, a gdy chciałem wszystko zapisać okazało się, że dysk jest pełny. :> Ale moim zdaniem i tak nawet jak jest mało miejsca, powinno być zabezpieczenie przy zapisywaniu, albo informacja o tym, że to grozi utratą danych (bo ja nie wiem gdzie te dane się podziewają w momencie zapisywania tego wszystkiego... co, wylatują sobie nagle w świat? skąd ja mam to wiedzieć?). Moim zdaniem, jeśli program ma taką dziurę, to trzeba ją załatać.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 13 marca 2010, 21:07 - sob

Na programach nie warto polegać, lepiej samemu wiedzieć ile miejsca gdzie się ma, to później rozczarowań nie będzie. Grunt to mieć pod ręką spory zapas, bo te cholerstwa wszystkie przy nagrywaniu potrafią nieźle pamięci i miejsca zeżreć w najmniej oczekiwanym momencie (pewnie przez to mi się wiele razy niebieski ekran pojawił eheheh).

Jakby nie było podejrzewam, że nagrania w trakcie nagrywania siedzą sobie w pamięci podręcznej gdzieś, dopiero potem pojawiają się w miejscu, które wybrałeś do nagrań - chociaż ja tam się na tym nie znam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 13 marca 2010, 21:10 - sob

Nie wiem jak Ty Szym, ale ja zapisuję projekt co 15 minut :].

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 13 marca 2010, 21:13 - sob

Sorry, ale to jest pierwszy program, jaki poznałem do tej pory, który po nieudanym zapisie na dysku, wywala dane z pamięci podręcznej :]
@Dale:
I słusznie, ale gdyby wina leżała po stronie np. przerwy w dostawie prądu, to nie winiłbym elektrowni, bo takie rzeczy się zdarzają, a jeśli domniemana przeze mnie oczywistość (czyli nie wykasowanie tego z pamięci podręcznej w przypadku błędu zapisu) się nie spełniła, to się zdenerwowałem :P

btw. przydałaby się innowacja, bo wkurza mnie klikanie myszką... chciałbym, zeby to wszystko było jakieś takie mniej angażujące ręce podczas grania... jak mam 20-sekundową partię powtarzać 3 razy np. to się więcej naklikam niż nagram...

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 13 marca 2010, 21:16 - sob

Widzisz, trzeba się jeszcze wiele nauczyć - ostrożności i przezorności przede wszystkim :)
Mi się wiele razy zdarzyło, że przy robieniu porządku po nagrywaniu (wywalenie nieudanych ścieżek) przez przypadek wywaliłem dobrze nagrany materiał... A FLStudio poinformowało mnie o braku sampla dopiero w momencie ponownego przeładowania projektu - czyli jak już skończyłem nagrywanie i odpaliłem projekt później - patrzę, a tu zonk! nie ma ścieżki! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 13 marca 2010, 21:19 - sob

Ja i tak zapisuję co chwilę, mniejsza z tym, że powinno zapisywać w podręcznej. Czasem nie zapisze, i co wtedy? Frustracja :P
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 13 marca 2010, 21:20 - sob

btw. przydałaby się innowacja, bo wkurza mnie klikanie myszką... chciałbym, zeby to wszystko było jakieś takie mniej angażujące ręce podczas grania... jak mam 20-sekundową partię powtarzać 3 razy np. to się więcej naklikam niż nagram...

Oj Szymciu :) Zaznaczasz fragment z odpowiednim rozbiegiem, następnie naciskasz powtarzanie (kółeczko z goniącymi się strzałkami) wciskasz rec i nagrywasz milion razy ten sam fragment, aż Cię mózg rozboli ;)

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 13 marca 2010, 21:22 - sob

Taa, tylko niezależnie czy wyjdzie, czy nie, nagrywa się dalej? :P
Dobra w sumie można sobioe zaznaczyć większy fragment, żeby mieć czas na zastopowanie... nie było tego :P

Wróć do „Recording”