EZD - podstawowy tutorial

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: EZD - podstawowy tutorial

Postautor: Jakub_Z. » 18 maja 2010, 14:18 - wt

Eee... Ale ja nie odpalam sześć razy EZDrummera tylko po prostu ścieżki z jego mikrofonów puszczam na inne kanały mixera w FL'u. Nie ma żadnej różnicy żarcia CPU bez routingu i z routingiem, więc nie wiem czemu Ci to nie śmiga poprawnie.

Ale fakt, do takich celów mam dosyć dobrego blaszaka - dwa rdzenie po 1GHz = 2GHz + 2GB RAMu - ale i tak wszystko psuje zintegrowana karta za złamanego grosza :D

E: Normalnie odpalony, goły EZDrummer żre ok. 5-10% procka i 821MB, jak zmieniam routing mikrofonów to nic się nie zmienia - więc coś źle robisz zią :) Za to jak odpalam dwa razy EZD to się robi sieka straszna, jak zaczynam odtwarzanie to się jeden wiesza, czasami BSODa wywala :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 18 maja 2010, 14:38 - wt

A ja powiem, że słyszałem efekty mastera Jakuba i naprawdę fajnie brzmi ta perka :P

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 18 maja 2010, 17:39 - wt

Fuck Yeah! :D
Macie zajawkę w takim razie, skoro i Baton dostał:
http://www.speedyshare.com/files/224975 ... ar_wki.mp3
-to kawałek mój, co ostatnio w naszej twórczości był, ale jest "przemasterowany" i "przeperkusjowany" czyli lepszy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 18 maja 2010, 19:01 - wt

Jakub_Z. pisze:Fuck Yeah! :D
Macie zajawkę w takim razie, skoro i Baton dostał:
http://www.speedyshare.com/files/224975 ... ar_wki.mp3
-to kawałek mój, co ostatnio w naszej twórczości był, ale jest "przemasterowany" i "przeperkusjowany" czyli lepszy :D

Ten co Robi z tym Washburnem Hanna Montannah :E , Stary Gnieciesz! :D

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 18 maja 2010, 22:20 - wt

ło kurwa...

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 19 maja 2010, 10:36 - śr

Teraz bawię się dodatkiem DrumKitFromHell... I kurna nie ogarniam mówiąc krótko - a myślałem, że zmasterowanie 6 mikrofonów jest skomplikowane, a tu blach od cholery i mixer kosmiczny :omg:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 19 maja 2010, 12:24 - śr

Dla tych, którzy nie chcą się bawić w multitrackowanie wszystkim mikrofonów EZD do mixera mam dość prosty sposób na osiągnięcie lepszego, mocniejszego brzmienia standardowego EZD.

Będziemy potrzebować jakiegoś prostego kompresora VST (najlepiej, żeby miał preset DRUMS od razu, u mnie w Fruity Compressorze jest :P).

Włączamy mixer EZD i ustawiamy wszystkie głośności poprzez kliknięcie na niebieską wartość i wpisanie jej z klawiatury: Kick 10.0dB, Snare A 9.0dB, Snare B 0.0dB, Hihat zostawiamy jak jest standardowo, ale zmieniamy mu panning na środek, Tomsy też zostawiamy tak jak są, Overhead 5.0dB, Room wyłączamy całkowicie - ściągamy suwak na sam dół.

Następnie podpinamy sobie EZD do jakiegoś kanału na mixerze i wrzucamy na niego wspomniany kompresor. Jeżeli nie mamy presetu do drumsów, możemy go ustawić tak: Threshold -12.5dB, Ratio 7.5:1, Gain 9.0dB, Attack 10.0ms, Release 200ms, Type Medium/R.

I to tyle w sumie. Korzystałem z takiego ustawienia w kilku utworach i brzmiało całkiem w pytę. Teraz jednak EZD lepiej masteruje mi się po podpięciu wszystkiego do osobnych kanałów mixera - też wszystkich zachęcam do spróbowania:
mała próbka pokazująca jak brzmią zmasterowane i niezmasterowane bębny (grają na zmianę po kilka taktów, najpierw bez mastera, potem z...)
http://zepsutamaszyna.wrzuta.pl/audio/0 ... _mastering
Obrazek

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 19 maja 2010, 18:43 - śr

Spoko, jest gitara, tylko proponuję jednak trochę pokombinować z tomami, ja bym ździebko podbił, bo jak sobie sprawdziłem na tym ustawieniu, to tak ich mało trochę w sumie ;)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 19 maja 2010, 18:46 - śr

A Ci powiem, że nie używam za bardzo tomsów, może to dlatego? :P
Obrazek

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 19 maja 2010, 18:50 - śr

Możliwe :) Powinieneś zacząć :P
Btw. Hihat u mnie domyślnie jest koło -4. Za cicho... Ja mu dałem 0. Szkoda, że nie można oddzielnie kontrolować Ride'a i reszty Overheada, bo jednak trochę mało jest ride'a (przynajmniej w przypadku zabawy standardowym zestawem), jeśli ktoś myśli o jakimś motywie na ride'zie. Zeby ride grał odpowiednio głośno, muszę go powyżej 10dB ustawiać.
Kurna, ale się wkręcam. Będzie zabawa ;)
W sumie nie wiem czy nie warto by było odjąć po tym 1dB od wszystkiego na koniec, bo stopa nie jest czysta, u mnie przynajmniej brzmi jakby się tak ciut przesterowywała... Crashe, jak się ustawi overhead powyżej 10, też się przesterowują.
Moje propo: kick 9 snare T 7, snare B off, hihat -3,6, tomy po 2, overhead 9 (troszkę za dużo "zbiera" werbla i tomsów, ale cóż, trzeba pogodzić to z talerzami), room off.

Jednak z hihatem nie miałem do końca racji ;)

Wróć do „Recording”