EZD - podstawowy tutorial

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Datecs

Re: EZD - podstawowy tutorial

Postautor: Datecs » 24 listopada 2010, 19:49 - śr

Kupiłem EZD, mam pytanie, gdzie można ustawić, jaki sampel ma grać w danym takcie? właczam sampla i leci w kółko i nie mam pojęcia jak to rozgryźć, uruchomione na FL studio

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 24 listopada 2010, 22:14 - śr

Włączasz sampla czyli że co konkretnie?
Bo nie bardzo rozumiem... Pewnie chodzi o to, że uruchamiasz jakiegoś konkretnego loopa z przykładów w EZD, tak?

Jeżeli tak to musisz wyłączyć przycisk PLAY w EZD i przeciągnąć tego loopa na playlistę w FL Studio (klikając na drag loop w EZD czy jakoś tak).

Ale jeżeli nie masz za bardzo pojęcia na temat obsługi FLStudio to nie masz co się bawić w takie rzeczy - najpierw zajmij się podstawą obsługi playlisty, stepsequencera, patternów itd :)
Obrazek

Datecs

Postautor: Datecs » 25 listopada 2010, 08:16 - czw

mam kompa od czasów 286, jakoś poradzę :)

Dzięki, myslałem że gdzieś w ez drummerze jest coś takiego.

Awatar użytkownika
Reign

Postautor: Reign » 30 stycznia 2011, 12:28 - ndz

Mam takie jedno pytanie... jak w EZDummerze odwzorować coś takiego, jak perkman wali w talerz a potem łapie go ręką ? żeby wiecie, dźwięk zaraz się wyciszył a nie trwał

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 30 stycznia 2011, 12:31 - ndz

W piano rollu powinien któryś klawisz za to odpowiadać, tak jest w AD przynajmniej...
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

kremulator

Postautor: kremulator » 04 lutego 2011, 16:00 - pt

Jakub_Z. pisze:Ahahahaha! Jestem genialny!
Udało mi się wreszcie rozpracować dokładnie EZD i wiem jak sprawić, aby podpiąć każdy "mikrofon" do innego kanału na mixerze w hoście! :D

Mogę Wam powiedzieć, jak to zrobić, ale jedynie w FL Studio wiem jak to ustawić:

Włączamy FLStudio, dodajemy do kanałów EZD, włączamy jego mixer, w którymkolwiek okienku output klikamy LPM i z rozwiniętej listy wybieramy multichannel. Następnie klikamy w lewym górnym rogu okienka EZD na taki mały szary trybik, wybieramy zakładkę processing, na liście u doły przy "1. EZ1 / EZ1R" z licznika po prawej wybieramy 1. i klikamy później na przycisk "auto map outputs" w tej samej zakładce.

Teraz wystarczy podpiąć EZD do mixera i na 6 kolejnych kanałach za nim mamy kolejno kick, snare a, snare b, hihat, toms oraz overhead. Miłego masterowania :)

Witam, podepnę się pod temat. Otóż próbuję "rozłożyć" poszczególne elementy zestawu na osobne kanały miksera no i niestety w/w algorytm u mnie nie działa. Dodam, że używam EZD łącznie z Cubase 5. Wydawało mi się, że okno EZD nie powinno różnić się w zależności od używanego do nagrywania programu... a jednak.
U mnie w mikserze EZD po kliknięciu w okienko output nie ma LPM, za to od razu wśród innych dostępna jest opcja multichannel. I tu zaczynają się schody... U mnie nie ma żadnego "szarego trybika". Po odpaleniu drummera słyszalna jest tylko stopa (trk 1). Może ktoś wie jak temu zaradzić. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 04 lutego 2011, 16:16 - pt

No niestety ja Ci tutaj nie pomogę, bo ogarniam jedynie FL Studio...
Może jest tutaj ktoś, kto używa Cubase? Nie wiem, na moje to powinny być jakieś 'zaawansowane' ustawienia danego plugina i jego routingu na kanały mixera... Ale poczekajmy, może znajdzie się ktoś kumaty:)
Obrazek

kremulator

Postautor: kremulator » 05 lutego 2011, 13:32 - sob

dzięki, poczekamy. Może rzeczywiście jakiś użytkownik kiełbasy mnie oświeci :mur:

kremulator

Postautor: kremulator » 08 lutego 2011, 17:25 - wt

Ufff, udało mi się... Jakby ktoś był zainteresowany to odpowiedź jest tu : http://www.youtube.com/watch?v=oRL6FnJGJJE :ave:

Awatar użytkownika
Reign

Postautor: Reign » 24 marca 2011, 18:50 - czw

Witam...
Po zmianie dzwiekowej karty mam problem z ezdrummerem - sample wczytują sie jakos 5x dłużej.. nie wiem czy to do końca wina tej zmiany...Na integrze mialem czasem podobnie, ale wystarczylo wylaczenie-wlaczenie Reapera i problem znikał(oczywiscie nie po załadowaniu, tylko odrazu na początku ładowania, jak zauważałem, że leci wolno) Teraz jak patrze na ilosc MB załadowanych, to wygląda to dość dziwnie. Zamiast ciągle się zwiększać, cyfry odpowiedzialne za pokazywanie zaladowanych megabajtow dziwnie latają (80 79 81 79 80 82 81 82 81 82) etc.
Załadowanie całego EZDRummera trwa jakies 10 minut...
Jakiś pomysł ? ;)
Po zmianie należało zmienić jakies opcje w reaperze poza tymi w Options -> Preferences -> Device ?

EDIT:
Znalazłem rozwiązanie...
Trzeba zmienić sample rate na 44.1khz

Wróć do „Recording”