Gitara podróżna Traveller

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Awatar użytkownika
piniasty

Gitara podróżna Traveller

Postautor: piniasty » 08 czerwca 2013, 13:48 - sob

Gitarą tego raczej nazwać nie można, z lutnictwem to też nie ma wiele wspólnego, wiec powiedzmy,ze zrobiłem mebel na zamówienie jednego gościa, który dużo podróżuje i chciał mieć coś takiego.

Całość wykonana z olchy, podstrunnica troszkę grubsza niż zwykle w celu wzmocnienia olchy - dąb rustykalny zabarwiony na palisander, strunociąg na gryfie z twardego buku, menzura gibsonowska, 22 progi, p90 jako napęd :)

A wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Budowa, naprawa i modyfikacja gitar, szlif/wymiana progów itp. Bydgoszcz i okolice.
Przyjmę stare gitary do remontu, części od gitar, stare efekty itp.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: Gitara podróżna Traveller

Postautor: Jakub_Z. » 08 czerwca 2013, 15:30 - sob

Bardzo estetycznie wyszło - strasznie mi się podoba. Subtelne takie ;)
Obrazek

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 08 czerwca 2013, 15:51 - sob

Wszystko ok, ale kształt chyba niewygodny na siedząco, w stylu V-ki? Trzyma się to na nodze bez problemów? Poza tym wszystko ok, wygląda jak prawdziwe wiosło :)
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
piniasty

Postautor: piniasty » 08 czerwca 2013, 16:02 - sob

Da się grac na siedząco ale na stojąco o niebo lepiej. Planowałem dac taki pręd podpórkowy wygięty do gry na siedząco wsuwany w korpus ale czasu nie starczyło. Moze jak klient bedzie chciał to po wakacjach dorobię ;)
Obrazek
Budowa, naprawa i modyfikacja gitar, szlif/wymiana progów itp. Bydgoszcz i okolice.

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 08 czerwca 2013, 16:23 - sob

A zaczepy na pasek są? :)
Patent spoko, ale gitara podróżna niewygodna na siedząco lekko mija się z celem, ta podpórka to konieczność. No, ale klient zawsze wie lepiej.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
piniasty

Postautor: piniasty » 08 czerwca 2013, 16:45 - sob

Zaczepy już są. Do zdjęć jeszce nie było :)
Obrazek

reth

Postautor: reth » 08 czerwca 2013, 21:12 - sob

Ślicznie to wygląda - ile byś chciał za zrobienie takiej samej, ale z singlem? :piwo:

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 08 czerwca 2013, 21:16 - sob

Siekiera taka, a nawet siekiera-motyka. Szkoda, że tyle wkrętów, zamiast czystego łączenia na klej.

Ślicznie to wygląda - ile byś chciał za zrobienie takiej samej, ale z singlem?

I z floydem od razu.
----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
piniasty

Postautor: piniasty » 09 czerwca 2013, 12:49 - ndz

Szkoda, że tyle wkrętów, zamiast czystego łączenia na klej.

No ile?? Masz dwa wkręty, które dodatkowo trzymają zaczep strun, który jest i tak przyklejony. Chyba nie chciałbys mieć 6 szram na twarzy w przypadku odklejenia się tego. Każda gitara tego typu ma śruby w tym miejscu. Oprócz tego dwa wkręty tzrymające ochronę kluczy. To nie jest przyklejone z tego powodu iż ma być zdejmowane w celu swobodnego nakręcenia strun. I to wszystko jeżeli chodzi o wkręty. Strasznie dużo :P
Obrazek

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 09 czerwca 2013, 14:11 - ndz

No te cztery nieciekawe i niepasujące wkręty psują mi efekt wizualny kompletnie. Wygląda niestety sztachetowato :) Co do odklejenia się... chyba nie sądzisz, że skórny, Titebond bądź inny porządny klej klasy D4 Ci puści pod wpływem naciągu strun? :) Bez przesady, takie siły nie działają w tym miejscu, inaczej wszystkie szyjki klejone by się odklejały powodując "szramy na twarzy" :) Poza tym kwestia wkomponowania tych wkrętów w powierzchnię też zostawia tutaj trochę do życzenia.
Co do "ochrony kluczy" to wraz z zastosowaniem mostka hardtail w tym miejscu w ogóle nie rozumiem sensu tego rozwiązania. Zdecydowanie bardziej sprawdziłby się tutaj TOM wraz z poprzeczką. No ale nie ja tu jestem pomysłodawcą rozwiązania :) Wykończenie powierzchni też trochę bardziej bym dopieścił (przypalenia po frezie, niedomalowania na łączeniach). Po prostu jak dla mnie nakiełbaszone jest to co mogło być prostsze i solidniejsze, oraz zdeczko bardziej estetyczne :)
Takie moje zdanie jako wykonawcy. howgh!
----------------------------
Obrazek

Wróć do „DIY”