Pedaltrain DIY

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Awatar użytkownika
kubudubu

Pedaltrain DIY

Postautor: kubudubu » 06 lipca 2014, 13:29 - ndz

Hej,
Generalnie to chciałem się pochwalić i pokazać co wystrugałem ciekawego ;-)
Ponieważ mój pedalboard zaczął mi przeszkadzać, to stwierdziłem, że kupię coś mniejszego ale mocno praktycznego ( czyt. Pedaltraina). Ale jak zobaczyłem, ze na Pedaltraina miałbym wydać 400+ złociszy, to uznałem to za zupełnie niepotrzebny wydatek. Nastepnie za namową jednego z forumowiczów - pojechałem do Castoramy, kupiłem 6 desek, wkręty i farbę. Poświęciłem 1.5h czasu pracy na to i efekt końcowy można podziwiać tutaj:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie mam niestety zdjęć z procesu produkcji (nie pomyślałem jakoś o tym wtedy), a powyższe nie oddają niestety dokładnie konstrukcji, ale cośtam może dojrzycie ;-) Na szczęście wszystko pasuje tak jak to sobie wyliczyłem, żeby dobrze kabelki mogły iść pod spodem. Podłoga ma wymiary 61x35x8 cm i jest zajebista ;D
Tak wiem - może nie jest to ultra profesjonalne wykonanie, ale dla mnie zupełnie wystarczające i stosunkowo solidne ;-) Ale jeśli spojrzeć na to, że czarna farba w sprayu podwaja jego wartość, a rzep nawet potraja, to ciągle uważam, że lepiej zaoszczędzić te 350zł i wydać na np. nowy efekt, na który jak widać miejsce już jest wygospodarowane ;P Dodam, że całość była zrobiona ręcznie bez użycia wyrafinowanych narzędzi. Zwykła piła do drewna (ręczna), pilnik, śrubokręt i wiertarka. Można? Można ;-)
ihaaa! :-D

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Pedaltrain DIY

Postautor: Jacek B. » 06 lipca 2014, 14:39 - ndz

A jak z transportem? Duża torba na lapka, czy coś jak na PODa?

Awatar użytkownika
kubudubu

Postautor: kubudubu » 06 lipca 2014, 14:55 - ndz

Pozwolę sobie odpowiedzieć linkiem:
http://henrys.pl/

;-)
ihaaa! :-D

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 06 lipca 2014, 15:04 - ndz

Bardzo ładnie. Też sobie kiedyś taki zrobię. Będę w nim chyba wtyczki VST trzymał, ale se zrobię, a co! :v
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 06 lipca 2014, 21:55 - ndz

Na dyskietkach :D

Fajna sztuka, nie ma sensu wydawać kasy na gotowy IMO :) 1,5h roboczogodziny zdecydowanie nie przewyższy takiej kwoty.

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 07 lipca 2014, 21:01 - pn

Wygląda spoko! ;)

Wróć do „DIY”