Problem z nowym pickupem

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
ZuyMelon

Problem z nowym pickupem

Postautor: ZuyMelon » 11 kwietnia 2015, 22:00 - sob

Witam!
Mam problem z wymianą pickupa w gitarze Cort X6. Wymieniłem przetwornik przy mostku na Seymoura Duncana SH4. Przylutowałem go tak, jak był przylutowany stary pickup, 2 kabelki od przetwornika zlutowałem ze sobą tak jak było w instrukcji. Teraz, jak jest normalnie, to pickup generuje bardzo cichy i płaski dźwięk, a gdy rozłączę cewki to gra jak normalny humbucker.
Pytanie: jak go przylutować, żeby działał normalnie? W sensie dawał się rozłączać i brzmiał normalnie
Dołączam schemat oryginalnej elektroniki gitary
Obrazek
Oraz zdjęcie komory elektroniki
Obrazek
Link do wersji w większej rozdzielczości
http://zapodaj.net/3b037e473ab6c.jpg.html

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Problem z nowym pickupem

Postautor: Jacek B. » 11 kwietnia 2015, 22:21 - sob

Wpisz w google Seymour Duncan wiring, znajdź swoja kombinacje pickupow i przełącznika i tak polutuj.

ZuyMelon

Postautor: ZuyMelon » 11 kwietnia 2015, 23:12 - sob

Tylko że, nawet jakbym wywalił wszystko i zlutował od nowa wg tego schematu (http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=HSH_1v_1t_5w_pushpull), to nie wiem jak podłączyć mój stary pickup spod gryfu tak, żeby się dawał rozłączać. SD ma pięć kabelków i te 2 zlutowane każą tam podłączyć to guzika od rozłączania cewek, a mój stary pickup ma tylko 3 kabelki

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 12 kwietnia 2015, 07:42 - ndz

Twój stary pickup sie nie rozłącza, dostaw go tak jak jest.

Wróć do „DIY”