Gitara DIY z tworzywa sztucznego

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Vexatus

Gitara DIY z tworzywa sztucznego

Postautor: Vexatus » 22 maja 2015, 17:52 - pt

Witam! Nie jestem pewien, czy wrzucam ten temat do odpowiedniego działu, ale lepszego nie znalazłem. A zatem...

Mniej więcej 2 lata temu mój kolega wpadł na bardzo interesujący (a mnie osobiście elektryzujący...) pomysł zbudowania gitary elektrycznej do rżnięcia ciężkiej muzy wykonanej z tworzywa sztucznego. Zaprojektowanie i wykonanie prototypowego modelu zajęło trochę czasu, ale w maju 2014 roku instrument był już właściwie gotowy... Gitara prezentowała się wtedy niej więcej tak:

Obrazek

Niedługo potem gitara została wykończona, nieco doposażona i pomalowana - krótko mówiąc powstał w pełni sprawny prototyp i jak na razie instrument jedyny w swoim rodzaju. :) Miałem akurat przyjemność ogrywać kilkukrotnie gitarkę i wrażenia miałem jednoznacznie pozytywne - idealna konstrukcja do ciężkiej i brutalnej muzy. :)

Jak na razie sprzęt należy traktować raczej jako ciekawostkę. Sam jestem maniakiem gitar i dlatego ten pomysł od początku bardzo mnie zainteresował. Być może zainteresuje także kogoś z Was.

Póki co więcej info tylko na stronie: http://www.vexatus.net/exploder/gitara- ... go-czesc-1

Za jakiś czas z pewnością pojawi się sporo nowych materiałów na temat tej gitary.

Pozdrawiam.

Vexatus

Re: Gitara DIY z tworzywa sztucznego

Postautor: Vexatus » 02 lipca 2015, 23:28 - czw

Witam! Poniżej zamieszczam link do krótkiego filmiku, na którym można zobaczyć, jak wygląda gitara w akcji.

http://www.vexatus.net/exploder/gitara- ... go-czesc-2

Szału nie ma, ale zawsze coś tam widać i słychać. Pozdrawiam.

:ave:

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 02 lipca 2015, 23:41 - czw

Hmm... W sumie nie wiem co powiedzieć - chyba coś źle nagrałeś, bo brzmi to o wiele gorzej niż wczesny blek metal :D
Obrazek

Vexatus

Postautor: Vexatus » 25 stycznia 2016, 23:50 - pn

Za kilka dni postaram się nagrać coś z lepszym brzmieniem. :)

Wróć do „DIY”