Na nowej elektronice nie działają "tony"

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
dziarsky

Na nowej elektronice nie działają "tony"

Postautor: dziarsky » 20 września 2015, 18:29 - ndz

Witam.
Zlutowałem ostatnio klasyczny schemat HH z 3-pozycyjnym przełącznikiem i chciałem zrobić regulację barwy dla obu humbuckerów.
Zmontowałem taki oto schemat:
https://drive.google.com/file/d/0B_xiQ3 ... sp=sharing (kolorystyka z pickupów oryginalna)
Wspierałem się kilkoma przykładami i nie miałem wątpliwości by potencjometry do tonów wlutować równolegle do pickupów.

Efekt jest taki, że tony właściwie nie działają. Jest jedynie efekt zmiany barwy ruszając od 0 do 1 a dalej do 10 już nic się nie dzieje. Vol działa jak należy, przełącznik też.

Gdzie mogłem popełnić błąd?
Z góry dziękuję za pomoc.

RPA
Moderator

Re: Na nowej elektronice nie działają "tony"

Postautor: RPA » 20 września 2015, 20:07 - ndz

Wiesz co, skoro zmiana jest, to prawdopodobnie wszystko gra. Potek tonu po prostu jest mocno subtelny w działaniu. Przy niektórych pickupach słychać to lepiej, przy innych słabiej. No, chyba że masz wrażenie ucinania sygnału, to inna sprawa.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

dziarsky

Re: Na nowej elektronice nie działają "tony"

Postautor: dziarsky » 30 września 2015, 21:36 - śr

No właśnie jest ten efekt, że między 1/10 ruchu potencjometru z jednej strony jest skok tonów z niskich na wysokie i do końca gałki już nie ma zmiany.

Za jakiś czas będę przelutowywał elektronikę bo mogę rozłączyć cewki inne takie bajery więc zastąpię jeden ton na przełącznik. Zobaczymy jak będzie działać na jednym, wyjściowym tonie.

Wróć do „DIY”