Wymiana pickupa

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Liv

Wymiana pickupa

Postautor: Liv » 06 stycznia 2016, 00:09 - śr

Witam bardzo serdecznie!
Na święta dostałem od rodziny Jacksona JS32t, model Randy Rhoads. Nie ukrywam, za te pieniądze na pewno można było kupić mi coś lepszego, jednak nie narzekam.
Jedyny problem jaki mam z tą gitarą to stockowe pickupy. Są po prostu beznadziejne. Na szafce u mnie leży EMG 81, jednak na chwile obecną mam tylko ten jeden pickup i brak opcji dokupienia drugiego. Jest sens montowania go i grania tylko z Bridge czy lepiej poczekać? Co musiałbym zrobić żeby go tam wsadzić? Czy utracę gwarancję na resztę części po wymianie pickupa?
Jest to stary model EMG-81 z okolic 99 roku.

RPA
Moderator

Re: Wymiana pickupa

Postautor: RPA » 06 stycznia 2016, 11:29 - śr

Tak, warto - masa gitar ma tylko jeden pickup, w dodatku często jest to właśnie 81. Musisz wymienić praktycznie całą elektronikę, będziesz potrzebował potencjometrów 25kohm zamiast 500kohm i gniazdo stereo zamiast mono. Do tego bateria 9V. No i wszystko będziesz musiał polutować wedle odpowiedniego, na szczęście bardzo prostego schematu dostępnego na stronie emg. Pickup pod gryfem zostaw sobie ze względów estetycznych, nie dolutowuj go do układu - nie zadziała.
Gwarancję stracisz, ale z pewnością odzyskasz, jeśli zachowasz oryginalne części i kiedy się coś zepsuje, polutujesz układ jak w oryginale. Jednak w gitarach zazwyczaj nie ma się co zepsuć samo z siebie, więc prawdopodobnie nie będziesz musiał tego robić.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Liv

Re: Wymiana pickupa

Postautor: Liv » 06 stycznia 2016, 16:31 - śr

Dzięki :)
Humbuckery już w gitarach lutowałem, więc myślę że nie powinno być większego problemu.

Wróć do „DIY”