Regulacja menzury w elektryku

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
żądny-wiedzy

Re: Regulacja menzury w elektryku

Postautor: żądny-wiedzy » 29 maja 2012, 10:17 - wt

W les paulu jak wiadomo śrubki są od strony pickupów i jeśli spojrzysz na mostek kładąc gitarę poziomo to śrubki nie są w idealnym szeregu powiedzmy. W sprawie siodełek to akurat te dwie struny przy strojeniu lekko przeskakują dźwięk i trzeba opuszczać kluczem, podciągając nie da się idealnie nastroić - struny h i g.

Awatar użytkownika
wlosien
I have 12" d***!

Postautor: wlosien » 29 maja 2012, 10:22 - wt

ziomek, ile Ty masz lat, żeby pytać na forum o każdą bzdurę, mając do dyspozycji nieskończony internet i ten temat? Twój problem nie różni się od opisanych wcześniej, czego nie rozumiesz?
Ruchasz się, czy trzeba z Tobą chodzić?
Yo Koks.http://www.youtube.com/watch?v=lXbVUbfJcvI

żądny-wiedzy

Postautor: żądny-wiedzy » 29 maja 2012, 11:57 - wt

Po pierwsze to forum jest właśnie po to , żeby nie szperać po internecie tylko zasięgnąć języka od osób, które się z danym problemem już spotkały. Po drugie akurat nie pytałem o nic tylko udzielałem odpowiedzi na pytanie o jakie śrubki chodzi, ale to wymaga umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, która jak widać jest dla niektórych przeszkoda nie do przeskoczenia. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi uporać się z kłopotem:)

Awatar użytkownika
wlosien
I have 12" d***!

Postautor: wlosien » 29 maja 2012, 12:05 - wt

forum jest do zbierania wiedzy i umiejętnego z niej korzystania. napisałeś 11 postów z pytaniami w ciągu dwóch dni? zastanów się nad swoim postępowaniem, a potem możesz czuć się urażony, nara!
Ruchasz się, czy trzeba z Tobą chodzić?
Yo Koks.http://www.youtube.com/watch?v=lXbVUbfJcvI

żądny-wiedzy

Postautor: żądny-wiedzy » 29 maja 2012, 12:13 - wt

Trudno, żebym w trakcie ustawiania gitary czekał dwa trzy lub więcej dni, bo tak nie wypada. Spójrz na to z innej strony: po serii tak zadanych pytań wiele osób z podobnym problemem nie będzie nie będzie musiało truć czterech liter innym, tylko będzie miało jasno i przejrzyście wyjaśnione wszelkie wątpliwości. Ps: nie czuję się urażony. Ja po prostu naturalnie reaguję obroną jak ktoś się czepia. Tak czy siak pozdro.

Awatar użytkownika
Achar

Postautor: Achar » 29 maja 2012, 13:00 - wt

Problem w tym, że przed Tobą było multum takich osób, które właśnie cztery litery truły i zamiast iść w ich ślady mogłeś przejrzeć te 14 stron.
Hopeless times approach
Just give into the chaos
Strangely I find comfort here
Impatient and curious of what may come

żądny-wiedzy

Postautor: żądny-wiedzy » 29 maja 2012, 13:04 - wt

No niby tak, ale nie wszystko było jasne, więc wolałem łopatologicznie od a do z przejść przez cały proces:P. Każdy ma trochę racji, ale najważniejsze, że cel został osiągnięty. Proponuję zakończyć ten wątek, gdyż zboczyliśmy z tematu ustawiania menzury:P. Jeszcze raz dzięki:)

Pajal

Postautor: Pajal » 29 czerwca 2012, 09:57 - pt

Jest ktoś z Bytomia lub okolic? i umiał by mi za piwo obniżyć akcję strun i podregulować jak by trza było? gitarja to Ibanez grg250dx bkf :skyway:

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 29 czerwca 2012, 10:12 - pt

Za piwo to mało komu się będzie chciało :p łap klucze i diy.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Pajal

Postautor: Pajal » 29 czerwca 2012, 10:33 - pt

Kurde może być nawet za flaszkę :D byle żeby to ogarnąć. Co prawda samo obniżenie strun nie jest mi trudne, schody się zaczynają dopiero jak mam milo niecałe 2mm na 12 progu, to na pierwszych 4 progach struny brzęczą :D. Sprawdzałem gryf to raczej jest prosty bo pomiędzy 12 progiem a struna jest minimalny odstęp więc chyba dobrze jest. Pozostaje menzura, a tego w tych mostkach nie ogarniam :szloch:

Wróć do „DIY”