Sprowadzanie gratów z USA - jak uniknąć cła i vatu?

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Awatar użytkownika
piniasty

Re: Sprowadzanie gratów z USA - jak uniknąć cła i vatu?

Postautor: piniasty » 08 marca 2010, 14:18 - pn

Odświeżę temat, ponieważ dopiero tu zajrzałem, ale myśle, że to co napiszę jest warte uwagi. Sa firmy, które się zajmują cichą przywózką różnego sprzętu z USA. Dla przykładu kumpel tak sprowadził sobie MaC Book-a. Wygląda to tak, ze firma taka handluje uzywanymi ciuchami i przywozi tego na masę stamtąd. Sprzęt który sobie kupisz wrzucaja w kontenery pomiędzy te ciuchy i sprawa załatwiona. odbierasz sobie to u nich na miejscu i płacisz grosze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby jakiś celnik przeszukiwał cały kontener z używanymi ciuchami.
Obrazek
Budowa, naprawa i modyfikacja gitar, szlif/wymiana progów itp. Bydgoszcz i okolice.
Przyjmę stare gitary do remontu, części od gitar, stare efekty itp.

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 08 marca 2010, 15:00 - pn

A jaka jest pewność, że ten sprzęt nie zginie z pomiędzy tych ciuchów? Bo w zasadzie sprzęt ten już chyba zapłacony trafia do tych kontenerów, a że jest to akcja nielegalna to w jaki sposób w razie takiej wpadki odzyskać utopione w błocie pieniążki.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 09 marca 2010, 09:20 - wt

Haaahahahaha, ale pomysł! :D Już szukam serwisu z usa i kupuję sobie wiosło za 3 kafle, które dam w jakieś brudne łapy, które "wrzucą" moje pudełeczko do konteneru z ubraniami :P No chyba musiałbym ześwirować :>

Awatar użytkownika
piniasty

Postautor: piniasty » 09 marca 2010, 10:49 - wt

Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale kumpel miał jakąś umowę z nimi w razie czego. Jak coś to się moge dokładnie dowiedzieć jak taka procedura wygląda.
Obrazek
Budowa, naprawa i modyfikacja gitar, szlif/wymiana progów itp. Bydgoszcz i okolice.
Przyjmę stare gitary do remontu, części od gitar, stare efekty itp.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 09 marca 2010, 16:18 - wt

Eh.. Panowie a czym Polamer wysyła do Polandii? Kontenerami ze szmatami :]

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 09 marca 2010, 16:27 - wt

Polamer to największy gniot jaki może być.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 09 marca 2010, 17:55 - wt

W takim razie nie rozumiem prawa. Polamer niby ubezpiecza przesyłki, tak? A jakby kogoś opier#@lił, to w jaki sposób niby ktoś ma odzyskać kasę, skoro w razie wykrętu i tak nie było to legalne? (chyba?) Zatem obydwie strony idą siedzieć?

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 09 marca 2010, 18:00 - wt

Polamerem jest wszystko legalnie. Tylko tak jak to opisano wyżej, celnicy nie zawsze sprawdzają kontenery pełne szmat :P Przynajmniej tak kiedyś było.

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 24 listopada 2012, 22:37 - sob

Pozwolę sobie lekki nekrobump uskutecznić. Jest gracik, na który mnie ciśnie, z usa, wartość bodajże 800$+150$ ship. Grat używany z 2000 roku, na aukcji jest napisane co następuje:

International orders will be declared as “merchandise” and the value of merchandise will be declared as the amount paid. We cannot declare anything as a gift or for a lesser value. No exceptions! The customer is responsible for all taxes and duty, which may be collected upon delivery.

Nie do końca wiem czego się spodziewać po tym, że jest oznaczone jako merchandise. I czy oprócz ewentualnego cła jest jeszcze podatek do opłacenia czy nie? Generalnie czy powinienem szykować się na jakiejś dodatkowe koszta czy w tej sytuacji skoro jest to sprzęt używany nie muszę w ogóle o tym myśleć?
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 24 listopada 2012, 22:57 - sob

Merchandise - podobno już tego lutnicy nie tykają, czyli vat i cło odpadają.
EDIT: Ja tak MacBooka kupiłem i zero problemów było. Ale na twoim miejscu odłożyłbym te 23% tak na wszelki wypadek.

Wróć do „DIY”