Corruptus (budowa gitary siedmiostrunowej)

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Awatar użytkownika
mqm

Re: Corruptus (budowa gitary siedmiostrunowej)

Postautor: mqm » 04 lipca 2011, 11:21 - pn

DarreX pisze:A gdzie kołki na pasek? Rozwiązanie typu SG się raczej nie sprawdzi, może lepiej zaokrąglić przednie "rogi" i tam wstawić kołek co by na główkę nie leciała?

Planuje albo załatwić sprawę albo tak jak w moim Epiphonie (tym ze zdjęcia, jak widzicie jeden zaczep nie jest na środku lecz bardziej przy krawędzi korpusu) albo zrobić tak jak w gitarach BC Rich Beast czy też BC Rich Virgo (2 zaczepy umieszczone na krawędziach korpusu z tyłu):
http://www.elderly.com/vintage/items/im ... y-back.jpg
http://www.thesoundodyssey.com/images/p ... irgo_2.jpg

Jak myślicie, lepszy będzie mat czy połysk jeśli chodzi o wykończenie?

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 04 lipca 2011, 11:55 - pn

Ja tam lubie matowe ;)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 04 lipca 2011, 19:57 - pn

Kurrrna matowe!
Mniej praktyczne i się wyciera, ale wygląda lepiej :E
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 04 lipca 2011, 20:33 - pn

Mat! :E

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 04 lipca 2011, 23:30 - pn

mqm pisze:...albo zrobić tak jak w gitarach BC Rich Beast czy też BC Rich Virgo (2 zaczepy umieszczone na krawędziach korpusu z tyłu)

Jako ex-posiadacz Warbeasta twierdzę, że będzie wisieć poziomo, z tendencją do celowania główką w glebę. Ale przy takim kształcie to by chyba trzeba by wiosło mocować do czegoś na kształt uprzęży taktycznej żeby gryf nie przeważał.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
mqm

Postautor: mqm » 05 lipca 2011, 11:53 - wt

.rogaty pisze:Jako ex-posiadacz Warbeasta twierdzę, że będzie wisieć poziomo, z tendencją do celowania główką w glebę. Ale przy takim kształcie to by chyba trzeba by wiosło mocować do czegoś na kształt uprzęży taktycznej żeby gryf nie przeważał.

Bo to bojowy sprzęt jest :E .

Mam nadzieję, że jakoś temu zaradzę ale sam w to nie wierzę. Miałeś szeroki, sztywny, skórzany pasek czy taki śliski, z materiału?

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 05 lipca 2011, 12:45 - wt

Miałem takiego szerokiego nylonowego Warwicka (nadal go zresztą mam :P ). Generalnie, szerokość tego pasa hamowała nieco to wiosło przed gwizdnięciem headstockiem o glebę. Potem sobie odkręciłem jedną śrubę na mocowaniu gryfu z korpusem i na nią nawlekłem zaczep co znacząco poprawiło sytuację, bo wcześniej musiałem sobie dolny róg wiosła udem przytrzymywać. :facepalm: Przeniesienie bolca też miało swoje wady, bo pas mi kolidował z górny cut-away'em (choć w sumie i tak tam nie grałem, bo B.C. Riche mają tak kanciaste łączenia gryfów z korpusem, że jak się człowiek rozpędzi, to sobie może łapę potłuc). Ja bym chyba - tak na chłopski rozum - optował za rozwiązaniem Darka i umocował bolec na czubku tego przedniego rogu na stratową modłę (Ltd. kiedyś w co niektórych Viperach taki patent stosowało), a drugi gdzieś w okolicach osi instrumentu (choć przy tym kształcie ciężko mi powiedzieć jak będzie ze stabilnością - w sensie, czy gitara nie będzie się chwiała wokół swojej osi). Bez intensywnych testów praktycznych się raczej nie obędzie.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
mqm

Postautor: mqm » 05 lipca 2011, 13:33 - wt

W takim razie podziurawię ja trochę, i tak po zrobieniu "make up" to nikt tego nie zauważy a kwestie praktyczne są ważne. Środek ciężkości w tej chwili znajduje się w miejscu, gdzie montuje się humbucker pod mostkiem. Pewnie trochę się przesunie po doklejeniu podstrunnicy. Jak zamówię zaczepy na pasek to najpierw wkręcę je tak jak w LTD AX, jak będzie źle to sprawdzę inne opcje.

http://www.gtp.com.au/pksmusic/mediumim ... X_50-5.jpg

Awatar użytkownika
gvt
Redaktor

Postautor: gvt » 05 lipca 2011, 14:21 - wt

Ja bym tu widział takie kolor jak gibson dark fire. Może nawet trochę ciemniejszy
Obrazek

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 05 lipca 2011, 21:18 - wt

Ładny kolor, ale autor ma już Futurę o podobnym wybarwieniu. Ja bym tu dał przezroczysty albo trochę przyciemnił żeby podkreślić mahonia, ale zdecydowanie naturalny bym dał. Jak się naturalny nie spodoba zawsze można machnąć czarny bez wysiłku.
----------------------------
Obrazek

Wróć do „DIY”