Floyd Rose - Z czym to się je?

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Awatar użytkownika
PanGothix

Re: Floyd Rose - Z czym to się je?

Postautor: PanGothix » 09 sierpnia 2010, 09:44 - pn

przestawiłem tak sprężyny ale tak jak u shymchacka nic nie daly. jednak chyba pora na zakup dodatkowych spreżyn.
-Mayones Zak ProLine Professional
-Cort Earth 70NS
-Epiphone Les Paul Special II

Marshall 8080 + (ewentualnie) Koda KD-28 + Dunlop JH-1 : alt. Marshall MS-2

Dimol

Postautor: Dimol » 09 sierpnia 2010, 21:14 - pn

Oglądałem video ksantypa, lecz na filmiku gitara ma takie cusie (chyba do mocowania strun), dla jasności:
Obrazek

Nie wiem, mam jakąś starą wersje Floyda czy coś, ale u mnie 'cusiów' nie ma, struny idą gdzieś w dół, nie wiadomo gdzie. Wolę nie zdejmować na ślepo, bo potem nie założę z powrotem ;x. Zmieniał ktoś struny w Ibanezie GRG 180DX? J/w, dla jasności:
Obrazek

Xplorer0

Postautor: Xplorer0 » 09 sierpnia 2010, 21:36 - pn

to nie floyd tylko tremolo jednostronne. wyciągasz struny przez otwory na płytce z tyłu gitary i tak samo je zakładasz. na pewno na forum już to było.

Awatar użytkownika
PanGothix

Postautor: PanGothix » 10 sierpnia 2010, 08:47 - wt

a tak dla wiadomosci to cus wystajace co microstroiki.

ja juz sobie poradzilem z gitara, teraz siedza w niej 4 sprezyny (2 nowe 2 stare) i wszystko dziala cacy, chociaz te dwie nowe musialem wlożyć odwrotnie do jednego otworu od strony floyda(nie ma wiecej miejsca ;/) mam nadzieje że nic nei wypadnie.
-Mayones Zak ProLine Professional
-Cort Earth 70NS
-Epiphone Les Paul Special II

Marshall 8080 + (ewentualnie) Koda KD-28 + Dunlop JH-1 : alt. Marshall MS-2

Awatar użytkownika
Grygorij

Postautor: Grygorij » 11 sierpnia 2010, 23:26 - śr

PanGothix - a mógłbyś zrobić zdjęcie przedziału na sprężyny, bo mnie ciekawi jak to wygląda w Twojej gitarze?

guziaster

floyd rose-czyli dlaczego chodzi w jedną stronę?

Postautor: guziaster » 17 sierpnia 2010, 08:14 - wt

Witam! Kupiłem używaną gitarę marathone str-03. Po oględzinach i wstępnym ograniu było ok teraz przy dłuższej eksploatacji zauważyłem że floyd w jedną stronę(luzowania strun) działa super natomiast w stronę naciągania można to zrobić tylko kilka mm i koniec. Przeszkadza w tym taka metalowa belka od dołu do której są przymocowane sprężyny, gdyż haczy ona o drewno gitary. Mostek jest wyregulowany i równoległy do gitarki. Co z tym zrobić?

Temat doklejony. Po pierwsze zły dział, po drugie temat o floydach istnieje.
shymchack

Awatar użytkownika
Kroku
Sponsor

Re: floyd rose-czyli dlaczego chodzi w jedną stronę?

Postautor: Kroku » 17 sierpnia 2010, 12:22 - wt

Jest zablokowany. Nie ten dział.

Już Ci mówiłem, żebyś używał wykrzyknika do raportowania postów. Zastosuj się zatem wreszcie i przestań pisać w postach rzeczy nie związane z tematem (w tym przypadku uwagi na temat innych postów).
shymchack
Nie zdążysz wyłączyć mojego mikrofonu, zanim prawda dotrze w uszy Twoje. Nie zdążysz wyłączyć prądu! Nie zdążysz krzyknąć - koniec!

guziaster

Postautor: guziaster » 17 sierpnia 2010, 21:11 - wt

wydaję mi się że nie jest zablokowany bo ten kawałek ma napis na sobie licensed floyd rose coś tam. Mogę zrobić Wam fotkę

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 17 sierpnia 2010, 21:32 - wt

Ten napis nic nie znaczy (jeśli mostek nie jest renomowanej firmy, np Shaller), to raz.

Dwa, że licencja mostka nie ma nic do tego, czy jest zablokowany. Zablokowany oznacza, że użytkownik (fabrycznie chyba tak nie robią, bo po co w takim razie floyd?) i oznacza, że wstawiło się blokadę (np klocek drewna) od tyłu do mostka tak, żeby się nie ruszał
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

guziaster

Postautor: guziaster » 17 sierpnia 2010, 21:49 - wt

Obrazek

dokładnie tak to wygląda

Wróć do „DIY”