Ravencaster!

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Ravencaster!

Postautor: Raven » 11 sierpnia 2012, 18:58 - sob

Mojemu ukochanemu Squierowi stuknęła w tym roku dyszka, okazyja więc nie w kij pierdział więc postanowiłem sprawić mu mały prezencik bo odkąd mam PRSa trochę mało uwagi na niego poświęcałem i zdążyło mu się trochę 'zdupowacieć' od takiego leżenia a jest gitarą, do której mam straszny sentyment, w dodatku jak wiecie squier robi wiosła raz lepsze raz gorsze - to trafiło się świetne (co jest opinią chyba wszystkich, którzy do łap je brali). Zamówiłem pierwszą partię części z guitarproject.pl :
Obrazek

Pickupy Tesla VR-Nitro i VR-TE
Potencjometry 500k Bourns
Spoiler: Pokaż
czysty artyzm! :E
Obrazek

Czarny pickguard i płytka maskująca na tył,
Switch 3 pozycyjny dźwigienkowy Sung-Il
Switch On/On
Gałki na potki
Dociski strun Gotoh

No i przy odpakowaniu już się okazało, że roboty będzie co niemiara - o tym, że płytka jest na 11 śrub a nie jak poprzednia na 8 wiedziałem, o tym, że będę musiał wywiercić otwory na switche również wiedziałem, ale jakież było moje zdumienie gdy do otworu na humbuckera, pickup po prostu nie wchodził (potki z resztą do swoich otworów też nie wchodziły). No to dawaj pilnik i wiertarka w dłoń (i tu nieoceniona się okazała pomoc ojca z racji mojego nieobycia z tym sprzętem :E ) i jazda:
wybebeszyłem poczciwego strata:
Obrazek
i zrobiłem sobie kartonowy szablonik, żeby wiedzieć jak wydrążone są w komory, żeby potem się nie okazało, że trzeba jeszcze w samym drewnie frezy robić:
Obrazek
najpierw poszerzanie nieszczęsnego otworu na humba ( widać na zdjęciu jeden już oszlifowany róg, trochę tego trzeba było zedrzeć):
Obrazek
no i wyszło to całkiem nienajgorzej myślę:
Obrazek
Następnie najgorsze - zrobić całlkiem nowy otwór na gryfowy pickup:
Obrazek
Obrazek
i tu również efekt bardzo zadowalający już z wywierconymi dziurami na switche:
Obrazek
Wymieniłem dociski strun:
Obrazek
Obrazek
Następna robota to zaczopować stare otwory na śruby ( te które niestety tylko częściowo się pokrywały z płytka, koniec końców tylko jedna dziura ze starego układu pasowała, więc w wieśle 10 nowych poszło) i w końcu ekranowanie, trochę taśmy miedzianej mi zeszło - z odcinka 6cm x 1m został mi kwadracik 6x6cm :E No ale to pierwsze ekranowanie, następne już by poszło ekonomiczniej ;)
Obrazek
No i ostatnia prosta, zlutować to wszystko do kupy - schemat musiałem zrobić patrząć na kilka schematów seymoura i tesli, musiałem też sobie podobne dwa od jednego i drugiego porównać bo seymour podaje dokładnie, który przewód jest który, tesla już bardziej pobieżnie (ostatecznie zamienia się czerwony z czarnym):
Obrazek
o dziwo wszystko ruszyło za pierwszym razem :)
No to składamy do kupy i efekt moim zdaniem piorunujący, ze zwykłego squiera affinity zrobiła się niezła lasencja:
Obrazek
Obrazek

Jak wypadają pickupy Tesli? Moim zdaniem są świetne, cenę mają o połowę mniejszą od DiMarzio czy SD a zupełnie w niczym im nie ustępują, VR-Nitro ma strasznie dużo środka, tak jak lubię, bardzo ładnie niszczy wszystko co spotka na swojej drodze, VR-TE zaś szklaneczką mile zajeżdża ale nie kłuje w uszy, generalnie bardzo jestem z nich zadowolny. Wyszło w sumie wiosło trochę pod Toma Morello, chciałbym je przetestować na JCM800, byłaby moc a na Englu brzmi przekozacko ;)
A co na przyszłość? Planuję wymienić progi, klucze, siodełko i mostek, ze starego wiosła zostaje wtedy samo drewno i będzie prawdziwy fender-killer ;)
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2012, 12:17 - ndz przez Raven, łącznie zmieniany 2 razy.
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Re: Ravencaster!

Postautor: .rogaty » 11 sierpnia 2012, 19:18 - sob

RAWR! Seksi wyszło. Kurde, chyba dziadzieję ostatnio bo już by mi się nie chciało w takie rzeczy bawić. To mówisz, że Tesle to BKP killers i warto obadać? Bo w sumie byłbym za, skoro dwie kosztują mniej-więcej tyle co jedno DiMarzio. :P A, no i ten temat jest kupa wart bez própki nagranej TonePortem! :E
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 11 sierpnia 2012, 19:41 - sob

Kurna stary, osom!
Ale w sumie na pierwszej fotce też było spoko i ciekawie :D
Spoiler: Pokaż
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kroku
Sponsor

Postautor: Kroku » 11 sierpnia 2012, 19:49 - sob

Noo, gdybym był nieskromny to bym stwierdził że poszedłeś trochę w moje ślady :D Bardzo spoko robota :) Kroku approves :ok:
Nie zdążysz wyłączyć mojego mikrofonu, zanim prawda dotrze w uszy Twoje. Nie zdążysz wyłączyć prądu! Nie zdążysz krzyknąć - koniec!

Awatar użytkownika
OctaveFuzz
Sponsor

Postautor: OctaveFuzz » 11 sierpnia 2012, 20:07 - sob

Gratzy. Mam taką samą wieżę. :D
You don't know the power of the baked maple!

The force is with you, young maple, but you are not an accepted fretboard yet.

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 11 sierpnia 2012, 21:41 - sob

.rogaty pisze:RAWR! Seksi wyszło. Kurde, chyba dziadzieję ostatnio bo już by mi się nie chciało w takie rzeczy bawić. To mówisz, że Tesle to BKP killers i warto obadać? Bo w sumie byłbym za, skoro dwie kosztują mniej-więcej tyle co jedno DiMarzio. :P A, no i ten temat jest kupa wart bez própki nagranej TonePortem! :E

Czy BKP to nie wiem ale dimarcjorom i simurom myślę nie ustępuje ;)
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
gvt
Redaktor

Postautor: gvt » 12 sierpnia 2012, 03:34 - ndz

Zajebiście wygląda. Ja kupiłem do swojego tą samą płytkę i EMG 81 zmieścił się bez problemu :E

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 12 sierpnia 2012, 08:08 - ndz

Gitara bardzo ładnie się prezentuje, jestem ciekaw jak się spisuje to "dużo środka" w teslach.

Awatar użytkownika
Weed

Postautor: Weed » 12 sierpnia 2012, 09:46 - ndz

Obrazek
<fat bitch approves>
Jest dobrze!
Sam zawsze chciałem pobawić się w takie (i bardziej ingeruące w budowę wiosła) rzeczy, ale szkoda mi mojej gitary, a żadnej starej na eksperymenty nie mam :P Poza tym na moją obecną nie narzekam

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 12 sierpnia 2012, 10:51 - ndz

Bardzo fajnie wyszło, ładnie się prezentuje.

Wróć do „DIY”