Wymiana przystawki

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
smieszny

Re: Wymiana przystawki

Postautor: smieszny » 26 października 2009, 13:59 - pn

Ja gdy ściszę jednego na maxa to także oba ścisza... natomiast podkreślam na maxa! inaczej normalnie działa wszystko ;)

Awatar użytkownika
Thoth

Postautor: Thoth » 05 listopada 2009, 18:04 - czw

Ja tak samo jak ty tylko max. Jakby co zmieniłem potki, schemat "2 Blackouts, 2 Volumes, 1 Tone, 3 Way".
Epiphone Explorer GOTH [Merlin Eclipse] > Digitech Metal Master > Dunlop GCB-95 [modded] > Przycisk Mute > VOX AD50VT

wojtass

Postautor: wojtass » 14 stycznia 2010, 21:30 - czw

Hejka. Otóż mam oto taki problem, który już nieraz się pojawił. Otóż w mojej gitarze przetwornik przy gryfie nie działa. Znaczy działa o ile rozkręce piec na Full. Jest wtedy cichy dźwięk strun i oczywiście brumi. tak jakby kabel nie był wsadzony do gitary. Problem ten pojawił się któryś raz i w końcu zdecydowałem sam go rozwiązać. Wcześniej tą sprawą zajmował się znajomy elektryk, polutował i działało. Otóż problem nie tkwi w samym przetworniku, tylko w przełaczniku. Jest 3-pozycyjny. Chcąc nie chcąc Tatuś zaoferował pomoc, cos tam popatrzył I MOZE POMIESZAL ALE NIE WIEM, MOWI ZE NIE.

NIe działa przystawka przy gryfie. Z ta przy mostku wszystko ok.

Oto schemat połączenie jaki teraz mam:

http://img189.imageshack.us/img189/4812/wiring.png

Pomożecie?

Jak na moj rozum polaczenie tego "zepsutego" pickupa jest złe

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 14 stycznia 2010, 21:38 - czw

No złe.
Odlutuj szary i dolutuj tam gdzie jest drugi szary - razem z masami. zamiast szarego dolutuj czerwony i będzie spoko.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

wojtass

Postautor: wojtass » 14 stycznia 2010, 21:40 - czw

ok. dzieki. Jutro spróbuje. Napisze co i ja

Sprawdziłem. Gra :ok:
Dzięki i pozdro dla wszystkich

Awatar użytkownika
gvt
Redaktor

Postautor: gvt » 17 kwietnia 2010, 20:05 - sob

Znalazłem fajną stronkę jak by ktoś potrzebował http://www.guitarnucleus.com/schems.html :ok:

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 17 maja 2010, 23:01 - pn

Mam pytania nieco pokrewne.
1. Moja gitarka generuje chyba sporo brumu na wszystkich pozycjach (3 single o Z = około 7kOhm). Przede wszystkim dziwne dla mnie jest to, że pozycja łącząca dwa pickupy nie brumi mniej niż jeden pickup. Pytanie moje jest takie: czy tak powinno być? Masa jest w porządku, sprawdziłem miernikiem połączenia masy do wszystkich elementów i każdy z każdym jest połączony jak trzeba. Może to wina "nieodwrotnie" spolaryzowanego środkowego singla do pozostałych? Bo coś kojarzę, że singiel środkowy jest zwykle inaczej spolaryzowany niż mostkowy i gryfowy.
2. Środkowy singiel, oprócz zacisków (oznaczmy je A, B), do których przylutowane są aktualnie kable, ma jeszcze jeden (zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką - oznaczmy go C) znajdujący się między zaciskami AB (pozostałe pickupy mają w tych miejscach tylko dziury jakby). Między C, a A jest impedancja ok. 4kOhmy, a między C, a B mamy 2kOhmy. Zakładam, że producent nie szedł tokiem myśli "a zrobimy tutaj połączenie z taką impedancją :)", stąd moje pytanie. Sprawdziłbym to chętnie, gdyby było mniej pracochłonne, jednak będzie trzeba w tym celu co najmniej 2 razy zdjąć struny.
Obrazek

cob

Postautor: cob » 18 maja 2010, 07:01 - wt

1. Tak, to wina nieodpowiednio spolaryzowanej środkowej przystawki. Obecnie zakłócenia z obu przystawek się dodają zamiast odejmować.
2. Środkowy singiel być może ma odczep, który pozwala na zmniejszenie sygnału wyjściowego.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 18 maja 2010, 09:38 - wt

Żeby odwrotnie spolaryzować przystawkę, wystarczy zamienić ze sobą kable na singlu? Czy w związku z taką zamianą trzeba również na potkach i switchu?
Co się zmieni po zmianie polaryzacji? Przetwornik będzie jakoś inaczej brzmiał czy tylko brum zniknie? Humbucker na pewno by zmienił brzmienie, ale nie jestem pewien czy single też.

cob

Postautor: cob » 18 maja 2010, 11:05 - wt

Jak nie zmienisz polaryzacji magnesów to po zamianie kabli szum będzie się odejmował, czyli ok. Niestety użyteczny sygnał również będzie się odejmował, co da specyficzne brzmienie z małą ilością basu. Opcja ta jest raczej nieakceptowalna.

Wróć do „DIY”